Lietuvos laiku kova vyks naktį iš penktadienio į šeštadienį, planuojama, kad į ringą sportininkai žengs apie 6 val. ryte. Ją visame pasaulyje transliuos „Netflix“. Daug aistrų kelianti akistata turėjo įvykti dar vasarą, bet tada M. Tysonas susidūrė su labai rimtomis sveikatos problemomis ir teko ją nukelti.

Tai bus pirmoji M. Tysono kova po ketverių metų pertraukos – 2020 m. jis pasirodė ringe su kita bokso legenda Roy Jonesu Jr. Tada buvo draudžiami nokautai, o pati kova buvo parodomoji, o ne oficiali. Dabar – viskas kitaip.

Kokios taisyklės?

J. Paulo ir M. Tysono kova vyks aštuonis raundus, kurie truks po dvi minutes – nepaisant tokių taisyklių, jai buvo suteiktas oficialus statusas. Tai reiškia, kad jos rezultatas bus įtrauktas į amerikiečio karjeros pasiekimus, kuriuose – 50 pergalių ir 6 pralaimėjimai. Verta priminti, kad paskutinį kartą oficialiai M. Tysonas kovėsi dar 2005 m.

Daugiau nei dvigubai jaunesnio J. Paulo sąskaitoje – 11 profesionalių kovų ir tik vienas pralaimėjimas.

Trumpesnių raundų, įprastai trunkančių tris minutes, norėjo M. Tysonas. Tačiau kaip tvirtino pats, tą pasirinko ne dėl savo amžiaus.

„Norėjau trumpesnių raundų, nes norėjau daugiau aktyvumo kovoje. Jeigu turėsime tik po dvi minutes, kausimės daugiau“, – aiškino jis.

Kitaip nei kovoje su R. Jonesu Jr., šioje bus leidžiami nokautai. J. Paulas net siūlė M. Tysonui 5 mln. JAV dolerių premiją, jeigu šiam pavyks išgyventi bent keturis raundus.

Įdomu ir tai, kad boksininkai kausis vilkėdami 14 uncijų pirštines, kurios įprastai yra naudojamos treniruočių metu tam, kad smūgiai darytų kuo mažesnę žalą, nes šios turi papildomą paminkštinimą.

Įprastomis sąlygomis, J. Paulo ir M. Tysono kova turėtų vykti su 10 uncijų pirštinėmis. Kol kas oficialiai nėra paaiškintas tokio sprendimo motyvas, bet neabejojama, kad tai daroma dėl papildomo saugumo, žinant M. Tysono amžių.

Daugiau jokių skirtumų nuo įprastos oficialios kovos nėra – šią vertins trys teisėjai.

Kokie turtai laukia sportininkų?

Nors M. Tysonas daug kartų kartojo, jog į ringą grįžta ne dėl pinigų, o tam, kad nokautuotų J. Paulą, skaičiai kalba ką kitą.

Nuomonės formuotojas pasigyrė, kad už žengimą į ringą jis gaus 40 milijonų JAV dolerių – tokia pati suma laukia ir M. Tysono.

Palyginimui, Tysonas Fury už pirmąją kovą su Oleksandru Usyku gavo 100 mln., o sunkaus svorio pasaulio čempiono diržus suvienijęs ukrainietis – 45 mln.

„Einu kovoti ne dėl pinigų. Noriu pastatyti save prieš riziką – kartais noriu pasižiūrėti, kas aš esu. Noriu pamatyti, iš ko esu sukurtas. Noriu pasirodyti prieš pasaulį. Aš boksuojuosi nuo 14-os metų, tai viskas, ką žinau. Ši kova finansiškai nepakeis mano gyvenimo“, – teigė M. Tysonas.

Per savo karjerą jis buvo uždirbęs 400 milijonų JAV dolerių, bet visus juos iššvaistė ir 2003 m. kreipėsi į teismą dėl fizinio asmens bankroto. Tada M. Tysonas turėjo 23 mln. skolų. bet galiausiai sugebėjo atsistoti ant kojų. Tą jam padaryti padėjo prieš trejus metus įkurta kompanija, prekiaujanti marihuanos produktais. Šių praėjusiais metais ji pardavė už daugiau nei 150 mln. JAV dolerių.

J. Paulo turtas šiuo metu vertinamas 80 mln. JAV dolerių. Kova su M. Tysonu jam bus pelningiausia per karjerą, pasukus iš vaizdo įrašų kūrimo į boksą.

„Susižersiu 40 milijonų dolerių ir nokautuosiu legendą“, – pažadais žarstėsi jis.