21-erių metų kovotojas jau kelerius metus kovoja tarp vyrų, per tą laiką yra tapęs Europos vicečempionu ir bronzos medalio laimėtoju, prieš dvejus metus dalyvavo pasaulio čempionate Vilniuje, tačiau nė vienos šių varžybų neprilygsta kas ketverius metus vykstančiai kiokušin karatė olimpiadai.
„Jaudulys, aišku, yra“, - prieš skrydį į Tekančios saulės šalį neslėpė Edgaras Sečinskis. - Suklydus ir suklupus pirmose kovose, antro šanso sudalyvauti tokio lygio varžybose gali ir nebūti, o jeigu ir gausi antrą galimybę – tai tik po ketverių metų. Tad turiu padaryti viską, kas yra mano jėgoms.“
Ar pavyks jaunam, bet labai talentingam karatė kovotojui įrodyti, kad jau yra sukaupęs pakankamai meistriškumo kautis su geriausiais iš geriausiųjų? Jo treneris Paulius Klapatauskas yra sakęs, kad E. Sečinskis turi daug talento, tik jam dar reikia išsiugdyti čempiono mentalitetą. Tai ateina su laiku, su patirtimi, bet pergalės yra greičiausias būdas pajusti nugalėtojo charakterį.
„Manau, mano rezultatai šiais metais rodo, kad tuo keliu pamažu ir einu. Aišku, norėtųsi į tikslą eiti kuo greičiau, bet kiokušin karatė yra sportas, kuriame viską gali nulemti vienas smūgis. Tad stengsiuosi, psichologiškai esu nusiteikęs kovoti dėl aukštos vietos, o kaip pasiseks, priklausys ir nuo Fortūnos palankumo“, - kalbėjo sportininkas.
Jis pasidžiaugė, kad keturi intensyvaus pasirengimo pasaulio čempionatui mėnesiai praėjo sklandžiai ir tolygiai, buvo įdėta daug darbo. O ir Lietuvos kiokušin karatė federacija, surengusi kovotojams treniruočių stovyklą Šveicarijos kalnuose, pasak E. Sečinskio, padarė viską, kad kovotojai būtų pasirengę ir fiziškai, ir psichologiškai.
Pirma E. Sečinskio kova pasaulio čempionate bus neįprasta – su beveik 30 cm mažesniu ir 30 kg lengvesniu Honkongo atstovu Man Seng U.
„Reikės atsargiai kovoti ir gerai atlikti namų darbus. Toks iššūkis man pačiam labai įdomus. Bet galvoju tik apie pergalę“, - teigė E. Sečinskis.
Antroje ir trečioje kovoje jo lauktų gerokai stipresni varžovai, kurie pasaulio čempionate dalyvauja ne pirmą kartą. Antrame rate vilniečiui tektų kautis su labai panašių fizinių duomenų 28-erių metų rusu Denisu Jeršovu. Nebūtų lengviau ir trečiame rate, kur lauktų patyrusių sunkiasvorių iš Afganistano ir Irano dvikovos nugalėtojas. Iranietis Hamidas Shabani – 36-erių metų 180 cm ūkio ir 95 kg svorio kovotojas, afganistanietis Daudas Nazarai – 34-erių metų 170 cm ūgio ir 93 kg svorio.
„Bet burtai yra burtai, jiems įtakos neturiu, galiu tik padaryti viską, kas mano jėgoms. Pergalei reikės ir Fortūnos palaikymo, ir didelio pasitikėjimo savimi, ir neperdegti, kaip mes sakome, dar prieš kovą“, - svarstė E. Sečinskis.
Pasaulio absoliučios svorio kategorijos čempionatas Tokijuje vyks spalio 31 – lapkričio 1 d.