Vis dėlto etapas, kurį aplankė kelios dešimtys tūkstančių gerbėjų, biatloną dievinančioje Vokietijoje įvyko.
Vyrų 10 km sprinte mūsų šalies atstovai liko antroje rikiuotės dalyje: Tomas Kaukėnas užėmė 66-ą vietą, o Karolis Zlatkauskas – 80-ą. Nors T. Kaukėnas prašovė tik dukart (bemaž pusė dalyvių suko bent tris baudos ratus), biatlonininkui nepavyko šliuožti įprastu greičiu bei iškovoti teisės startuoti persekiojimo rungtyje. K. Zlatkauskui koją pakišo netaiklūs šūviai – lietuvis suklydo penkis kartus.
„Oberhofas sportininkus pasitinka su gūsingu vėju, rūku ir lietumi, šis kartas buvo ne išimtis“, – pasakojo K. Zlatkauskas. – Varžybų išvakarėse dėl šilto oro trasa buvo išmušta ir netvirta, o sprinto dieną ji buvo užpilta specialiomis medžiagomis ir minkštas sniegas tapo kietu pagrindu.
Dėl oro sąlygų, sniego trūkumo, trasa buvo trumpesnė nei įprastai: vietoj trijų ratų po 3,3 km reikėjo sukti keturis po 2,5 km (šaudymo zonos po 2,5 km ir 7,5 km). Pirmiau startavę sportininkai turėjo šiokį tokį pranašumą, kadangi leduko paviršiumi slydo geriau. Pravažiavus leduku dėl sniege esančių chemikalų jis virsdavo tarsi smėlio košele.
Šioms varžyboms buvau pasiruošęs gerai, tikėjausi gero starto. Viskas buvo gerai iki ketvirto šūvio. Gulint atlikęs tris taiklius šūvius sustojau ir tai buvo mano klaida. Po to sekė du netaiklūs šūviai, o stovint – dar trys. Tiek baudų nešaudavau per visą treniruotę, o čia tik iš 10 šūvių... Tiek klaidų yra labai daug, ypač pasaulio taurėje“.
Pagal greitį trasoje K. Zlatkauskas buvo 70-as, o T. Kaukėnas – 76-as. Kas nutiko, kad pasaulio čempionate į elitą patekęs T. Kaukėnas šiemet nerodo tokių rezultatų kaip pernai?
„Iki šio sezono daug metų varžyboms ruošdavausi truputį pagal kitą metodiką. Startuodamas beveik kasdien jausdavau save ir taip pasiruošdavau svarbiausioms varžyboms, o to negaliu padaryti vien tik treniruodamasis. Seniau startuodavome kiek tik spėdavome, o šiais metais truputį kitaip: viskas dėl olimpiados. Šis sezonas eksperimentinis, nors olimpiniais metais eksperimentuoti ne laikas, bet jau taip kartais nutinka. Kol kas ši metodika man nelabai tinka“, – kodėl neparodė sau įprasto greičio paaiškino T. Kaukėnas.
Galimybę pasitaisyti sportininkai turės jau pirmadienį Italijoje, kur vyks Tarptautinės biatlono sąjungos (IBU) taurės etapas.
N. Kočergina pasiekė geriausią karjeros rezultatą
Iš keturių Oberhofe startavusių Lietuvos biatlonininkų geriausiai pasirodė Natalija Kočergina. 28-erių metų sportininkė 7,5 km sprinto rungtyje prašovė tik kartą, užėmė 30-ą vietą bei iškovojo įskaitinių pasaulio taurės taškų. Ši pozicija – geriausia N. Kočerginos karjeroje. Iki tol į pajėgiausiųjų 40-uką ji buvo patekusi tik sykį – 2013 metais tame pačiame Oberhofe. Diana Rasimovičiūtė sprinte liko 76-a tarp 89-ių dalyvių.
„Man Oberhofas labai patinka dėl trasos sunkumo ir blogų oro sąlygų, nes pastebėjau, kad kuo sunkiau varžybose, tuo man lengviau susikoncentruoti joms. Šaudykloje prašoviau paskutinį šūvį, tačiau psichologiškai buvau tvirta“, – po finišo teigė N. Kočergina.
Beje, netaikliai skriejo tik paskutinis biatlonininkės šūvis. Sportininkė patikino, jog ranka sudrebėjo ne dėl psichologijos. Persekiojimo rungtyje iš Lietuvos biatlonininkų startavo tik N. Kočergina, tačiau ir jai šįkart nepasisekė: Lietuvos atstovė suko 6 baudos ratus bei finišavo 49-a.
„Kas sutrukdė pasirodyti geriau? Kaip visada – šaudymas“, – juokėsi N. Kočergina. – Dar gal maža varžybų patirtis“.
Tokio rango varžybų persekiojimo rungtyje Lietuvos biatlonininkė startavo tik antrą kartą karjeroje.
Penktame etape – eksperimentinis persekiojimas
Penktas pasaulio biatlono taurės etapas prasidės jau trečiadienį. Sportininkai varžysis estafetės, asmeninių lenktynių ir persekiojimo varžybose.
Persekiojimo rungtis vyks kiek kitaip nei visada – atsižvelgiant į asmeninių lenktynių rezultatus, o ne sprinto. Vis dėlto net ir asmeninėse varžybose biatlonininkų rezultatai būna artimi vienas kitam, todėl masiško atsilikimo ratu persekiojime būti neturėtų.
Tvarkaraštis
Sausio 8 d., Trečiadienis
15.30 val. - Moterų 4 x 6 km estafetė
Sausio 9 d., Ketvirtadienis
15.30 – Vyrų 4 x 7,5 km estafetė
Sausio 10 d., Penktadienis
15.15 – Moterų 15 km asmeninės lenktynės
Sausio 11 d. Šeštadienis
13.45 – Vyrų 20 km asmeninės lenktynės
Sausio 12 d., Sekmadienis
12.15 – Moterų 10 km persekiojimas
14.25 – Vyrų 12,5 km persekiojimas
Pastaba: varžybų laikai priklausomai nuo oro sąlygų gali keistis.