Kovo mėnesį Jungtinėse Amerikos Valstijose numatyta E. Stanionio kova buvo atšaukta jos išvakarėse ir boksininkas parvyko į Lietuvą. Nors profesionalų kovos už Atlanto jau atnaujinamos, dėl siaučiančios pandemijos, E. Stanionis kol kas negali grįžti į JAV.

Su JAV profesionalų bokso agentūra sutartį turintis vienas tituluočiausių Lietuvos boksininkų tikisi, kad tai išeis į gera ir jis turės daugiau galimybių atstovauti Lietuvai ir kovoti dėl kelialapio į Tokijo olimpines žaidynes.

„Olimpinės žaidynės yra išskirtinis sporto renginys. Kiekvienas ten patekęs gali didžiuotis savimi. Olimpinės žaidynės vyksta tik kas ketverius metus, o dabar jau ir penkti bus, nes Tokijo žaidynės nukeltos į 2021 metus. Noras kovoti dėl olimpinio kelialapio išlieka, bet lieka ir daug klaustukų. Kol kas nežinome kada ir kaip vyks atranka į olimpines žaidynes. Jeigu atrankos varžybos Europoje vyktų artimiausiu metu, tikrai galėčiau dalyvauti, nes profesionalų kovos nevyksta ir kovų tvarkaraščiai netrukdytų vienas kitam“, – sako 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse 9 vietą iškovojęs E. Stanionis.

Į JAV grįžti negalintis E. Stanionis tikisi, kad bus suorganizuota jo kova Europoje.

„Per artimiausią mėnesį tikiuosi bus naujienų apie mano kovas. Varžybos profesionalų ringe atsinaujino ne tik JAV, bet ir Anglijoje bei Prancūzijoje. Manau, kad persikelsiu kovoti į Angliją, nes šiuo metu negaliu skristi į JAV ir turiu laukti, kol atidarys jų sienas ir galėsiu ten vykti“, – teigia profesionalų ringe visas 10 pergalių (7 iš jų nokautais) iškovojęs E. Stanionis.

Gimtajame Kaune besitreniruojančiam boksininkui buvo atlikti išsamūs tyrimai Lietuvos sporto universitete (LSU). Bakalauro studijas LSU baigęs E. Stanionis pripažįsta, kad reguliarūs moksliniai tyrimai ir gauti rezultatai bei rekomendacijos, daug prisideda prie sportininkų sėkmės.

„Boksininkui atliekami jėgos, balanso, aerobinės ištvermės tyrimai, matuojamas maksimalus deguonies suvartojimas, judesių ekonomiškumas ir galingumas, vertinamas raumenų balansas. Sportininko rezultatą sudaro daug faktorių. Visiems kovotojams labai svarbu ne tik raumenys, bet ir reakcija ir centrinė nervų sistema. Svarbu tirti, įvertinti bei treniruoti varžovo atpažinimo judesius ir kiek galima greičiau sureaguoti į dirgiklį“, – pasakoja LSU Sporto mokslo ir inovacijų instituto direktorius prof. dr. Sigitas Kamandulis.

„Vienkartinis testavimas kartą per metus padeda atskleisti sportininko stiprybes ir silpnas vietas. Atliekant dažnesnius tyrimus yra vertinamas sportininko progresas. Kas savaitę atliekami ypač dažni tyrimai atsako į klausimus, kaip organizmas reaguoja į krūvį. Sportininkams būtina derinti fizinius krūvius, derinti juos su atsigavimo procesu, nes poilsis irgi yra treniruotės dalis“, – pridūrė LSU atstovas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)