Toshio Tominagos plaukimas per sąsiaurį Japonijos šiaurėje truko 10 valandų. Ilgų distancijų plaukikai šį maršrutą dėl stiprių ir nenuspėjamų srovių laiko vienu sudėtingiausių pasaulyje.
Sąsiaurio plotis ties jo siauriausia vieta – tik 19,5 km, bet T. Tominagai, kuris stengėsi plaukti į šiaurę, tačiau turėjo kovoti su srovėmis, nešančiomis į rytus, teko įveikti 38 km, sakė jo palaikymo komandos narys Masayuki Moriya.
T. Tominaga „yra labai išsekęs, jam reikia poilsio“, po plaukimo naujienų agentūrai AFP sakė M. Moriya.
Organizatoriai planavo, kad T. Tominagai teks plaukti apie 12 valandų ir įveikti 45 km, tačiau didžiąją dalį plaukimo srovės buvo silpnesnės negu prognozuota, pridūrė M. Moriya.
„Beveik visą laiką jis plaukė lengvai, tačiau paskutiniai penki kilometrai dėl stiprių srovių buvo ypač sudėtingi“, – sakė M. Moriya.
T. Tominaga pradėjo plaukti trečiadienį 5 val. 28 min. vietos (antradienį, 23 val. 28 min. Lietuvos) laiku, o distanciją baigė kitoje sąsiaurio pusėje po 9 val. 58 min., feisbuke paskelbė jo sirgaliai.
„Jis tapo seniausiu pasaulyje žmogumi“, įveikusiu šį maršrutą, rašoma pranešime.
Anot Pasaulio plaukimo atviruose vandens telkiniuose asociacijos (WOWSA), maratono plaukikai paprastai bando perplaukti Cugaru sąsiaurį norėdami įveikti pasaulio „Vandenynų septintuką“, kurį sudaro ilgų distancijų plaukimai – Lamanšo, Gibraltaro sąsiauriai ir dar keturi kiti objektai.
Cugaru sąsiaurį pirmasis įveikė JAV sportininkas Davidas Yudovinas 1990 metais.
Iki T. Tominagos seniausiu žmogumi pasaulyje, perplaukusiu Cugaru sąsiaurį, buvo amerikietė Pat Gallant-Charette, kuri šią distanciją įveikė 2012-aisiais, būdama 61 metų.
Praėjusį mėnesį 18-metė japonų plaukikė Honoka Hasegawa tapo jauniausiu žmogumi, perplaukusiu šį sąsiaurį; ji taip pat yra greičiausiai šią distanciją įveikusi moteris.