Pasaulio čempionate dalyvaus 20 komandų: Airija, Škotija, Japonija, Rusija, Samoa (A grupė), Naujoji Zelandija, Pietų Afrikos Respublika, Italija, Namibija, Kanada (B grupė), Anglija, Prancūzija, Argentina, JAV, Tonga (C grupė), Australija, Velsas, Gruzija, Fidžis, Urugvajus (D grupė). Po dvi stipriausias komandas pateks į ketvirtfinalį.

Pirmosios rungtynės vyks penktadienį tarp Japonijos ir Rusijos komandų.

Regbio ekspertai tarp pirmenybių favoritų išskiria čempionės titulą ginančią Naująją Zelandiją, „Šešių nacijų“ čempioną Velsą, taip pat – Anglijos, Airijos ir PAR komandas.

Pasaulio regbio čempionatas pagal žiūrovų skaičių yra trečias didžiausias sporto renginys po olimpinių žaidynių ir pasaulio futbolo čempionato. Turnyras truks nuo rugsėjo 20 iki lapkričio 2 dienos.

Skelbiame 15 faktų apie pasaulio regbio čempionatą, kurių galbūt nežinojote.

1. Karalius Jonny‘is.

Anglijos rinktinės herojus 2003 metų pasaulio čempionate Jonny Wilkinsonas vis dar išlieka rezultatyviausiu planetos taurės žaidėju su 277 taškais (1 žeminimas, 28 realizacijos, 58 baudos smūgiai ir 14 smūgių į nuo žemės atšokusį kamuolį).

2. Žeminimų rekordas.

Jonah Lomu iš Naujosios Zelandijos (1995 m.) ir Bryanas Habana iš PAR (2007 m.) yra daugiausiai žeminimų pasaulio čempionate atlikę žaidėjai – po aštuonis.

3. Raudona kortelė.

Kanada yra vienintelė komanda, kuri „užsidirbo“ dvi raudonas korteles per vienerias rungtynes. 1995 metais rungtynėse su PAR iš aikštės buvo pašalinti Garethas Reesas ir Rodas Snow.

4. Vienodi švilpukai.

Pasaulio čempionato atidarymo rungtynėse visada naudojamas tas pats švilpukas. Pirmą kartą jis buvo panaudotas 1905 metais, kuomet teisėjas iš Velso davė signalą pradėti rungtynes Anglijos ir Naujosios Zelandijos ekipoms.

5. Didžiausias skirtumas.

2003 metų pasaulio regbio čempionate Australijos rinktinė 142:0 sutriuškino Namibiją. Tai – didžiausias skirtumas šio turnyro istorijoje. Rezultatyviau yra sužaidusi tik Naujoji Zelandija, kuri 1995 metais 145:17 sutriuškino Japoniją.

6. Rungtynių skaičius.

Anglas Jasonas Leonardas per keturis pasaulio čempionatus (1991-2003 m.) sužaidė 22 rungtynes ir vis dar išlieka rekordininku.

7. Ilgaamžiai čempionai.

Prieš susikuriant pasaulio regbio taurės turnyrui 1987 metais, teoriškai stipriausia planetos komanda 63 metus galėjo save vadinti JAV rinktinė, kuri 1924 metais tapo olimpine čempione.

8. Dvigubas pasaulio čempionatas

Namibijos žaidėjas Rudie‘s van Vuurenas 2003 metais žaidė tiek kriketo, tiek regbio pasaulio čempionatuose.

9. Velso jaunuolis.

Velso rinktinės žaidėjas George‘as Northas yra jauniausias pasaulio čempionato žaidėjas, atlikęs žeminimą. Jis tą padarė net du kartus 2011 metais rungtynėse su Namibija. Tuomet jam buvo 19 metų ir 166 dienos.

10. „Drop-goal“.

Daugiausiai kartų – keturis – tiksliai smūgius į nuo žemės atšokusį kamuolį („drop-goal“) per vienerias rungtynes atliko PAR regbininkai. Jie tą padarė 1999 metų čempionato ketvirtfinalyje su Anglija, kuriame šventė pergalę 44:21.

11. Dvigubas „Hat-trickas“.

Marcas Ellisas iš Naujosios Zelandijos yra daugiausiai žeminimų per vienerias rungtynes atlikęs žaidėjas. 1995 metais jis rungtynėse su Japonija kamuolį įskaitiniame plote prispaudė net šešis kartus.

12. Fiasko

2007 metai yra vieninteliai, kuomet „All Blacks“ (Naujoji Zelandija) nepateko į pasaulio čempionato pusfinalį.

13. Čempionai.

Tris kartus pasaulio čempione yra tapusi Naujoji Zelandija (1987, 2011 ir 2015 m.). Po du sykius triumfavo Australija ir PAR.

14. Trofėjus.

Pasaulio čempionams yra įteikiama Williamo Webbo Elliso taurė. Pasakojama, kad W. Webbas Ellisas mokykloje pademonstravo regbio elementus, pagal kuriuos vėliau buvo sukurta sporto šaka.

15. Kapitonas.

Naujosios Zelandijos legenda Richie McCaw yra vienintelis kapitonas, dukart iš eilės tapęs pasaulio čempionu (2011 ir 2015 m.).

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)