Tradiciškai šio pavasario pirmo starto nepraleidžia gana gausios bėgimų gretos. 2016-i – ne išimtis, tad Jonavoje pasirinko daugiau nei pusantro tūkstančio bėgimo entuziastų.

Pagrindinėje 15 km distancijoje, kuri yra įskaitinė Lietuvos bėgimo taurės II etape, nuo obelisko Abraomui Kulviečiui iki Jonavos rajono savivaldybės triumfavo Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių maratono normatyvą įvykdęs 23-ejų metų Valdas Dopolskas (Vilnius, SK „Vilniaus Baltai“). Jis nuo pirmų metrų išsiveržė į priekį ir pateisino varžybų favorito statusą. Stajeris trasą įveikė per 46:56 min.

Jam tik 13 sekundžių trūko iki naujo šios sertifikuotos trasos rekordo, kuris priklauso Dariui Sadeckui. 2015 metais stajeris 15 km nuotolį įveikė per 46:43 min.

Antras finišavo Mindaugas Viršilas (Raseinių „Pilėnai“), kuris nuo lyderio atsiliko 42 sekundes (47:38 min.), o trečią vietą iškovojo Ignas Bracevičius (Vilnius, 47:59 min.).

Piniginiais prizais buvo apdovanotas pirmas šešetukas. Ketvirtą vietą užėmė iš Panevėžio kilęs orientacininkas Vilius Aleliūnas (SK „Igtisa–Compressport Lithuania“), penktas liko šiaulietis, kliūtinio bėgimo rungties atstovas Justinas Beržanskis („Cosma“, 50:04 min.), o šeštą vietą užėmė Dominykas Pacauskas (Vilnius, „Neko runners“, 51:12 min.).

Po bėgimo V. Dopolskas pasidalino mintimis apie pergalę Jonavoje ir artimiausius planus.

„Smagu laimėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Eilę metų dalyvavau, bet iki tol dar neteko laimėti šio bėgimo. Šie metai puikiai prasidėjo, laimėjau ir olimpiniame žiemos festivalio bėgime Druskininkuose. Pirmais kilometrais kompaniją palaikė Mindaugas Viršilas, vėliau atitrūkau ir bėgau vienas. Tikėjausi pagerinti trasos rekordą, bet, deja, nepavyko. Galbūt pradžioje kiek per greitai pradėjau, nes pabaigoje trūko jėgų. Dabar kovo 20-ą Gdynėje bėgsiu pusę maratono, o balandžio pabaigoje startuosiu Hanoverio maratone“, - kalbėjo „Vilniaus Baltai“ klubo stajeris V. Dopolskas.

M. Vilčinskaitės triumfas

Jei V. Dopolsko pergalė Lietuvos bėgimo taurės II etape – „Obeliskas A. Kulviečiui – Jonava“ bėgime atrodo pakankamai dėsninga stebint pastarųjų kelių mėnesių jo sportinę formą, tai prieš šį bėgimą spėti kas triumfuos moterų įskaitoje nebuvo paprasta.

Prie starto linijos stojo olimpinį maratono normatyvą įvykdžiusi Vaida Žūsinaitė ir žiemą gerus rezultatus uždarų patalpų varžybose demonstravusi Milda Vilčinskaitė. Visgi, Jonavoje pirma finišo liniją kirto Milda (53:30 min.), kuri pagerino ir asmeninį rekordą ir lenkė V. Žūsinaitę (54:03 min.) kiek daugiau nei pusę minutės.

Po varžybų M. Vilčinskaitė neslėpė geros nuotaikos.

„Tai pirma pergalė pagrindinėje 15 km distancijoje ir dėl to kaip jonavietė labai džiaugiuosi. Ji tikrai nebuvo lengva, šalia bėgo V. Žūsinaitė, atstumas tarp mūsų nebuvo toks didelis, kad galėčiau bėgti atsipalaidavusi. Pirmus 5 kilometrus bėgome kartu, vėliau įgijau nedidelį pranašumą, tačiau mus teskyrė gal koks 100 metrų.

3 min. pagerinau asmeninį šios trasos rekordą, džiaugiuosi rezultatu ir savijauta bėgimo metu. Oras buvo puikus, nebuvo šalta, trasa gana gerai žinoma, juk namuose bėgau“, - po apdovanojimų kalbėjo 15 km distancijos nugalėtoja M. Vilčinskaitė.

Ji – nuolatinė šio renginio dalyvė, sportinės karjeros pradžioje rinkdavusi 2 km distanciją, vėliau keletą kartų varžėsi pagrindinėje tuometinėje 12,5 km trasoje ir trečius metus iš eilės sėkmingai įveikė 15 km distanciją nuo obelisko A. Kulviečiui iki Jonavos.

„Metai išties sėkmingi, kol kas nežinau artimiausių savo startų, reikės peržiūrėti Lietuvos bėgimo taurės kalendorių, o dėl pagrindinio starto nuspręs treneris. Šiemet dėl traumos bėgti negalėjusi sesė dvynė Monika su dviračiu lydėjo Mildą ir ją palaikė trasoje.“

Tuo tarpu V. Žūsinaitė nei kiek nesijaudino dėl antros vietos.

„Tikrai neliūdžiu, o labai džiaugiuosi. Planavau daug lėčiau bėgti, nes šį savaitgalį startuosiu pusės maratono distancijoje, tad bijojau persistengti. Bet kažkaip su Milda pradėjome greitai ir jau nesinorėjo lėtinti, gerai bėgosi. Tik Mildą po 6 km paleidau, pajutau, kad per greitai man, bijojau persistengti“, - teigė V. Žūsinaitė.

Beje, pernai ji laimėjo „Obeliskas A. Kulviečiui – Jonava“ bėgimą įveikdama trasą lygiai per 54:00 min.

Trečią vietą iškovojo Kamilė Vaidžiulytė (Šiaulių „Stadija“, 58:00). Į šešetuką pateko ir Vytautė Pabiržytė („Kauno maratono klubas“, 58:17, 4 vieta), Evelina Miltenė (Vilniaus „Cosmo“, 58:57, 5 vieta) ir Loreta Bliujienė (Vilnius, 59:13).

Iš viso 15 km distanciją įveikė daugiau nei 300 bėgikų.

3,4 km distancijoje pirmą vietą iškovojo Robertas Vališauskas (Šiaulių rajono „Lukas“), kuris atstumą įveikė per 10:30 min., antras liko vilnietis Modestas Dirsė (10:36 min.), trečias – taip pat vilnietis Evaldas Nausėda (10:56 min.).

Moterų gretose pirmą vietą iškovojo šiaulietė Greta Karinauskaitė („Lukas“), kuri nuotolį įveikė per 13:32 min., antra – pakruojietė Ramunė Pociuvienė („Vėjas“, 13:48 min.), trečią vietą iškovojo panevėžietė Eimantė Ramoškaitė („Greitas spurtas“, 14:00 min.).

Prieš pat vidurdienį prie starto linijos išsirikiavo dešimt neįgaliųjų vežimėliuose.

Vienai šių varžybų dalyvei tikrai nebuvo kur labai skubėti, nes moterų grupėje jonavietė Edita Vaitekauskaitė buvo vienintelė atstovė. Jai konkurenciją suteikė nebent devyni dalyvavę vyrai, kurie turėjo įveikti dvigubai ilgesnį nuotolį (2 km).

Sporto centro salėje apdovanojimus vyrų grupėje atsiėmė užtikrintai nuotolį įveikę kauniečiai. Dvi pirmas prizines vietas užėmė Laikinosios sostinės atstovai Jurijus Savickis ir Mindaugas Baltuška. Trečią vietą iškovojo Jonavos atstovas Artūras Ručinskas.

Trečias Lietuvos bėgimo taurės etapas vyks kovo 20 dieną – bėgimas aplink Rėkyvos ežerą.

***

2016-ų metų Lietuvos bėgimo taurės varžybas sudaro 13 etapų skirtinguose Lietuvos miestuose: Kėdainiuose, Jonavoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Šėtoje, Elektrėnuose, Žasliuose, Biržuose, Plungėje, Pakruojyje, Rumšiškėse.

Lietuvos bėgimo taurė – projektas, kuris vienas pirmų Lietuvoje į vieną bendruomenę sujungė kelis miestus, kelis bėgimus, kelis bėgimų organizatorius ir daugumą bėgimo profesionalų, mėgėjų ir entuziastų.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)