Disko metimo rungtyje sėkmingiausias buvo jau pirmas A. Gudžiaus metimas – 65,64 m. Prieš mėnesį į varžybų sektorių sugrįžęs čempionas vis dar jaučia kojos skausmus, tačiau Vilniuje pasiektas rezultatas jo nenuvylė.

„Vienas varžybų tikslas buvo atstovauti klubui, kitas – rinkti varžybų patirtį, kad ir kokia ji bebūtų. Pirmadienį išskrendu į varžybas, tad tai buvo ir psichologinis pasitikrinimas kas, kaip. Truputį nedėkingai, kad vakar dariau priešvaržybinę treniruotę ir stipriai suspazmavo blauzdą“, – komentavo A. Gudžius.

Lengvaatletis teigė, kad svarbu susitvarkyti ne tik su kojos skausmu, bet ir psichologija.

Andrius Gudžius

„Varžybas vertinu vidutiniškai, rezultatas tenkinantis, nėra jis nei geras, nei blogas – virš pasaulio čempionato normatyvo. Buvo įdomu, kaip su skausmu susitvarkysiu čia (pirštu rodo į galvą – lengvoji.lt).

Kineziterapeutai susuko, suvyniojo ir kiek galima sutvarkė. Šiokia tokia patirtis vis tiek įsidėjo – tiek emocinė, tiek fizinė, kaip tvarkytis, kaip dalyvauti. Tik tiek, kad matėsi tendencija, kad po kiekvieno metimo vis labiau skauda ir rezultatas krenta žemyn su kiekvienu metimu“, – pasakojo A. Gudžius.

Moterų 800 m rungtyje greičiausia buvo E. Balčiūnaitė, distanciją įveikusi per 2 min. 5,09 sek. Maža to, nepraėjus nė pusvalandžiui ji užėmė antrą vietą 400 m bėgime (56,87 sek.), nusileidusi tik Erikai Krūminaitei (55,70 sek.).

„Pirmą kartą mano karjeroje turėjau 15 minučių pertrauką tarp dviejų rungčių. Tik nusiėmiau startukus, teko juos vėl dėtis ir bėgti 400 m, – šyptelėjo E. Balčiūnaitė. – Tai buvo prieš dvi dienas priimtas sprendimas, nes mums šiek tiek trūksta ir varžybų, ir treniruočių. Po Europos žaidynių turėjau šiek tiek problemų su koja ir kadangi koja vis geryn ir geryn, nusprendėme padaryti kaip gerą treniruotę ir bėgti dvi rungtis.“

Eglė Balčiūnaitė

Savo startais Vilniuje lengvaatletė liko patenkinta. Be to, geresnių rezultatų sportininkams pasiekti sutrukdė ir stiprus vėjas.

„Dalyvavau ne tiek dėl pozicijų, kiek kad padaryčiau rezultatą. Kadangi kova 800 m rungtyje buvo taktinė, esu patenkinta savo rezultatu, o 400 m rungtyje bėgau iš to, kas liko, nors norėjosi geriau“, – teigė E.Balčiūnaitė.

Vyrų ieties metimo rungtyje triumfavo E. Matusevičius, įrankį nuskraidinęs 81,38 m. Sportininkui pavyko net septintose varžybose šiemet įveikti didmeistrišką 80 metrų ribą.

„Sunku mėtyti prieš vėją, namie, tad džiaugiuosi rezultatu. Namie man visada atrodo labiau treniruotė nei varžybos. Dabar laukia Universiada, tikiuosi, išeis užsivesti ir pavyks siekti gero rezultato, – sakė E. Matusevičius. – Ar džiugina, kad nuolat metu toliau nei 80 metrų? Kažkiek džiugina, bet norėtųsi, kad visi šeši metimai būtų virš 80 metrų arba vienas iš jų 83-84 metrai. Norėtųsi tą stabilumą pakelti į aukštesnį lygį.“

Edis Matusevičius

Ir kitose „Cosma“ taurės varžybų rungtyse triumfavo favoritai: 100 m bėgimuose greičiausi buvo Kostas Skrabulis (10,77 sek.) ir Karolina Deliautaitė (11,93 sek.), vyrų 400 m bėgime – latvis Janis Leitis (46,79 sek.), 1500 m bėgime – Simas Bertašius (3 min. 47,51 sek.), šuolius į aukštį laimėjo Adrijus Glebauskas (221 cm), rutulio stūmimą – Šarūnas Banevičius (17,95 m).

Dešimties rungčių atstovai kovojo dėl beveik 7 tūkst. eurų prizinio fondo. Daugiausiai – po 500 eurų – atiteko A. Gudžiui, E. Matusevičiui ir A. Glebauskui.

„Cosma“ taurės varžybose varžėsi ir vaikai: 60 m rungtyse triumfavo Danielius Vasiliauskas, Šarūnas Petraitis, Elinga Semeniuk ir Virgilijaus Aleknos dukra Gabrielė Aleknaitė. Jiems prizus įsteigė Jono Girskio stuburo gydymo centras. Už pagalbą organizuojant varžybas sporto klubas „Cosma“ dėkoja Vilniaus miesto savivaldybei.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)