Antradienį 82 parlamentarai pritarė laikinam tiesioginio valdymo Lietuvos futbolo federacijoje (LFF) įvedimui.

LFF ketvirtadienį ryte išplatino pranešimą apie gautą oficialų UEFA vertinimą dėl Lietuvos Respublikos Seime užregistruoto įstatymo projekto.

Anot LFF, jo priėmimas yra FIFA ir UEFA statuto nuostatų pažeidimas, už kurį Lietuvos futbolui grėstų netekti tarptautinio rinktinių ir klubinio futbolo.

Ketvirtadienį savo feisbuko profilyje į Seimo narius kreipėsi ir A. Pukelis, kuris ragino politikus „atšaukti savo parašus dėl gėdingiausio Lietuvos futbolo istorijoje įstatymo projekto“.

Ir iš dalies Tauragės apskrities futbolo federacijos vadovas, įtakingas LFF VK narys pasiekė savo: vienas Seimo narys atsiėmė savo parašą ties registruotu minėto įstatymo projektu.

Remiantis Seimo svetainėje prieinamais šaltiniais, savo parašą atšaukė Lietuvos regionų frakcijos narys Jonas Pinskus.

Lietuvos regionų partijos pirmininkas nuomonę pakeitė, anot jo, po diskusijos frakcijoje.

„Mūsų frakcijoje šiandien dar kartą vyko diskusija dėl šito įstatymo projekto. Mūsų frakcijos kompetentingi žmonės sako, jog šis įstatymas galimai prieštarauja Konstitucijai.

Iš tikrųjų nereikėtų būti vienu iš autorių tokio įstatymo projekto. Supratau, kad reikia (parašą) atšaukti. Ar kiti atšauks? Su kitais frakcijos nariais neteko bendrauti, bet ten praktiškai nedaug kas ir padėjo tuos parašus“, – Delfi teigė J. Pinskus, tvirtinęs, jog nematė feisbuke S. Pukelio raginimo Seimo nariams.

Paklaustas, ar reikia Lietuvos futbolo federacijai pokyčių ir kokių, politikas teigė, jog tai FIFA kompetencija.

„Tas klausimas, mano manymu, yra FIFA reikalas, tikrai ne mūsų Vyriausybės. Kelia abejonių tas nepriekaištingos reputacijos statusas, kuris būtų taikomas LFF renkamiems žmonėms.

Šiai dienai tai nėra geras precedentas. Jeigu tarptautinėms futbolo organizacijoms tinka šie momentai (kriminalinę praeitį turintys asmenys LFF veikloje), tai ne Seimo reikalas“, – teigė parlamentaras.

Jonas Pinskus

Atsitraukti neketina

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas tvirtina, kad jeigu LFF sutiks organizuoti skaidrius rinkimus, nebus jokio poreikio tiesioginiam valdymui.

„Viskas yra LFF rankose – jei sutinka organizuoti skaidrius demokratinius rinkimus, kuriuose negalėtų dalyvauti nusikaltimus padarę asmenys, nėra jokio poreikio tiesioginiam valdymui. Tik derybos su Vyriausybe dėl didesnio valstybės finansavimo futbolui”, – Eltai teigė L. Kasčiūnas.

Tuo metu Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas aiškino, kad jeigu valstybės įsikišimo federacijai prireiks, tuomet laikinasis administratorius turės atlikti darbą per trumpiausią įmanomą laiką.

„Jei vis tik valstybės įsikišimo prireiktų, laikinasis administratorius turės atlikti savo darbą per trumpiausiai įmanomą laiką. Savo ruožtu toliau sieksime aukšto lygio tiesioginio susitikimo su FIFA ir UEFA atstovais, kurio metu būtų pristatyta reali padėtis Lietuvos futbole”, – sakė M. Majauskas.

ELTA primena, kad Seime, atsižvelgiant į Lietuvos futbolo federacijos (LFF) problemas ir reikalingą pertvarką, parengtas federacijos tiesioginio valdymo įstatymas. Juo siekiama perimti tam tikras LFF vykdomas funkcijas, tačiau tik tokia apimtimi, ir tik tokiam laikui, kurie yra reikalingi pašalinti rizikoms nepažeidžiant ilgalaikių savivaldos principų, kuriais yra grindžiama sporto politika Lietuvoje.

Šio įstatymo paskirtis – užtikrinti skaidrų ir demokratišką Lietuvos futbolo valdymą, grįstą atitinkamų Lietuvos Respublikos įstatymų, taikomų valstybės sporto politikos formavimui ir ją įgyvendinančioms asociacijoms, nuostatomis bei užtikrinti tokių įstatymų nuostatų įgyvendinimą Lietuvos futbole.

Vienas iš įstatymo autorių, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas M. Majauskas tvirtina, kad šiuo įstatymo projektu siekiama skaidraus ir demokratiško LFF valdymo, kuriame nebūtų kriminalinio pasaulio atstovų.

Ketvirtadienį ryte LFF paskelbė oficialų UEFA vertinimą dėl Seime užregistruoto įstatymo projekto.

Tarptautinių futbolo organizacijų, kurių narė yra Lietuvos futbolo federacija, vertinimu, tokio įstatymo priėmimas yra FIFA ir UEFA statuto nuostatų pažeidimas, už kurį Lietuvos futbolui gresia tiesioginės pasekmės: nacionalinių rinktinių dalyvavimo FIFA ir UEFA organizuojamuose turnyruose suspendavimas, Lietuvos futbolo klubų dalyvavimo FIFA ir UEFA organizuojamuose turnyruose suspendavimas, visų Lietuvos futbolo federacijos, kaip FIFA ir UEFA nario, įgaliojimų sustabdymas bei FIFA ir UEFA finansinės pagalbos Lietuvos futbolui nutraukimas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)