Nors pirmoji vieta antrose lenktynėse leido Lietuvai pakilti į antrąją poziciją bendroje įskaitoje, pasak komandos, atsipalaiduoti negalima ir kova tęsiasi tokiu pat intensyvumu, nes šiose varžybose viskas gali pasikeisti per akimirksnį.

Pranašumą užsitikrinti leido agresyvus startas

Pasak komandos vadovo, Roko Milevičiaus, lenktynių rezultatui lemiamą įtaką turėjo puikus komandos vairininko, Raimondo Šiugždinio startas, po kurio įgavus kontrolę, komandai liko tik nedaryti klaidų ir šios kontrolės neprarasti.

„Šiaip visos lenktynės tikrai netoli tobulo plaukimo buvo, bet labiausiai – Raimos startas. Jo metu sugebėjome užspausti konkurentus. Jie turėjo progų išsikapstyti, bet mes juos užlaikėme, neleidome prie palankiausios starto vietos. Viską padarėme kaip vadovėlyje“, – po finišo džiaugėsi R. Milevičius.

Paties R. Šiugždinio teigimu, tokių startinių manevrų sėkmę lemia visų aplinkybių įvertinimas ir teisingų sprendimų priėmimas laiku:

„Prieš startą matėme, kad ateina vėjas iš dešinės, vadinasi – visi stengsis startuoti teisėjų katerio pusėje. Mes kovojome dėl tos vietos, stengėmės nieko neįleisti ir mums pavyko. Startavome pirmi, o kiti – truputį atsilikę. Vieni iš pirmųjų susivendavome (laivo pasukimo manevras) į dešinę ir gynėm savo poziciją iki galo“, – dalinosi R. Šiugždinis.

Teko koreguoti burių sureguliavimo principus

Prie pergalingo antrųjų lenktynių finišo prisidėjo ir pavėjinės burės reguliavimo pokyčiai, kas labiausiai mūsų komandai ir kišo koją pirmąją dieną – būtent pavėjiniuose kursuose mes pralošdavom daugiausiai pozicijų.

„Čia vyraujanti didelė, ilga atlantinė banga stipriai pakeitė burių valdymą. Iš pradžių buvo tikrai sunku surasti, kaip jas sureguliuoti, kad turėtume pakankamai greičio, ypač pavėjiniais kursais. Man vis norėjosi burę labiau pritempti, o pasirodo, prie tokios bangos ją reikėjo laikyti kuo laisvesnę. Šiandien pakeičiau jos sureguliavimo principą, laikiau laisvesnę, kartais net kad suplazdėtų, ir kardinaliai pasikeitė mūsų laivo greitis. Matėsi, kad nuo pat starto iki finišo išlaikėm įgytą pranašumą“, – apie technines subtilybes dalinosi rinktinės narys Klaudio Kliučinskas.

Pasak komandos, mokymasis ir detalių šlifavimas čia vyksta kasdien – iškart po finišo komanda sėda žiūrėti lenktynių vaizdo įrašų bei analizuoti savo ir kitų komandų darbą, aptaria visus manevrus bei siekia mokytis iš konkurentų ir ieškoti net mažiausių techninių bei taktinių smulkmenų, kurios padėtų įgauti pranašumą.

Atsipalaiduoti negali – laukia dar dvi viską lemsiančios lenktynės

Pergalė antrosiose lenktynėse leido Lietuvos rinktinei bendroje įskaitoje kovoje dėl teisės patekti į šešioliktfinalį pakilti į antrąją poziciją, tačiau komanda atsipalaiduoti nežada – liko dar dvejos lenktynės, o paskutinėse taškai bus dvigubinami.

„Matome, kaip viskas čia permaininga, tad susikaupimo lygis aukštas ir po šitos pergalės neleisime sau atsipalaiduoti. Mane labiausiai neramina vėjas – prognozės rodo, kad jis rims, o jau ir šiandien buvo akivaizdu, kad prie silpno vėjo šitie laivai sunkiai juda, nes banga lieka tokia pat didelė. Nerimo tikrai yra, nes mes esame viena iš sunkesnių komandų. Atrodo, ką čia reiškia keliolika kilogramų, bet jie gali lemti daug“, – teigė R. Milevičius.

Šiuo metu Lietuvos pogrupyje pirmauja Pietų Afrikos Respublika, turinti 7 taškus, Lietuva užima antrąją vietą ir turi surinkusi 6 taškus. Trečioje vietoje – Čekija su 4 taškais, ketvirtoje – Omanas su 3 taškais. Paskutiniąją lenktynių dieną iškovoti taškai bus dvigubinami ir po keturių lenktynių tik dvi komandos pateks į tolimesnį etapą.

„Tokiose varžybose visada būtina susikaupti iki paskutinės sekundės, iki paskutinių lenktynių finišo, nes ne kartą esame matę, kaip buriavime viskas gali pasikeisti net ir paskutinę akimirką. Dabar įvykusios tik dvi lenktynės, o paskutinių lenktynių metu taškai dvigubinsis, tad dar reikia kovoti ir kovoti“, – teigia R. Šiugždinis.

Nacionalinė Lietuvos rinktinė „SSL Gold Cup“ pasaulio taurėje startavo lapkričio 10 dieną. „SSL Gold Cup“ pasaulio taurė yra analogų buriavimo sporte neturinčios varžybos, kuriose net 56 šalys varžosi dėl geriausios buriavimo valstybės titulo.

Varžybos vyksta Pasaulio futbolo čempionatui būdingu formatu – valstybių rinktinės, sudarytos iš geriausių kiekvienos valstybės buriuotojų, varžosi grupėse po keturias ir įveikdamos eliminacijas juda link lemiamos kovos, kuri tarp dviejų visas eliminacijas praėjusių rinktinių įvyks gruodžio 3 d.

„SSL Gold Cup“ taurės naujienas galima sekti čia.

Lietuvos buriuotojai (A. Noreikaitės nuotr.)
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją