Šis turnyras yra įtrauktas į pasaulinės Golfo profesionalų asociacijos (PGA) oficialių varžybų kalendorių ir vyks gegužės 29 – birželio 1 dienomis, šalia Vilnius Grand Resort viešbučio komplekso, „Vilon City” teritorijoje.
Atvyks žaidėjai iš Europos šalių
„Turnyrą rengiame norėdami pakviesti į Lietuvą daugiau golfo žaidėjų iš užsienio. Tarptautiniams turnyrams yra keliami labai aukšti reikalavimai golfo aikštynui, o Vilniuje būtent tokį ir turime, įrengtą pagal Amerikos golfo asociacijos standartus, vienintelį PGA tipo golfo aikštyną Baltijos šalyse.
Matome, kad kartą atvykę, profesionalūs golfo žaidėjai atranda Lietuvą ir vėliau sugrįžta čia kartu su savo mokiniais ir artimaisiais ne tik žaisti, bet ir ilsėtis ar megzti verslo ryšių“, – teigia renginio organizatorius Albert Zinevič, UAB „Villon“ pardavimų ir rinkodaros direktorius.
Komandos, sudarytos iš bent vieno golfo profesionalo ir trijų neprofesionalių žaidėjų, rungsis 54 (18 x 3) duobučių formato turnyre tris dienas.
Tarp dalyvių jau užsiregistravo dvylika komandų: iš Lietuvos, Italijos, Izraelio, Bulgarijos, Kazachstano ir Skandinavijos šalių. Lietuvai turnyre atstovaus dvi profesionalų vedamos komandos iš Lietuvos: su Arnu Kaunu ir Vytautu Gedminu priešakyje.
Į turnyrą atvyks ir pasaulinį reitingą turintys golfo žaidėjai.
Kova dėl prizo nėra lengva
Golfo renginiai visame pasaulyje garsėja nemažais piniginiais prizais. Pro-Am Vilnius‘2019 piniginis prizas pirmos vietos nugalėtojams priklausys nuo komandų skaičiaus ir sieks nuo 12 000 iki 20 000 EUR. Prizininkai paaiškės susumavus trijų dienų turnyro etapų rezultatus.
„Golfas yra ištvermės, koncentracijos ir koordinacijos sportas, kuriuo užsiimti ir siekti meistriškumo gali bet kokio sudėjimo ar amžiaus žmogus.
Tiesa, norint siekti rezultatų reikia ne tik įgūdžių, bet ir fizinio pasirengimo. Vienos dienos 18 duobučių raundas trunka apie 4-5 valandas, per kurias tenka nueiti iki 25 000 žingsnių ir visą laiką būti ant kojų.
Tai gali atrodyti lėtas sportas, bet jame dalyvauja visas kūnas ir iki pat žaidimo pabaigos turi likti fiziškai apšilęs ir lankstus“, – pasakoja vienas iš dalyvių, profesionalus golfo žaidėjas ir treneris lietuvis Arnas Kaunas, vaikystę praleidęs Prancūzijoje, kur ir susipažino su golfu bei mokėsi iš žinomų trenerių.
Pasak turnyro organizatorių, kuo daugiau oficialių tarptautinių golfo turnyrų surengiama Lietuvoje, tuo sparčiau kyla ir Lietuvos žaidėjų meistriškumas.
Skaičiuojama, kad šiuo metu Lietuvoje žaidžiančių golfą žmonių yra apie 5 000, iš jų pora šimtų dalyvauja mėgėjų varžybose, o profesionalūs žaidėjai – vos keli.
Tiesa, nuo 2016-ųjų metų Rio de Žaneire golfas po daugiau nei šimtmečio sugrįžo į Olimpinių žaidynių programą, kuriai priklausys ir 2020 m. Tokijuje, nors lietuviai žaidėjai olimpiniame turnyre dalyvauti kol kas nepretenduoja.
Kviečia ir žiūrovus
Visame pasaulyje golfo turnyrai pritraukia ir nemažai žiūrovų. „The V Golf Club“ golfo klubas yra atviras lankytojams, kurie gali stebėti golfo turnyro etapus Vilnius Grand Resort viešbučio lauko restoranuose ir terasose bei leisti laiką su visa šeima.
Aktyvaus laisvalaikio aplinka yra pritaikyta ne tik golfo žaidėjams ir žiūrovams bei viešbučio ir SPA erdvių svečiams – teritorijoje taip pat gyvena ir čia įsikūrusių „Vilon City“ vilų, kotedžų ir apartamentų savininkai bei nuomininkai.
Turnyro metu vyks ne tik golfo žaidimas, bet ir teminiai vakarai, dienos lyderių apdovanojimai ir kultūrinė programa, skirta dalyviams ir žiūrovams.
Atidarymo renginys įvyks gegužės 29 dieną, kuomet sportininkams numatytas praktikos raundas ir susipažinimas su aikštynu. Pirmoji varžybų diena – gegužės 30 d., kuomet reikės įveikti pirmąsias 18 duobučių su kuo mažiau smūgių.
Antrasis 18 duobučių etapas – gegužės 31 d., o trečiasis ir lemiamas – birželio 1-ąją.
Šios dienos vakare bus susumuoti visų trijų dienų rezultatai ir apdovanoti nugalėtojai.