Nors MMA kovos transliuojamos per įvairias vaizdo platformas ir toliau populiarėja visame pasaulyje, daugelis šį sportą toliau laiko vyrišku ir sieja su krauju, prakaitu, pykčiu ir tatuiruotėmis.

4 pergales MMA akistatose laimėjusi amerikietė V. Loureda išpopuliarėjo ir dėl kitokio savo požiūrio į šį sportą – ji stengiasi sugriauti išankstinius stereotipus apie moteris kovotojas.

„Manau, kad moteris turi žinoti, kaip apsiginti, – V. Louredos žodžius cituoja interneto leidinys „MMA Junkie“. – Kai žengiu į treniruotę, transformuojuosi. Pamirštu apie makiažą, plaukus, blakstienas, susikoncentruoju į kovą ir gynybą. Po sporto grįžtu namo ir esu supermergaitė. Man patinka eiti apsipirkti. Man patinka pasidaryti šukuoseną, prisidedu blakstienas. Tai ne visoms moterims, tačiau noriu pasiųsti žinią, kad gali būti seksuali, elegantiška ir tuo pačiu žengti į narvą ir kovoti – apsiginti“.

22 metų kovotoja turi 250 tūkst. „Instagram“ sekėjų, tačiau tapdama viešu asmeniu ji sulaukia ir kritikos.

UFC kovotoja Macy Chiasson priekaištavo jai, kad savo elgesiu socialinėje erdvėje V. Loureda „parduoda seksą“, o ne MMA.

Majamyje gimusi ir kubietiško kraujo turinti V. Loureda taip pat yra modelis ir šokėja. 22-ejų kovotoja nemano, kad žmonės gali ją teisti remdamiesi jos veikla už narvo ribų.

„Negalvoju, kad kažkas gali teisti kažką pagal išvaizdą, o tai yra kol kas problema MMA pasaulyje, – kalbėjo ji. – Egzistuoja stereotipai apie moteris šiame sporte, o aš galiu padėti juos pakeisti. Esu šokėja, tačiau tuo pačiu metu užsiėmiau tekvondo ir niekas negali to iš manęs atimti. Mane daro laiminga tai, kad galiu ir šokti, ir kovoti. Niekas neturėtų dėl to manęs teisti. Noriu, kad kitos moterys, pažiūrėjusios į mane, galėtų pasakyti: „Šis sportas ne tik vyrams. Galiu būti elegantiška, moteriška ir stipria narvo ribose“.

Ir tęsė: „Viliuosi, kad ši žinia pasieks daug žmonių. Moterys ir merginos siunčia man žinutes, norėdamos mokytis kovos menų, nes suvokia, kad šis sportas yra ne tik vyrams. Ir dėl to esu labai laiminga. Tai motyvacija, kuri verčia mane eiti pergalių keliu. Noriu parodyti pasauliui, kad galima taip būti ir tapti MMA čempione“.

Atsakydama į M. Chiasson repliką, V. Loureda aiškino, iš kur kyla tokie stereotipai.

„Ji turi problemų, nes teisia kitas moteris šiame sporte. Vienintelė priežastis, kodėl jai atsakiau, jaučiu, kad ir ji prastai dėl to jaučiasi. Jai patinka jos tatuiruotės, o man patinka šokti. Ar dėl to gali kilti problemų? Už narvo ribų kiekvienas turime savo asmenybes ir jai nereikėtų už tai kažką teisti. Viskas gerai. Nutildysiu ją, kai stosiu į kovą. Nesikeisiu vien dėl to, kad kažkam tai nepatinka“, – sakė V. Loureda.

Vos 22 metų kovotoja šiame sporte dar yra pakankamai jauna, tačiau supranta, kad reikalingos pastangos ir koncentracija, kitaip visuomenės dėmesys per daug išblaškys: „Sulaukiu daug negatyvių komentarų ir mano amžiaus merginai labai lengva leisti jiems sujaukti galvą. Tačiau sąmoningai juos blokuoju ir neskaitau – koncentruojuosi į savo tikslą ir svajonę. Momentas, kai įeinu į narvą ir laimiu įspūdingu nokautu, užčiaups kritikams burnas“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (18)