Nugalėtojus tikrino antidopingo pareigūnai, po tyrimo A. Rancevos organizme rastas sibutraminas. Ši medžiaga iki 2010 m. buvo taikoma gydant nutukimą.

„Tai jau buvo, atrodo, seniai, bet tas nutikimas mane persekioja ir persekios visą gyvenimą. Negaliu ramiai kalbėti“, – prisipažino A. Ranceva.

„Čia mano juodžiausias etapas. Dėkoju savo šeimai, vyrui, stipriai mane paveikė ši istorija. Žinote, kai sportininkas pasirenka vartoti dopingą, jis prisiima ir tą riziką, pagaus arba nepagaus, nes žino, kad vartoja dopingą ir egzistuoja tikimybė, kad tikrins.

Aš žinojau, kad 2019 m. pasaulio čempionate tikrina sportininkus antidopingo pareigūnai. Kai atėjo tas teigiamas atsakymas, man prasivėrė žemė. Norėjau tik įkristi ir viskas. Jei ne šeimos pagalba, nežinau, ar būčiau išsikrapščiusi. Sūnus laikydavo už rankos ir prašydavo: „Mamyte, tu tik nebeverk, nusiramink ir laikykis, mes tave mylime“.

Tai buvo mano juodžiausias etapas gyvenime, turėjo praeiti kažkiek laiko, kad aprimčiau. Bet tos emocijos niekur nedingo. Kai sportininkas tokio dalyko nesitiki ir sužino apie tai, visi ligtoliniai laimėjimai praranda prasmę. Jautiesi toks nešvarus, žmonės pereina į kitą gatvės pusę, kad nereikėtų susitikti, pamatyti. Mes, lietuviai, tokie esame.

Kai tave ištinka bėda, o mane ištiko didelė bėda, man pradėjo rašinėti svetimi žmonės – kaip tu galėjai, vos ne pasiaiškink man. Nė vienas žmogus neatėjo, nepaklausė, kaip tu jautiesi, ar man reikia pagalbos“, – emocingai 2019-ųjų metų pabaigą prisiminė A. Ranceva.

Ji pasakoja, kad buvo linkusi bendradarbiauti su antidopingo agentūra.

„Negalėjau įsivaizduoti, kad pirkdama maisto papildą įsigysiu visai kitos sudėties produktą, nei nurodyta ant etiketės.

Gal aš naivi buvau. Nanęs ir antidopingo pareigūnai klausė, ar tikrai tuos papildus rodau, gal ką slepiu, nes tų papildų sudėtyje teoriškai nėra nurodytas snaputis arba sibutraminas“, – kalbėjo triatlonininkė.

Ji maždaug apie 10 dienų iki 2019 m. pasaulio dvigubo ultratriatlono varžybų nusprendė numesti svorio.

„Labai nedaug gėriau, 1-2 tabletes, bet ta sibutramino tokia didelė dozė turėjo būti, jog medžiaga išliko net po varžybų. Man pačiai sukilo ambicijos, jog turiu įrodyti“, – teigė A. Ranceva.

„Ačiū dievui, radome laboratoriją, kuri ištyrė tuos maisto papildus, pasitvirtino, kad tablečių sudėtis visiškai kita, nei nurodyta ant sudėties, jose atrado sibutraminą. Jis draudžiamas būtent varžybų metu.

Džiaugiuosi, kad 2021 metais man pavyko įrodyti, kad aš esu nukentėjęs, apgautas asmuo šioje istorijoje.

Gal ta skaudi mano patirtis bus pamoka kitiems sportininkams, nes norisi apie tai kalbėti. Reikia labai atidžiai sekti, ką iš kur perki ir ką vartoji, kad esant reikalui būtų galima atsekti ryšius, pardavėją, tiekėjus“, – teigė A. Ranceva.

Neeilinė pergalė laboratorijoje

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)