„Turbūt paskutinioji LFF organizuota spaudos konferencija šiame pastate“, – penktadienį pristatydamas naujienas sakė LFF prezidentas Edgaras Stankevičius.

Jis pasirašė sutartį dėl 5,5 tūkst. vietų stadiono pardavimo su „Vexo projektai“ direktoriumi Edvinu Radionovu.

Pastarasis yra vienas iš trijų naujos bendrovės akcininkų. Kiti du – verslininkas Olegas Radionovas ir „Žalgirio“ direktorė Vilma Venslovaitienė.

Vilma Venslovaitienė

Tiesiogiai ar per savo kontroliuojamas įmones visi trys dalyvauja ir „Žalgirio“ valdyme.

Tuo pačiu penktadienį pasirašytas ketinimų protokolas dėl didžiausio miesto stadiono nuomos čempionų klubui dešimčiai metų, numatant galimybę pratęsti terminą dar penkeriems metams.

„Artimiausius 10 ar 15 metų išlaikome stadioną „Žalgiriui“ ir tikimės, kad per tą laiką klubas galės jį įsigyti pats“, – teigė E. Radionovas.

Anot V. Venslovaitienės, „Žalgiris“ turės pirmumo teisę nusipirkti stadioną iš „Vexo projektų“, kai sukaups tam užtektinai resursų.

Klubo vadovės teigimu, tolesnė arenos ateitis priklauso nuo mirties taške įstrigusių Nacionalinio stadiono Šeškinėje statybų. Jeigu jos pajudėtų, ligšiolinis LFF stadionas taptų pagrindinės „Žalgirio“ ekipos bei akademijos treniruočių baze, kitu atveju išliktų ir namų arena nacionaliniuose bei tarptautiniuose turnyruose.

LFF stadionas

Pasak V. Venslovaitienės, stadioną ketinama toliau nuomoti kitoms iki šiol jame rungtyniaudavusioms sostinės komandoms, pavyzdžiui, į A lygą grįžtantiems „Riteriams“.

Tiesa, iškaba keisis – „Žalgirio“ direktorė neslėpė, jog komercines teises į stadiono pavadinimą ketinama parduoti.

E. Stankevičius atskleidė, jog nauji savininkai areną įsigijo už 3,5 mln. eurų. Anot jo, su futbolu nesusijęs verslas siūlęs ir „kur kas didesnes“ sumas, bet norėta išlaikyti dabartinę objekto paskirtį.

Edgaras Stankevičius

Stadionas Liepkalnio gatvėje LFF priklausė nuo 2010-ųjų.

Prieš tai jį valdė bankrutavęs Vilniaus „Vėtros“ klubas, iš kurio bankas perėmė turtą dėl įsiskolinimų.

Nors į statinį buvo investuotas ne vienas šimtas tūkstančių eurų, stadionas vis tiek neatitiko UEFA reikalavimų, ir tarptautinius mačus priimti jame buvo leidžiama tik išimties tvarka.

Anksčiau E. Stankevičius „Delfi“ yra sakęs, kad LFF užsakymu atlikus turto vertinimą, stadionas buvo įkainotas 4 mln. eurų. Tiesa, LFF iš pradžių tikėjosi uždirbti kiek daugiau – 5 mln. eurų.

Vis dėlto iki šiol areną valdžiusi LFF bendrovė „Futbolo stadionas“ dirbo nuostolingai. Pernai patirta 90 tūkst., 2022 metais – 350 tūkst. eurų nuostolių.

LFF stadionas

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)