WADA vykdomasis komitetas pirmadienį pritarė savo Atitikties vertinimo komiteto rekomendacijai ketveriems metams suspenduoti Rusiją dėl kaltinimų Maskvai suklastojus laboratorijos dopingo duomenis, anksčiau šiemet perduotus tyrėjams.

Dėl tokios griežtos bausmės rusų sportininkams iškyla grėsmė praleisti kitų metų Tokijo olimpines žaidynes ir 2022 metų Pekino žiemos olimpines žaidynes.

Susiję straipsniai

Rusijos sportininkai dar turės galimybę varžytis Tokijo olimpinėse žaidynėse su neutralia vėliava, tačiau tik tuo atveju, jeigu jiems pavyks įrodyti, kad jie neturi nieko bendra su tuo, kas, WADA nuomone, yra valstybės finansuojama dopingo sistema.

„Man įdomu, ką konkrečiai padarė sporto ministerija ir Rusijos olimpinis komitetas per paskutinius 4 metus, kad apgintų asmeniškai mane?

Jūs suformavote daugybę įvairių komisijų, tačiau niekur neradau jų darbo išvadų. O šiandien aš neturiu net neutralaus statuso ir galimybės tokį gauti, – atvirame laiške rašo M. Lasickienė. – Jūs norite, kad paduočiau į teismą Rusijos lengvosios atletikos federaciją ir jau buvusį jos vadovą Dmitrijų Šliachtiną, kurių „profesionalūs“ veiksmai mus atvedė į dabartinę situaciją? Gerai, aš svarstau tokią galimybę“.

Dažnai girdžiu, kad emocijų įsukta Lasickienė tik kritikuoja ir nieko nesiūlo, kas turėtų stoti nubaustų trenerių ir funkcionierių vieton. Mane tai stebina. Aš neturiu tuo užsiimti. Mano darbas – šokinėti. Aš atsiskaitau savo rezultatais. Manau, kad pagal juos šiandien neturėčiau sulaukti kažkokių pretenzijų.
Marija Lasickienė

Už lietuvių kilmės Rusijos žurnalisto Vlado Lasicko ištekėjusi sportininkė jau praleido 2016 metų Rio de Žaneiro olimpiadą ir pusantrų metų varžybų: „Ir matyt, tai dar ne riba. Tai kas galiausiai už tai atsakingas? Ir kas man grąžins tai, ką praradau? Kodėl atsidūrėme tokioje situacijoje, kai net neutralus statusas turėtų džiuginti sportininką?

Aš Rusijos atletė, kuri nori ir turi teisę be apribojimų varžytis tarptautinėse varžybose su Rusijos vėliava, klausytis Rusijos himno. Nenoriu ir neprivalau atsikelti ryte su klausimu, ar IAAF (Tarptautinė lengvosios atletikos federacija – red.) turės nuotaikos leisti mane į varžybas“.

Šuolininkė į aukštį, šių metų rugsėjį Dohoje, Katare, iškovojusi trečią pasaulio čempionato aukso medalį iš eilės, aštriomis kritikos strėlėmis dažnai atakuoja savo šalies valdžią dėl neveiksnumo ir neefektyvumo.

„Dažnai girdžiu, kad emocijų įsukta Lasickienė tik kritikuoja ir nieko nesiūlo, kas turėtų stoti nubaustų trenerių ir funkcionierių vieton. Mane tai stebina. Aš neturiu tuo užsiimti. Mano darbas – šokinėti. Aš atsiskaitau savo rezultatais. Manau, kad pagal juos šiandien neturėčiau sulaukti kažkokių pretenzijų. Tačiau ir jūs, mano nuomone, turite atsiskaityti mums už savo veiksmus. Juk būtent jūsų organizacijos vadovauja sportui mūsų šalyje. O sporto širdis – atletai“, – teigė lengvaatletė.

View this post on Instagram

Министру спорта РФ и главе ОКР Уважаемый Павел Анатольевич, ВФЛА в нынешнем формате и составе спасут лишь резкие меры: от скорейших внеочередных выборов, нового устава, глобального пересмотра всей структуры, вплоть до лишения государственной аккредитации. В России есть удачный опыт боксеров, паралимпийцев, изменивших всё и за более короткие сроки. Никаких «подождем до окончания расследования» или «назначим пока кого-то из заместителей» не должно быть. Новая команда, задача которой была вывести нас из допингового кошмара, оказалась ничем не лучше старой. А в чем-то даже хуже. Шляхтин и его команда должны незамедлительно покинуть занимаемые посты и больше никогда не возвращаться. И я буду добиваться этого. С вашей поддержкой или без. Уважаемый Станислав Алексеевич, После весеннего заседания Совета при президенте РФ по развитию физ. культуры и спорта глава государства утвердил перечень поручений. В одном из них ОКР рекомендовано в срок до 2 декабря принять исчерпывающие меры по восстановлению членства ВФЛА в ИААФ. Как член комиссии атлетов ВФЛА я надеюсь на то, что ОКР опубликует в открытом доступе информацию о том, что было сделано вашей организацией в этом направлении за последние полгода. Думаю, что атлеты имеют право знать, как им помогают. Уважаемые Павел Анатольевич и Станислав Алексеевич, Вы регулярно говорите, что спортсмен — самая важная часть олимпийского движения и спорта в целом. Пришел тот момент, когда необходимо это наглядно продемонстрировать не на словах, а на деле. Наша легкая атлетика в агонии и медлить больше нельзя. Мы уже потеряли 4 года. Чистые атлеты все ещё беззащитны и не уверены в том, что завтра они получат возможность выступать. В российской легкой атлетике, как и в стране в целом, есть много достойных и думающих людей, которые хотят и могут что-то изменить. Поэтому не стоит ссылаться на то, что у нас некому будет заменить Шляхтина и его команду. Это неправда. Тоже самое относится и к разговорам о невозможности заменить тренеров, чьи «методы» всем прекрасно известны, а они продолжают работать в сборной. Очень надеюсь на то, что мы все-таки плывем с вами в одной лодке и действительно хотим перемен.
A post shared by Мария Ласицкене (@lasitskene.maria) on Nov 22, 2019 at 2:28am PST

Ir tęsė: „Iš manęs atėmė mano gimtinės vėliavą 2015 metų pabaigoje. O sugrąžins, greičiausiai, tik 2024 metais. Aš ne teisėjas ir ne budelis, kad skelbčiau verdiktą ir įgyvendinčiau bausmes tiems, kas dėl to kaltas. Aš lengvaatletė, kuriai kyla daugybė klausimų. Kas vis dėlto nutiko su Rusijos lengvąja atletika 2015 metais?

Ar atlikome vidinį tyrimą? Kas buvo nubaustas? Na, be tų su dopingu pagautų sportininkų ir 5-6 trenerių bei funkcionierių, kuriuos diskvalifikavo pati IAAF. Ar mes su viskuo susitaikėme ir net neketinome nieko daugiau aiškintis?“

Atviro laiško pabaigoje M. Lasickienė liejo apmaudą, kad tikriausiai negaus atsakymų į savo klausimus. „Kažkas pasakys, kad aš daug ko nežinau, o kažkas tiesiog pagailės. Man viso to nereikia. Noriu būti sąžininga prieš save, sirgalius ir jaunus atletus. Noriu gauti tai, kas man priklauso – teisę varžytis. Visur ir visada. Už tai ir kovoju“, – sakė ji.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (156)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės