„Bild“ taip pat pažadėjo „niekada nebejuokauti apie princo Charleso ausis“, „iš solidarumo (su britų įdegiu) liautis vartoti kremą nuo saulės“ ir „dalyvauti be vartininko kitoje baudinių serijoje, kad būtų įdomiau“, jeigu Britanija liks ištikima Europos Sąjungai.

„Brangūs britai, jeigu pasiliksite ES, mes patys pripažinsime tą Vemblio įvartį!“ – skelbė antraštė dienraščio pirmame puslapyje, Jungtinei Karalystei (JK) pradėjus balsuoti referendume, kuriuo gali būti užbaigta jos narystė Bendrijoje.

Minimas įvartis yra tarp prieštaringiausiai vertinamų per visą pasaulio čempionatų istoriją.

1966 metų finale Anglija ir Vakarų Vokietija buvo įmušusios po du įvarčius, kai per pratęsimą anglų puolėjas Geoffas Hurstas smūgiavo į vartus.

Kamuolys atsitrenkė į skersinio apačią, atšoko nuo žemės ir buvo išspirtas Vakarų Vokietijos gynėjų, o teisėjas nebuvo tikras, ar kamuolys buvo nukritęs už įvarčio linijos.

Tačiau linijos teisėjas Vakarų Vokietijos liūdesiui įvartį užskaitė ir Anglija paskui tas rungtynes laimėjo rezultatu 4:2.

Laikraštis „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ savo pirmame puslapyje, skirtame Britanijos referendumui, taip pat paminėjo tą Vemblio įvartį: išspausdino kamuolio ore nuotrauką ir antraštę „Viduje ar išorėje?“.

Vokietijos žiniasklaida aktyviai ragino britus pasilikti ES ir prieš referendumą nesuskaičiuojamoje daugybėje redaktorių skilčių aiškino, kodėl Britanijai gyvybiškai svarbu pasilikti.

Der Spiegel“ praėjusią savaitę išspausdino specialią dvikalbę dalį, o pirmame puslapyje – JK vėliavos atvaizdą ir antraštę „Prašom neišeiti“.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (22)