Didžiausios viltys siejamos su Lietuvos pulo istoriją keičiančiu pernai Europos pirmenybėse penktąją vietą užėmusiu Henriku Stroliu, kuris pirmasis iš lietuvių praėjusiais metais sugebėjo patekti į šios sporto šakos pasaulio čempionatą.
„Kol federacija nėra pajėgi pilnai finansuoti sportininkų, tai kažko iš jų reikalauti lyg ir neturime moralinės teisės, – teigė Lietuvos pulo federacijos prezidentas Tomas Brikmanis. – Tačiau būtų labai smagu, jei Henrikas Strolis nors vienoje iš rungčių patektų tarp šešiolikos pajėgiausių Europos žaidėjų ir dar bent porai vyrų pavyktų prasibrauti į pagrindines varžybas, kuriose dalyvauja 64 pajėgiausi vienos rungties žaidėjai, o vyrų komanda patektų į komandinių varžybų ketvirtfinalį“.
T. Brikmanis prisipažino, kad jį nudžiugintų, jei bent viena iš merginų patektų į aštuntfinalį, o komandinėse varžybose lietuvės patektų tarp šešių pajėgiausių.
„Aišku, daugiau tikiuosi iš keturioliktą šalies čempionės titulą savaitgalį iškovojusios bei didžiausią Europos pulo čempionatų ir kitų tarptautinių varžybų patirtį turinčios Tatjanos Vaitkienės. Taip pat galvoju, kad maloniai nustebinti gali ir puikią formą pastaruoju metu demonstruojanti Agnė Jarušauskaitė, – apie rinktinės planus kalbėjo LPF prezidentas. – Tačiau kai peržiūrėjau Europos pirmenybėse dalyvausiančių sportininkų sąrašą, net plaukai pasišiaušė – vienos žvaigždės bus“.
Praėjusiose Europos pirmenybėse geriausiai pasirodęs H. Strolis buvo penktas pulo-9 rungtyje, o Lietuvos moterys – A. Jarušauskaitė bei Simona Milišauskaitė – liko per žingsnį nuo pajėgiausiųjų šešioliktuko trijose rungtyse iš keturių.
Apie Lietuvos rinktinės žaidėjus
Agnė Jarušauskaitė – devynis kartus Lietuvos čempionė, 2011 ir 2012 metų Baltijos pulo lygos reitingo lyderė. Geriausia 2013 metų Lietuvos pulo žaidėja.
Tatjana Vaitkienė – keturiolika kartų Lietuvos čempionė. 2012 metų Baltijos pulo lygos sidabro medalio laimėtoja. Didžiausią Europos pulo čempionatų ir kitų tarptautinių varžybų patirtį turinti sportininkė.
Henrikas Strolis – Lietuvos pulo istoriją keičiantis ir geriausius visų laikų tarptautinius pasiekimus demonstruojantis sportininkas, pirmasis iš lietuvių sugebėjęs iškovoti kelialapį į pasaulio pulo čempionatą, 2013 metų Europos čempionato penktos vietos laimėtojas.
Mindaugas Šalkauskas – šių metų Lietuvos reitingo lyderis, laimėjęs visus tris šalies čempionatus – pulo-14, pulo-9 ir pulo-8. Europos čempionato debiutantas.
Domas Mineikis – tris kartus Lietuvos čempionas, geriausias 2013 metų Lietuvos pulo žaidėjas, tris kartus prestižinių šalies varžybų „Pool Masters“ finalininkas, vienas gabiausių jaunosios kartos atstovų.
Pijus Labutis – jauniausias Lietuvos pulo rinktinės narys, praėjusiais metais kartu su šalies jaunučių rinktine iškovojęs sidabrą Europos pirmenybėse. 2013 metų Baltijos pulo lygos IV etapo nugalėtojas, kovoje dėl vietos suaugusiųjų rinktinėje nugalėjęs gerai žinomą Šiaulių sportininką Marių Šiaudkulį.
Marius Ganusauskas – Lietuvos čempionatų medalininkas, daugelio tarptautinių varžybų dalyvis, pernai sėkmingai debiutavęs Europos pulo čempionate.
Apie Europos Čempionatą
Europos suaugusiųjų pulo čempionatas yra pačios didžiausios ir svarbiausios pulo varžybos Europoje. Tai grandiozinis renginys, kurio laukia ir kurį stebi pulo bendruomenė visame pasaulyje. Čempionatas vyksta vieną kartą metuose, pavasarį, prieš pat Velykas.
Senojo žemyno pirmenybes kasmet rengia EPBF (European Pocket Billiard Federation). Šią organizaciją 1978 metais įsteigė Vokietijos pulo ir Švedijos biliardo federacijos. 1980 metais prie EPBF prisijungė Šveicarija, Olandija, Austrija ir Lichtenšteinas. Šiuo metu EBPF vienija 36 šalis ir jai atstovauja apie 800 tūkst. sportininkų.
Iki 2006 metų Lietuvai EPBF atstovavo Lietuvos biliardo federacija, tačiau dėl neveiklos šios organizacijos narystė EPBF buvo sustabdyta. 2011 metais Lietuvos pulo federacija gavo EPBF pripažinimą ir jau trečius metus iš eilės mūsų šalies sportininkai po LPF vėliava gins Lietuvos vardą Europos suaugusiųjų ir jaunimo čempionatuose.