Virginijos Paulauskaitės komanda, kuriai taip pat atstovavo Olga Dvojeglazova, Dovilė Aukštuolytė, Rūta Blažienė ir Justina Zalieckienė, rungtynėse dėl bronzos medalių 10:6 nugalėjo Slovėnijos ekipą.

Nuo ketvirtojo iki septintojo kėlinuko lietuvės pelnė šešis taškus iš eilės ir pamatai pergalei buvo padėti (9:3). Vėliau slovėnėms pavyko tik simboliškai sumažinti atsilikimą.

Penktadienį lietuvės buvo per labai mažą žingsnelį nuo dar vieno neįtikėtino pasiekimo – B diviziono finalo ir kelialapio į elitinį divizioną. Pusfinalyje V. Paulauskaitės komanda po dramatiškos kovos ir pratęsimo 6:7 nusileido Estijos akmenslydininkėms.

Po penkių kėlinukų lietuvės atsiliko 2:4, bet vėliau sugebėjo išsiveržti į priekį 5:4. Aštuntajame kėlinuke estės pelnė du taškus (5:6). Devintajame kėlinuke lietuvės sąmoningai pasiekė nulinį rezultatą, kad turėtų paskutinio akmens paleidimo teisę dešimtajame kėlinuke. Jame Lietuvos komanda turėjo galimybę išplėšti pergalę, tačiau pavyko pelnyti tik vieną tašką, kas rungtynių baigtį perkėlė į pratęsimą.

Tačiau pratęsime paskutinio akmens teisė jau priklausė estėms. Nors lietuvės stengėsi kaip įmanoma apsunkinti varžovėms situaciją, paskutinis esčių paleistas akmuo atsidūrė apie 20 cm arčiau centro nei lietuvių. Taip Estija laimėjo pusfinalį 7:6 ir pelnė kelialapį į finalą. Vėliau estės finale 10:3 sutriuškino čekes ir tapo B diviziono nugalėtojomis.

Nepaisant to, Lietuvos komandos kapitonė V. Paulauskaitė džiaugėsi bronzos medaliais ir dar vienu žingsneliu aukštyn. Anksčiau lietuvės vienintelį kartą žaidė B diviziono pusfinalyje, kai 2018 metais liko ketvirtos.

„Džiaugsmas yra didelis. Ne tik dėl iškovotų medalių, bet ir dėl žaidimo viso turnyro metu. Gaila, kad pusfinalyje pritrūko vieno taškelio arba kelių centimetrų. Buvo skaudu, bet šiemet pamatėme, kad B divizione esame elitas. Tikrai galėjome turėti ir dar geresnę poziciją, tiesiog kai kur truputį nepasisekė. Visgi bronza yra iškovota ir pelnyta“, – iškart po paskutinių rungtynių kalbėjo V. Paulauskaitė.

Lietuvos moterų kerlingo rinktinė (WCF nuotr.)

Verta pažymėti Lietuvos kerlingo komandų pasiekimų reikšmę. Lietuvoje iki šiol nėra nei vienos specializuotos kerlingo aikštelės, o geriausi mūsų šalies žaidėjai priversti savaitgaliais treniruotis Rygoje.

„Iki elito mums lieka pora žingsnelių, jis jau visai arti. Su komandos narėmis šnekėjome, kad drąsiai galime žaisti elite. Taip, A diviziono viršūnės lygio dar nepasiekėme, bet šiame lygyje žaisti bei pakovoti su kai kuriomis komandos tikrai galime, – pasakojo V. Paulauskaitė. – Šiuo metu mūsų nusiteikimas yra labai geras, daug emocijų. Žinoma, kai grįšime namo, tas entuziazmas šiek tiek nuslops, bet stengsimės toliau. Žinau, kad galime žaisti ir tą daryti dar geriau.“

Lietuvos moterų rinktinė bendroje Europos čempionato įskaitoje užėmė 13-ą vietą, o B divizione vietą išsaugoję Lietuvos vyrai – 21-ąją. Verta pažymėti, kad jau ir B divizione praktiškai visos dalyvaujančios šalys turi savo valstybėse kerlingo bazes.

„Nepaisant visų nepalankių sąlygų treniruotis, lietuvių pasiekimai Europos kerlingo čempionate Švedijoje parodo, jog mūsų sportininkai yra aukščiausio lygio. Vyrų komanda pasiekė savo svarbiausią tikslą išlikti B divizione, o moterų ekipa kasmet artėja Europos elitinio dešimtuko link. Didžiuojamės savo sportininkais ir jų pasiekimais“, – sakė Lietuvos kerlingo asociacijos (LKA) generalinis sekretorius Vygantas Zalieckas.

LKA jau eilę metų su viltimi laukia specializuotos kerlingo aikštelės atsiradimo. Nors planų ir pažadų netrūksta, situacija niekaip nesikeičia.

„Liūdna, jog visi pažadai įtraukti specializuotą kerlingo sporto centrą į naujų sporto objektų projektavimą nėra įgyvendinami. Šiuo metu mūsų rinktinėms tenka treniruotis įvairiuose užsienio sporto centruose, nes sąlygų paruošti tokio meistriškumo sportininkus Lietuvoje nėra. Ir net be tinkamų sąlygų, lietuviai vistiek demonstruoja aukščiausio lygio žaidimą įvairiose varžybose užsienyje“, – pabrėžė V. Zalieckas.

Elitiniame divizione tarp moterų triumfavo Danijos komanda, finale 8:4 nugalėjusi šveicares. Vyrų finale susitinka Šveicarija ir Škotija. Bronzos apdovanojimais džiaugėsi Italijos vyrai ir Škotijos moterys.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją