„Hydra Trail“ maršrutas buvo išsiraizgęs nuo Lenkijos sienos iki Latvijos sienos, pasižymi tuo, kad visada yra šalia Nemuno, Neries ir Žeimenos upių, driekiasi per gražiausius ir didžiausius miestelius ir miestus, įskaitant ir Druskininkus, Alytų, Kauną, Vilnių, Birštoną. Šio nuotykio trasa - dešimties metų intensyvių ieškojimų ir kelionių rezultatas.

Trasoje yra visko, miško kelių, techniškų vienvėžių takų, klampaus smėlio, žvyrkelių. Maršrutas pasižymi didele dinamika ir yra tikrai rimtas iššūkis kiekvieno dalyvio ištvermei, todėl kiekvienas gali iš naujo atrasti save ir Lietuvos gamtą.

Dalyviai startavo iš vieno gražiausių pietų Lietuvos miestelių Veisiejų ir baigė ežerų krašte Zarasuose, kur juos pasitiko nuostabus finišas su vandens pramogomis ir atrakcijomis Zaraso ežero didžiojoje saloje.

„Hydra Trail 2018“ - tai visame pasaulyje populiaraus ultra distancijų formato, angl. „Unsupported bikepacking race“, sumąstyto ir pradėti rengti Amerikoje, pirmasis renginys Baltijos valstybėse. Tokio tipo nuotykio esmė yra važiuoti ultra distanciją (kuri gali būti nuo 200 km ir siekti oficialiai ilgiausią žinomą 4500 km), sekant konkretų nustatytą maršrutą GPS prietaiso pagalba.

Tai reiškia, kad dalyviai turi patys pasirūpinti savimi, nakvyne, maistu, vandeniu ir dviračiu. „Hydra Trail 2018“ metu dalyviams teko įveikti 700 km atstumą ir palaipsniui sukilti į beveik 5,5 km aukštį ir tai reikalavo didelio dalyvių pasiruošimo.

Lenktynėse dalyvavo įvairių ambicijų žmonės, ir tie, kurie praktiškai nemiegojo važiuodami sportiniu rėžimu į tikslą, ir tie, kurie tiesiog norėjo gerai praleisti laiką, pakeliauti, pamatyti tos šalies gamtą, įgauti patirties keliaujant.

Renginyje dalyvavo ir kitų šalių sportininkai, dviračių entuziastai, turistai. Kiekvienas siekė savo užsibrėžtų tikslų, sekdami vienodomis taisyklėmis.

Renginyje dalyvavo nemažai žinomų Lietuvos dviratininkų, jų gretose 24 valandų MTB dvejetų pasaulio čempionas Elijus Čivilis, didžiausių Europoje šio formato lenktynių dalyviai ir finišuotojai Rimantas Grigėnas ir Marius Ratkevičius.

Kol kai kurie dalyviai planavo finišą pasiekti per savaitę, pirmasis trasą įveikė Elijus Čivilis. Jis finišavo per mažiau nei 56 valandas ir finišuodamas džiaugėsi, kad Lietuvoje pagaliau pradedamos organizuoti ir ilgo nuotolio bekelės lenktynės.

„Lietuvoje šiais laikais jau vyksta daug renginių dviratininkams. Vieni juos vadina maratonais (nors jie nėra tikri maratonai), kiti organizuoja trumpus renginukus, tačiau faktas, kad susiformavusiai dviračių kultūrai Lietuvoje jau seniai reikėjo kažko naujo, kažko labai stipraus ir turinčio „Epic“ faktorių.

Nuo pat „Hydra Trail 2018“ renginio paskelbimo tikėjau, kad tai bus neeilinis pasivažinėjimas. Važiuojant „Hydra Trail“ tapo aišku, kad keliai, kad ir kokie geri jie bebūtų, kažkada baigsis - arba dilgėlių lauku, arba nepraeinamu šabakštynu, arba kažkokiu grioviu, kuomet net negali patikėti, jog tokiu statumu dabar reikės leistis.

Kai visą tai įveiki, prasideda nauji vaizdai, nauji keliai. Manau, kad kiekvienas dalyvis po tokio važiavimo atras save iš naujo. Tai buvo „Epic“, - pasakojo E. Čivilis.

Pirmąsias keturias šio nuotykio dienas Lietuvą merkė liūtys. Tai tam tikromis atkarpomis apsunkino ir taip nelengvas sąlygas.

„Šios lenktynės buvo labai „hydra“. Nors „hydra“ turėjo reikšti trasos konfigūraciją, bet realybėje „hydra“ buvo ir iš dangaus, ir iš žemės. Visur ir visą laiką vanduo, o kai tik apdžiūdavo drabužiai, tada vėl gražiai nuskalbdavo lietuviška liūtis.

Po finišo iškart ėjau į dušą ir turbūt pirmą kartą man jis nepatiko. Gerai, kad vanduo šiltas, bet labai negerai, kad šlapias“, - šypsojosi E. Čivilis.

Iš startavusių 38 dviratininkų, dėl įvairių priežasčių finišo nepasiekė 18. Dalis nefinišavo dėl techninių problemų, kita dalis dėl sveikatos, pvz. sąnarių bėdų, trečia dėl trasos sudėtingumo, kuris po lietaus smarkiai padidėjo.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)