Didžioji dalis rinktinės į Italijos sostinę persikėlė tiesiai iš Maljorkos, kur stovyklavo dvi savaites.

Ispanijai priklausančiame Balearų salyne lietuviai taip pat treniravosi atvirame 50 m ilgio baseine. Kitaip nei lyderiaujančios plaukimo šalys, Lietuva pati tokio neturi, tad devyniems rinktinės sportininkams reikėjo pasistengti iš anksto prisitaikyti prie sąlygų, laukiančių dar fašizmo eroje iškilusioje „Foro Italico“ bazėje.

„Skirtumas nuo uždaro baseino yra nemažas – kitoks erdvės suvokimas, įtakos turi oro sąlygos. Romoje dabar karšta, bet pranešama, kad čempionato metu gali ir lyti. Žiūrėsime, kaip čia bus“, – Delfi antradienį telefonu iš Romos komentavo rinktinės vyriausiasis treneris Žilvinas Ovsiukas.

Labiausiai 44-erių specialisto minėtą skirtumą pajus nugara plaukiantis Erikas Grigaitis, kuriam orientuotis atvirame baseine bus sudėtingiau.

Tačiau pasiteisinimų Ž. Ovsiukas nenori girdėti.

Nugaristams išties sunku atvirame baseine siekti geriausių asmeninių rezultatų, bet sąlygos visiems vienodos. Vis tiek jis turi kovoti, kaip gali geriausiai“, – pažymėjo treneris.

Kitiems Lietuvos atstovams, įskaitant rinktinės lyderius Rūtą Meilutytę, Kotryną Teterevkovą ir Daną Rapšį, atsiliepti gali nestandartinis tarptautinis tvarkaraštis.

Nežinau, ką reiškia tie 25 procentai, ji pati tada taip paskaičiavo. Šiaip stovyklose Rūta treniruojasi bent kartą per dieną, jai to užtenka.
Žilvinas Ovsiukas, Lietuvos plaukimo rinktinės vyriausiasis treneris

Pandemijai sujaukus kalendorius, į vieną vasarą sukrito tiek pasaulio, tiek Europos čempionatai. Tad birželį Budapešte (Vengrija) dėl planetos pirmenybių apdovanojimų grūmęsi plaukikai praėjus šešioms savaitėms priversti antrą kartą mėginti pakilti į sportinės formos piką.

Vis dėlto Senojo žemyno pirmenybių finaluose Ž. Ovsiukas tikisi išvysti bent keturis tautiečius.

„Sezonas tikrai nėra iš lengvųjų. Kai kurios šalys ruošėsi vien tik Europos čempionatui, kitos rengėsi abiem. Bus įdomu pamatyti, kaip kas atrodo. Toks neįprastas sezonas parodys, kaip mes sugebame planuoti krūvius, kas pavyko, o kas – ne. Pagal tai ateityje galėsime daryti atitinkamas korekcijas.

Tiesiog norime, kad kiekvienas mūsiškis judėtų į priekį, taikytųsi į pusfinalius ir finalus, o toliau jau reikės kovoti. Visi pagrindiniai plaukikai, įskaitant ir Andrių Šidlauską, šiame čempionate turi plaukti finale, dėl to net nėra klausimų. Savo ruožtu, jaunimas taip pat turi parodyti savo sugebėjimus, kad išlaikytų vietą rinktinėje“, – rūpesčiais ir lūkesčiais dalinosi Ž. Ovsiukas.

Žilvinas Ovsiukas

Planetos čempionate iš lietuvių didžiausius purslus kėlė į tarptautinę areną po ketverių metų pertraukos grįžusi R. Meilutytė, triumfavusi 50 m plaukimo krūtine rungtyje ir pasipuošusi bronza dvigubai ilgesniame nuotolyje.

Medalių kolekciją 25-erių kaunietė pildė nepaisant to, jog prieš tai sakė besitreniruojanti tik 25 proc. maksimalaus pajėgumo.

Paklaustas, ar sėkmingas pasirodymas įtikino kilstelėti kartelę, Ž. Ovsiukas traukė pečiais.

„Nežinau, ką reiškia tie 25 procentai, ji pati tada taip paskaičiavo. Šiaip stovyklose Rūta treniruojasi bent kartą per dieną, jai to užtenka“, – teigė specialistas.

Jei R. Meilutytė įtikinamai susigrąžino vietą tarp 50 ir 100 m distancijų favoričių, tai K. Teterevkova pirmą kartą gyvenime bus ryški pretendentė į medalį ilgiausiame – 200 m – nuotolyje.

Pasaulio pirmenybių finale būtent 20-metė vilnietė pakilo aukščiausiai tarp europiečių, užėmusi penktą poziciją.

„Aišku, tikimės – iš to, ką matau, ji dabar turi visus šansus“, – vilčių neslėpė Ž. Ovsiukas.

Kotryna Teterevkova

Sunkiau optimistiškai prognozuoti D. Rapšio pasirodymą, mat tris Europos čempionatų apdovanojimus iki šiol ilgame baseine iškovojęs 27-erių panevėžietis tebejaučia nugaros ir kaklo skausmus, kurie jį surakino Budapešte.

„Tvarkomės, čia nėra vienadienis reikalas. Reikia ilgalaikių sprendimų – turime planą, manau, kad iki Paryžiaus olimpinių žaidynių viskas bus gerai. Šiai dienai Danas plauks, kaip gali, bet ateičiai dar liks rezervo“, – sakė Ž. Ovsiukas.

Įdomu, jog visų trijų rinktinės lyderių Europos čempionate laukia tiesioginė konkurencija su šeimininkų atstovais.

R. Meilutytei teks vėl stoti prieš vietos publikos numylėtinę, 17-metę 50 m rungties pasaulio rekordininkę Benedettą Pilato, o taip pat ir labiau patyrusias Arianną Castiglioni bei Martiną Carraro.

Benedetta Pilato, Rūta Meilutytė (dešinėje)

Viena grėsmingiausių K. Teterevkovos varžovių 200 m nuotolyje – Francesca Fangio, tarp D. Rapšio konkurentų plaukiant 400 m laisvu stiliumi – Gabriele Detti bei Marco De Tullio.

A. Šidlauskui bent jau 50 ar 100 m krūtine taip pat veikiausiai teks plaukti šėlstant tribūnoms – eilinių titulų čia sieks naujoji Italijos žvaigždė Nicolo Martinenghi.

„Žinoma, publika visada veikia dalyvius. Jei arenos būna pilnos, pasitaiko, kad žmonės ne visuomet su tuo susitvarko. Bet mūsų plaukikai – kovotojai, jie neturėtų išsigąsti“, – pareiškė Ž. Ovsiukas.

Galvą jam skauda dėl kitko – trauma prisijungti prie rinktinės neleido vieninteliam peteliške plaukiančiam jos atstovui Deividui Margevičiui.

Dėl to lietuviams po ilgesnės pertraukos gali tekti atsisakyti kombinuotų estafečių 4x100 m.

„Pamainos Deividui neturime, bet dar mąstau, ką daryti. Šiandien jau reikės apsispręsti“, – atsiduso Ž. Ovsiukas.

Deividas Margevičius

Europos pirmenybės Romoje startuos ketvirtadienį, iš lietuvių pirmieji į baseiną ners A. Šidlauskas ir Aleksas Savickas, dalyvausiantys 100 m plaukimo krūtine atrankoje. Tą pačią dieną taip pat pasirodys Lietuvos estafetės 4x200 m laisvu stiliumi komanda: D. Rapšys, Tomas Navikonis, Tomas Sungaila ir Daniilas Pancerevas.

Varžybos tęsis iki rugpjūčio 17 d.

Primename, kad praėjusiame žemyno čempionate, pernai surengtame Budapešte, vienintelį bronzinį medalį Lietuvai pelnė D. Rapšys.

Lietuvos rinktinės sudėtis:

Rūta Meilutytė (50 m l. stiliumi, 50 m krūtine, 100 m krūtine)
Kotryna Teterevkova (50 m krūtine, 100 m krūtine, 200 m krūtine)
Erikas Grigaitis (50 m nugara, 100 m nugara, 200 m nugara)
Tomas Navikonis (50 m l. stiliumi, 100 m l. stiliumi, 200 m l. stiliumi)
Danas Rapšys (200 m l. stiliumi, 400 m l. stiliumi)
Aleksas Savickas (50 m krūtine, 100 m krūtine, 200 m krūtine)
Andrius Šidlauskas (50 m krūtine, 100 m krūtine, 200 m krūtine)
Tomas Sungaila (50 m l. stiliumi, 100 m l. stiliumi, 200 m l. stiliumi)
Daniilas Pancerevas (tik estafetė 4x200 m l. stiliumi)

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją