„Grupinio sprinto tikimybė buvo 90 procentų, todėl reikėjo stengtis išsilaikyti pagrindinėje grupėje ir kuo geriau finišuoti. Kai Nyderlandų ir Italijos komandos ėmė vesti savo sprinteres į finišą, buvau neblogoje pozicijoje, bet, likus porai kilometrų, vos neįvyko griūtis. Tada teko stabdyti ir iš 10-15 pozicijų nukritau į maždaug 30-ą. Paskui vienai prasibrauti į priekį, kai grupė lėkė 60 km/val. greičiu, buvo labai sunku ir pritrūko laiko“, – sakė R. Leleivytė.

28-erių metų dviratininkė tikėjosi daug geresnio rezultato.

„Prieš lenktynes mano lūkesčiai buvo 1-5 pozicijos. Norėjosi aukštos vietos Lietuvai, žmonėms, kurie tiki manimi. Gaila, kad nepavyko, bet jau galvoju apie kitų metų pasaulio čempionatą Norvegijoje, kur trasa man bus paranki“, – teigė R. Leleivytė.

Italijoje gyvenanti ir šios šalies komandai „Aromitalia-Vaiano“ atstovaujanti dviratininkė apgailestavo, kad per pasaulio čempionatą ji nebuvo pačios geriausios sportinės formos.

„Katare nesijaučiau taip gerai, kaip prieš porą savaičių. Manau, kad beveik 40-ies laipsnių karštis numušė mano fizinę formą. Buvo labai karšta, o aš karštį sunkokai pakeliu.“

Dviratininkė iš Lietuvos pridūrė, kad trasoje jai labai trūko kokio kalniuko ir didesnės komandos.

R. Leleivytė, kurią išugdė treneris Gediminas Kastanauskas, šį sezoną Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) varžybose į dešimtuką pateko 14-ą, o tarp šešių geriausių – 10 kartų. Rugsėjo mėnesį Prancūzijoje vykusiame Europos čempionate mūsiškė užėmė penktą vietą.

„Sezonas buvo ilgas, nes lenktyniavau nuo vasario. Šiuos savo sportinius metus vertinu neblogai. Labai tikėjausi medalio Europos čempionate ir iki jo labai nedaug trūko. Kitais metais tikiuosi dar patobulėti“, – pažymėjo 2010 metų pasaulio čempionate aštunta, o 2011 metų planetos pirmenybėse devinta finišavusi dviratininkė.

R. Leleivytė ir kitą sezoną atstovaus „Aromitalia-Vaiano“ komandai.

„Esu pagrindinė šios ekipos dviratininkė ir galiu ramiai spręsti, į kurias varžybas važiuoti, o į kurias - ne. Galiu rinktis ir treniruočių stovyklą, jei reikia. Man dabartinė komanda kaip antra šeima. Beje, kai varžybos netoli nuo namų, tai galiu pasiimti ir savo sūnų, kuriam labai patinka stebėti varžybas“, - pasakojo triskart Lietuvos čempionė.

Katare vykusio pasaulio čempionato komandų įskaitoje Lietuva (5 tšk.) ir dar penkios šalys pasidalijo 32-ą vietą. Pirmą vietą užėmė Vokietija (970 tšk.), antrą – JAV (674 tšk.), o trečią – Nyderlandai (642 tšk.). Iš viso klasifikuotos 43 šalys iš 82 dalyvavusių.

Kitais metais 90-as pasaulio dviračių plento čempionatas vyks rugsėjo 17-24 dienomis Bergene (Norvegija). Planetos pirmenybės Norvegijoje (Osle) iki šiol yra vykusios vienintelį kartą – 1993 metais.

Lietuvių pasirodymai pasaulio čempionate Katare:

Moterų grupinės lenktynės (134,1 km; 142 dalyvės iš 45 šalių)

Rasa Leleivytė – 19 vieta;

Silvija Latožaitė – nefinišavo.

Vyrų grupinės lenktynės (257,3 km; 197 dalyviai iš 48 šalių)

Aidis Kruopis – 27 vieta;

Gediminas Bagdonas – nefinišavo;

Ramūnas Navardauskas – nefinišav.

Vyrų pavienio starto lenktynės (40 km; 66 dalyviai iš 41 šalies)

Gediminas Bagdonas – 38 vieta;

Ramūnas Navardauskas – 42 vieta.

Jaunimo (iki 23-ejų metų) vaikinų pavienio starto lenktynės (28,9 km; 73 dalyviai iš 43 šalių)

Raimondas Rumšas – 59 vieta.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją