Dėl liūties Taline dauguma vakare vykusių rungčių prasidėjo vėliau. Moterų trišuolio rungties dalyvės, tarp kurių buvo ir D. Dzindzaletaitė, šalo susispaudusios po stadione esančiais skėčiais. Stipriems netrukdo niekas: Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių normatyvą jau įvykdžiusi Lietuvos trišuolininkė pirmu bandymu nušoko 13,63 m bei buvo viena iš trijų sportininkių, kurioms pakluso kvalifikacinis finalo normatyvas – 13,55 m.

„Oro sąlygos – ne pačios geriausios, tikslas buvo įveikti kvalifikaciją ir ramiai ruoštis rytojui. Tai, kad startas buvo nukeltas dėl lietaus, įtakos neturėjo. Ispanijoje treniravausi prie 40 laipsnių karščio, čia yra 18-a. Nusiteikiau, kad visoms sąlygos vienodos ir tiek“, – sakė D.Dzindzaletaitė.

Prieš lietuvę bandymą atlikusi Estijos trišuolininkė Tahti Alver šlapiame sektoriuje slystelėjo ir griuvo, tačiau tai D. Dzindzaletaitės neišgąsdino. Sportininkė teigė, jog iš trenerio buvo gavusi nurodymą nuo lentelės atsispirti toliau ir nerizikuoti.

Drauge su Ispanijos specialistu į Taliną atvykusi lietuvė – maksimaliai susikoncentravusi varžyboms. Nors su dauguma Lietuvos komandos narių pirmą kartą sportininkė drauge startavo dar 2010 metais vykusiose pirmose jaunimo olimpinėse žaidynėse, D. Dzindzaletaitė draugus „pamiršo“ ir laisvalaikį dažniausiai leidžia su treneriu.

„Galvoju tik apie varžybas, po varžybų draugai, atvažiavau ne poilsiauti“, – patvirtino D. Dzindzaletaitė.

Kvalifikacinėse varžybose už lietuvę toliau šoko dvi sportininkės – ukrainietė Tatjana Ptaškina (14,08 m) bei rumunė Elena Andrea Panturoiu (13,72 m).

Beje, keliaujant iš viešbučio į stadioną D. Dzindzaletaitė, jos treneris bei ieties metikė Liveta Jasiūnaitė pakliuvo į kuriozišką situaciją: sportininkus vežęs autobusas kliudė pastatą, kuriame pakeliamas užkardas. Pasekmė – keli išdaužti autobuso langai.

Sėkmingai atrankos barjerą įveikė bei stiprius nervus pademonstravo L. Jasiūnaitė. Ieties metimo rungties kvalifikacijoje lietuvė įrankį metė paskutinė. Po dviejų ne itin sėkmingų bandymų trečiuoju L. Jasiūnaitė ietį numetė 49,37 m bei „įšoko“ į finalininkių dvyliktuką. Būtent lietuvės rezultatas, susumavus dviejų atrankos grupių rezultatus, buvo dvyliktas.

„Tikslas buvo finalas, tad esu patenkinta. Bandžiau nusiteikti, jog nesvarbu, kad lyja, bet vis dėlto tai veikė. Teko ilgai laukti, šalta... Per visus metimus lijo. Atrodo, jog varžovėms lijo mažiau, o man daugiau, – juokavo L. Jasiūnaitė. – 49 metrai prie tokio oro – labai gerai. Sportinė forma gera, tikslas finale – aštuntukas.“

L. Jasiūnaitė dalyvavo B grupės varžybose, kurios vyko kiek daugiau nei valandą vėliau nei A grupės varžybos. Pastarojoje buvo ir dar viena Lietuvos ieties metikė Simona Dobilaitė, kuri geriausiu pirmu bandymu numetė 43,88 m bei užėmė 20 vietą tarp 24 dalyvių.

„Tai, kad startavau antroje grupėje, buvo minusas, kadangi A grupės dalyvėms nelijo, tačiau pliusas, jog žinojau varžovių rezultatus, kurie buvo labai prasti. Maniau, kad finalui reikės mesti 50 metrų“, – prisiminė L. Jasiūnaitė.

Šio sezono lietuvės rekordas – 51,83 m, tuo tarpu asmeninis rekordas – net 56,10 m.

Sėkmingiausiai atrankos varžybose pasirodė geriausią sezono rezultatą savo amžiaus grupėje Europoje pasiekusi vokietė Christin Hussong – 62,59 m.

Paskutinis ketvirtadienio vakarą iš lietuvių startavo šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas. 210 cm aukštį įveikęs sportininkas užėmė 20 vietą bei pasiekė geriausią savo sezono rezultatą.

A. Glebauskas 200 cm aukštį peršoko pirmu bandymu, 205 cm – antru, o 210 cm – pirmu. Beje, vykti į Europos jaunimo čempionatą po traumos atsigaunantis sportininkas apsisprendė tik paskutinės treniruotės metu.

„Po žiemos sezono Adrijus patyrė nedidelę kelio traumą, kurią pavyko išsigydyti. Pavasarį Portugalijoje vykusioje treniruočių stovykloje dirbome labai gerai, bet stovyklos pabaigoje pasijautė raumenų skausmai šalia achilo. Tą traumą gydėme ilgai, po stovyklos negalėjome išvis šokinėti. Dabar gal tik dvi savaitės kaip galime normaliai šokti, pritrūko pasiruošimo, startų ir aukščio treniruočių. Adrijus fiziškai yra pasiruošęs gerai, fiziniai rodikliai pakilę. Tiesiog specifinė šuolininkų į aukštį trauma“, – pasakojo A.Glebausko trenerė Audra Gavelytė.

Žiemos sezono metu A. Glebauskas, net ir būdamas traumuotas, sugebėjo peršokti 218 cm aukštį. Toks rezultatas būtų garantavęs vietą Europos jaunimo čempionato finale.

„Esu patenkinta, kad jis parodė tą, kam buvo pasiruošęs. Žinoma, labai norėjosi daugiau, bet kaip pasiruošėm, tą ir turime. Dar laukia trejos varžybos, trauma pamažu praeina, tad turi būti gerai“, – teigė ir Europos vicečempioną Raivydą Stanį išugdžiusi A. Gavelytė.

Penktadienį Europos jaunimo čempionate į kovą stos šuolininkė į aukštį Gintarė Nesteckytė, ėjikai Marius Šavelskis, Normantas Petriša, Eglė Juočytė bei trišuolio rungties finale dalyvaus D. Dzindzaletaitė.