48-erių vyras praėjusią savaitę Didžiojoje Britanijoje laimėjo „Modus Super Series“ turnyrą, o jau gruodžio 17 d. startuos pasaulio čempionate, kuris vyks Londone.
Šis ruduo lietuviui – sėkmingas. Jis taip pat triumfavo turnyre Latvijoje, puikiai žaidė ir Lesteryje.
„Yra pasikeitimų. Pradėjau naudoti naujas strėlytes, – Delfi tinklalaidėje „Sportinė forma“ sakė D. Labanauskas. – Esu patenkintas, kad paskutinius tris mėnesius su jomis žaidžiu ir rezultatai pradėjo ne blogėti, o gerėti. Tai suteikia gerą jausmą varžybose ir smagu, kad pasikeitimą į geresnę pusę.
Esu iš tų žaidėjų, kuris yra pabandęs mažai strėlyčių. Galbūt niekada ir neatrasiu tų, kurios man skristų idealiai.“
Visa tai leidžia gana ambicingai laukti starto pasaulio čempionate, kuris D. Labanauskui bus šeštasis. Iki šiol geriausias pasiekimas – 2020 m. pasiektas ketvirtfinalis.
„Metų turnyras visiems žaidėjams, ne tik profesionalams – į jį patenka 96 žaidėjai po gausybės atrankų, vykstančių visame pasaulyje. Labai sunku ir smagu į jį papulti. Svajonė – nukeliauti į pusfinalį. Tada nereikės sausį dalyvauti atrankoje, kurioje varžomasis dėl turo kortos – kontrakto profesionalų lygoje. Pusfinalis į jas atvertų duris tiesiai.
Praėjusio savaitgalio pergalė labai motyvuoja ir atpalaiduoja – didelis pasitikėjimas savimi. Kiekvienas profesionalas ir čia patekęs žaidėjas yra pavojingas.
Paskutiniam savo čempionatui irgi buvau neblogai pasiruošęs. Tada pirmą ratą vos praėjau, o antrą jau sužaidžiau fantastiškai. Sunku nuspėti. Keli milimetrai pro šalį keičia visą situaciją.“
Čia labai svarbų vaidmenį turi ir psichologija – kaip susidorosi su įtampa ir spaudimu, kuriam D. Labanauskas paralelių randa krepšinyje ir futbole.
„Prieš pat savo metimus tu viską išgyveni – tokią situaciją lyginčiau su baudų metimais krepšinyje arba baudinių serija futbole, kai tu gali nulemti komandos pergalę.
Man grįžus žmona juokauja, kad pora dienų po varžybų būna tyla, apie jas pradedame kalbėti antrą ar trečią dieną. Paskutinėse varžybose žaidėme šešias dienas iš eilės dėl išlikimo, varžybų daug, diena ilga, po varžybų ima nuovargis, miegas“, – pasakoja jis.
Atsipalaiduoti ir kiek sumažinti įtampą jam padeda keli dalykai: „Atsipalaiduoju per apšilimą klausydamas muzikos, dažnai einu pasivaikščioti prieš varžybas. Ausinukuose – nuo roko iki popso. Mėgstu U2, Prodigy, Marijoną Mikutavičių. Labai įvairus spektras.“
D. Labanauskui smiginis – hobis, darbas ir pragyvenimo šaltinis.
„Būtų sunku rasti darbdavį, kuris leistų per mėnesį tris savaites neateiti į darbą. Smiginis – ir mano hobis, ir pajamų šaltinis.
Lemiamą postūmį davė finansų krizė 2008 m. Tada nusprendžiau užsiimti tik smiginiu, iš darbo teko išeiti dėl etatų mažinimo. Tada rezultatai jau rodė, kad galiu pamėginti tai. Profesionaliai pradėjau žaisti nuo 2014 metų, o patį smiginį žaidžiu jau dvidešimt metų.
Pradėjau 27-erių, bet jeigu būtų viską galima atsukti atgal, norėčiau bent dešimt metų anksčiau būti pradėjęs žaisti“, – šyptelėjo vyras.
Prieš varžybas jis strėlytes į taikinį laido bent 6-8 valandas, bet įprastai treniruotės trunka mažiau.
„Kažkada bandžiau į tai pažiūrėti kaip į darbo dieną – mėtyti po aštuonias valandas, bet po kelių dienų pajutau, kad smiginis jau nelabai patinka. Supratau, kad reikia likti prie lengvesnio ritmo ir daryti tol, kol patinka. Kai pajunti, kad jau ne – dėti strėles ir eiti pailsėti“, – prisiminė sportininkas.
Pats sportas – pigus. Užtenka turėti trijų metrų ilgio kambarį, o įrangą susipirkti už 300 eurų. Smiginio šventove laikoma Didžioji Britanija, kur žaidimas išpopuliarėjo baruose. Tad ir dabar vis dar netrūksta žmonių, kurie į šį žaidimą negali žiūrėti kaip į profesionalų užsiėmimą ir sportą.
Tokių žmonių D. Labanauskas paklaustų tik dviejų klausimų.
„Kitiems gal tai atrodo kaip ne sportas, nes tai atėjo iš barų kultūros užsienyje. Pas mus viskas atvirkščiai – iš sporto būrelių juda į barus. Bet galima paklausti tų žmonių, kurie mano, kad tai ne sportas – kodėl tada jis rodomas per sporto kanalus ir kodėl yra dopingo kontrolė, kurioje ir man teko dalyvauti“, – pastebėjo smiginio žvaigždė.
Kviečiame žiūrėti visą tinklalaidę „Sportinė forma“ su D. Labanausku.