Ketvirtadienio rytą vykusią vyrų 200 metrų laisvu stiliumi rungties atranką įveikė du iš keturių lietuvių – Danas Rapšys ir Tomas Navikonis. Kitiems dviem mūsiškiams – Tomui Lukminui ir Kristupui Trepočkai – nepasisekė.

D. Rapšys nuotolyje užtruko 1:47,27 min. ir bendroje įskaitoje buvo trečias, o T. Navikonis finišavo šeštas su karjeros rekordu (1:47,73 min.).

Geriausią asmeninį rezultatą užfiksavo ir T. Lukminas (1:48,22 min.), užėmęs 11-ą vietą, tačiau likęs be pusfinalio, nes jame iš vienos šalies gali varžytis tik du atletai.

K. Trepočka atplaukė per 1 min. 49,13 sek., taip pat pakoregavo savo rekordą ir tenkinosi 24-a pozicija.

Pusfinalio plaukimai bus surengti vakare.

Primename, kad jau pirmą čempionato dieną aukso medalius iškovojo Lietuvos vyrų komandinė estafetė 4 po 200 metrų laisvu stiliumi, kuriai atstovavo tie patys T. Navikonis, T. Lukminas, K. Trepočka ir D. Rapšys.