Amerikiečiai Ryanas Lochte ir Nathanas Adrianas, australas Jamesas Magnussenas, kinas Sun Yangas, prancūzai Yannickas Agnel ir Florent'as Manaudou, bei Chadas le Closas iš Pietų Afrikos yra pagrindiniai kandidatai į medalius, kurie Michaelui Phelpsui šįkart neatiteks.
M.Phelpsas per visą karjerą laimėjo 33 pasaulio čempionatų medalius, iš jų 26 – aukso.
Ar be jo amerikiečiams gresia pavojus užleisti pirmą vietą medalių lentelėje pirmą kartą po 27 metų pertraukos?
Per 14 pasaulio čempionatų, kurie rengiami nuo 1973 metų, amerikiečiams vos dukart nepavyko būti pirmiems. 1982 ir 1986 metais, kai daugiausia medalių plaukimo varžybose nuskynė buvusios Rytų Vokietijos rinktinė.
„Reuters“ išvardija ir moteris plaukikes, kurios taip pat bus dėmesio centre Barselonoje, nes kovos dėl aukščiausių vietų. Tai – amerikietės Missy Franklin ir Katie Ledecky, lietuvė Rūta Meilutytė, kinė Ye Chiwen, australės Cate Campbell ir Alicia Coutts bei olandė Ranomi Kromowidjojo.
„JAV plaukimo sporte dominuoja dešimtmečius, ir net jei šios šalies rinktinė išgyvena permainas, nėra jokios priežasties, kodėl šis dominavimas turėtų baigtis", – tvirtina įtakingas plaukimo naujienų portalas SwimVortex.com.
Pietų Afrikos plaukikas Chadas le Closas Londono olimpinėse žaidynėse pateikė sensaciją, nugvelbdamas iš M.Phelpso aukso medalį 200 m plaukimo peteliške rungtyje. Tiesa, į Barseloną 21-erių Ch. le Closas atvyksta po peties traumos.
„Michaelas Phelpsas, kai augau, buvo mano įkvėpėjas ir idealas, taigi man jo šiek tiek trūksta. Bet jis bus tribūnose ir stebės, tikiuosi, mano sėkmingą pasirodymą“, – spaudos konferencijoje kalbėjo plaukikas.
Pasaulio čempionatas – puiki proga reabilituotis Australijos plaukikams, kurie Londone patyrė fiasko. Tai buvo prasčiausias australų pasirodymas olimpinėse žaidynėse per pastaruosius 20 metų. Australijos plaukimo sirgalių lūkesčiai išties milžiniški, pabrėžia „Reuters“.
Optimistiškai nusiteikę ir kinai. Rinktinės treneris Yao Zhengjie pareiškė, kad jo komandos tikslas – mažiausiai keturi aukso medaliai.
Būtent kinai buvo antri 2011 m. pasaulio čempionato trofėjų lentelėje, su 14 medalių (5 aukso) nusileisdami tik amerikiečiams (29 medaliai, 16 aukso). Septynis medalius tuomet iškovojo vien M. Phelpsas.