Primename, kad K. Coventry tapo pirmąja moterimi IOC prezidento pareigose, taip pat pirmąją Afrikos atstove, kuriai patikėtas svarbiausias pasaulyje sporto postas.

Rinkimus ji laimėjo jau po pirmojo turo. Buvusi plaukikė penkis kartus dalyvavo olimpinėse žaidynėse ir du sykius nuskynė auksą.

Susiję straipsniai

Poste ji pakeis Thomą Bachą, šį postą užėmusį nuo 2013 metų. Naujasis prezidentas išrinktas aštuonerių metų kadencijai. Tai tik 10-asis IOC vadovas per 131-ius organizacijos gyvavimo metus. Naujoji prezidentė oficialiai pradės eiti pareigas birželio 23 d.

Netrukus į K. Coventry pergalę trindami delnais sureagavo rusai ir aukščiausi jų vadovai. Vienas pirmųjų siuntusių sveikinimą buvo šalies prezidentas Vladimiras Putinas.

„Esu tikras, kad jūsų unikali patirtis ir noras tobulinti kilnius olimpinius idealus užtikrins jūsų sėkmę tokiose atsakingose pareigose“, – gražbyliavo V. Putinas.

Rusai iš karto pradės spaudimą, kad jų atletai į žaidynes grįžtų pilnu pajėgumu ir be neutralų vėliavos – jau kitų metų žiemos žaidynėse. Tą tiesmukai patvirtino rusų sporto ministras Michailas Degtiarevas.

„Laukiame. Tai nauja era su nauju lyderiu, kad olimpinis judėjimas taptų stipresniu, mažiau priklausomu, labiau klestinčiu. Taip pat, kad Rusija sugrįžtų ant olimpinio podiumo“, – rašė jis „Telegram“ kanale.

Savo trigrašį įkišo ir Baltarusijos diktatorius Aliaksandras Lukašenka, išreiškęs viltį, kad „bendras supratimas tarp tautų ir žmonių leis sportui vėl būti prieinamam visiems.“

Netrukus pati K. Coventry suteikė džiugesio šiai trijulei – kalbėdama su „Sky News“ pareiškė, kad yra prieš valstybių šalinimą iš olimpinių žaidynių dėl karų ir pradės kalbas apie Rusijos sugrąžinimą į jas.

„Matau tam tikrą vienos linijos nebuvimą, nes konfliktų yra visame pasaulyje. Turime baisius konfliktus Afrikoje ir tai nesibaigs. Tikiu, kad olimpiniam judėjimui geriausia, kad visi sportininkai galėtų varžytis“, – kalbėjo moteris.

Ji pažadėjo, kad bus suburta specialistų grupė, kuri nedelsiant pradės svarstymą apie rusų sugrįžimą jau 2026 metais, kai Italijoje rungsis žiemos sporto atstovai.

Iki pergalės rinkimuose K. Coventry ėjo savo šalies – Zimbabvės jaunimo, sporto, menų ir turizmo ministrės pareigas. Dirbdama ministre K. Coventry yra sulaukusi kaltinimų iš meno bendruomenės, kuri kaltino ją dėl neveikimo ir gavusi žemės sklypą iš buvusio Zimbabvės prezidento Roberto Mugabe pusbrolio.

Meno kritikas Fredas Zindi ją užsipuolė, teigdamas: „Jei prezidentas nori pagerinti meną ir kultūrą Zimbabvėje, jis turėtų paskirti tinkamesnį ministrą. K. Coventry ten laikoma tik todėl, kad ji yra baltaodė.“

Prieš rinkimus K. Coventry taip pat leido suprasti, kad nori žaidynėse matyti ir šalių agresorių atletus.

„Geopolitika neišvengiamai susikerta su sportu, keliant tiek rizikas, tiek galimybes olimpiniam judėjimui. Tarptautinio olimpinio komiteto neutralumas jau seniai yra jo stiprybė, leidžianti kirsti geopolitinius pasidalijimus ir veikti kaip jungianti jėga. Naujieji konfliktai ir besikeičiančios sąjungos pabrėžė poreikį turėti principingą, tačiau lankstų požiūrį, siekiant įveikti šias sudėtingas situacijas.

Siekiant propaguoti mūsų vertybes – meistriškumą, pagarbą ir draugystę, Tarptautinis olimpinis komitetas turi išlikti neutralus ir neturėtų būti pasitelktas politinėms darbotvarkėms“, – aiškino IOC prezidentė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (39)
Rekomenduojame
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės