Prieniškis į kultūrizmą pasuko visai neseniai – 2008 metais, o jau po metų dalyvavo pirmose savo varžybose. Dabar G. Norkevičiaus apdovanojimų lentynoje – ne tik 2011-ų Lietuvos jaunimo čempiono titulas ir įvairių tarptautinių apdovanojimų kolekcija, bet ir svarbiausias trofėjus – 2013 metų NAC pasaulio jaunimo čempiono medalis. Atsiimti medalio su trispalve atėjęs lietuvis teigia, kad tai yra tradicija, bet pripažįsta, kad laiko save patriotu.

„Yra tradicija laimėjusiam pagerbti savo valstybę pakeliant jos vėliavą per apdovanojimų ceremoniją. Esu patriotas ir toliau nešiu garbę savo šaliai“, – sako jis.

NAC – dar visai jauna tarptautinė kultūrizmo federacija, kurios padalinys įkurtas ir Lietuvoje. Tai atskira federacija nuo Lietuvos kultūrizmo federacijos. NAC-Lithuania vadovauja Karolis Žilinskas, kuris yra ir G. Norkevičiaus treneris.

Būtent jis išmokė Gedvydą kultūrizmo pagrindų, sporto subtilybių, suklupus motyvuodavo niekada nepasiduoti, kad ir kaip bebūtų sunku.
„Karolis mane atvedė prie šių rezultatų, be jo man nebūtų pavykę“, – duoklę treneriui atiduoda pasaulio čempionas.

Įkvėpė A.Švarcnegeris ir jo filmai

Rimtai domėtis kultūrizmu atletas pradėjo prieš penkerius metus. Pirmieji žingsniai nebuvo labai tvirti, dažnai pristigdavo valios. Tačiau Gedvydo tėvas nenumojo ranka į sūnaus bandymus.

„Pamenu, prašydavau tėvo pinigų nusipirkti abonementui sporto klube. Palankydavau savaitę ir pritrūkdavo valios tęsti. Kitą mėnesį istorija pasikartodavo, jaučiau, kad kažkas traukia sugrįžti, kažkoks kabliukas buvo. Džiaugiuosi, kad tėvas buvo itin kantrus ir padėjo išsiugdyti valią sportui“, – prisimena čempionas.

G. Norkevičius kalbėdamas apie pirmus žingsnius kultūrizme prisimena, kad išbandė ne vieną sporto šaką, tačiau kultūrizmas traukė labiausiai. Tam įtakos padarė ir legendinis kultūristas Arnoldas Švarcnegeris ir tuo metu rodyti vaidybiniai filmai „Terminatorius“ bei „Konanas“, kuriuose kultūrizmo krikštatėvis atliko pagrindinius vaidmenis.

Pats susikūrė darbo vietą

Gedvydas gimė ir augo Prienų mieste, vėliau studijavo Lietuvos sporto universitete (anksčiau Lietuvos kūno kultūros akademija, – DELFI). Dabar atletas sako pagalvojantis apie emigraciją, tačiau konkrečių veiksmų nesiima.

„Kyla įvairiausių minčių, galbūt labiausiai norėčiau išvykti į užsienį, kur didesnės perspektyvos ir šis sportas yra labiau vertinamas nei Lietuvoje“.

Vienas iš dalykų, kuris gali sulaikyti kultūristą likti tėvynėje – verslas. Sportininkas Alytuje, kur šiuo metu gyvena ir sportuoja, atidarė savo papildų parduotuvę „FEN“. Čia jis pats dirba bei stengiasi plėsti žinias sveikatingumo srityje. Ir tai dar ne viskas – prie visos šios veiklos G. Norkevičius pradėjo ir treniruoti kitus.

„Artėja pavasario varžybų sezonas – puikus metas save realizuoti kaip trenerį, kadangi pats žadu ruoštis tik rudeniui. Šiuo metu turiu tris sportininkus su kuriais intensyviai rengiamės varžyboms“, – sako kultūrizmo ir fitneso trenerio specialybę įgijęs atletas.

Į priekį veda aistra ir artimųjų palaikymas

Kultūrizmo sezono metu G. Norkevičiui sunkiausia alinanti dieta, tarpsezonyje – valgymas net tada, kai nesi išalkęs, tačiau viską atperka kokybiškos treniruotės ir pripažinimas varžybose. Kalbant apie mitybą, lietuvis ir pats mėgsta gaminti.

„Visas kultūrizmas sukasi aplink maistą. Šaltiniuose rašoma, kad 70 procentų viso rezultato duoda mityba. Gaminti tapo mano pomėgiu, mėgstu išbandyti įvairiausius receptus ir juos perteikti savaip, sveikiausiu įmanomu būdu“.

Vieni svarbiausių dalykų kultūrizme – nuolat išlikti motyvuotam ir perlipti savo galimybių ribas. Gedvydą į priekį siekti naujų aukštumų varo ne vienas dalykas.

„Noras tobulėti, siekti užsibrėžto tikslo, aistra šiam sportui.. Ta minutė šlovės, kai stovi ant scenos ir tampi čempionu. Nuolatinis palaikymas iš namiškių, bei draugės. Nuolat sportuoju su sporto partneriu, vyksta draugiškas varžymasis ir abu pasiekiame geresnius rezultatus“.

Dėl dėmesio stokos skųstis neverta

Kalbėdamas apie kultūrizmo padėtį mūsų šalyje, kurioje šie sportininkai dažniausiai yra vertinami neigiamai, jaunasis čempionas išskiria kelis dalykus.

„Kultūrizmu užsiima mažuma, jis nėra pakankamai išpopuliarintas kaip sporto šaka, todėl mažai gauname dėmesio, o jei ir gauname, tai neigiamą. Tam įtakos turi dar ir tai, kad mūsų sportas nėra įtrauktas į olimpines žaidynes“, – mano G. Norkevičius.

Mūsų šalyje dėmesio šiam sportui neatsiranda, nors ir turime ne vieną Europos ir pasaulio čempioną – Olegą Žurą, Rolandą Pocių, Deividą Dubiną, Nataliją Murnikovienę, Aliną Čepurnienę ir daugelį kitų. Prie šių sportininkų prisijungusiam G. Norkevičiui dėl to apmaudu, tačiau skųstis jis neketina.

„Apmaudu ir labai gaila dėl tokios situacijos, bet jeigu skųsimės ir verksime, nebus lengviau. Tyliai ir kantriai laukiame, kol ateis geresni laikai arba pasivysime kitas šalis, kur kultūrizmas vieningas ir stiprus“.

K. Žilinskas: Gedvydo laukia labai svarbus sprendimas

Gedvydo treneris K. Žilinskas per savo karjerą varžyboms paruošė daugiau nei 50 atletų. Pirmas jo auklėtinis ant scenos žengė dar 2004 metais. Pastaruosius trejus metus jis buvo pripažintas geriausiu NAC Baltijos šalių treneriu.

Prisimindamas pirmąją pažintį su G. Norkevičiumi treneris sako, kad prieniškis buvo jau pasiekęs neblogų rezultatų, tačiau apatinė kūno dalis stipriai atsiliko. Pasak jo, treniruoti Gedvydą – vienas malonumas.

„Su Gedvydu beveik niekada nebuvo jokių problemų besiruošiant. Su tokiais žmonėmis malonu dirbti. Jam pasakai ką reikia daryti ir nėra dešimties klausimų kodėl taip, o gal kitaip... Todėl ir rezultatai kalba už save. Gedvydui pasakysi, kad reikia daryti taip ar kitaip ir be klausimų iš karto ims ir padarys. Kitas svarbus dalykas, kad Gedvydas ir pats baigęs Lietuvos sporto universitetą todėl kai dirbi su žmogumi, kuris žino apie ką eina kalba, išmano žmogaus anatomiją, fiziologiją yra žymiai paprasčiau. Taip pat svarbu, kad jis šiuo metu gyvena kultūrizmu“.

Vertindamas tolimesnes Gedvydo perspektyvas, K. Žilinskas pažymi, kad dabar svarbiausia bus sprendimas, kurioje svorio kategorijoje tęsti karjerą.

„Jis turės apsispręsti, kurioje kategorijoje dabar dalyvaus. Ar Atletinio kultūrizmo kategorijoje ir pirma bandys čia viską laimėti, o tik vėliau eis į kategoriją be svorio limito, ar iš karto stos su daug vyresniais ir sunkesniais sportininkais. Žinoma, nacionalinėse bei tarptautinėse varžybose Gedvydas galės drąsiai kovoti dėl aukščiausių medalių, o pasauliniuose turnyruose tai priklausys nuo kategorijos, kurią pasirinks“, – kalba K. Žilinskas.

Pats sportininkas sako, kad ateityje nori ir toliau tobulėti bei siekti aukštumų. O galbūt sulauksime dar vieno lietuvio, kuris gaus Tarptautinės kultūrizmo ir fitneso federacijos (IFBB) profesionalo pažymėjimą ir varžysis su galingiausiais planetos kultūristais.

„Norėčiau tapti profesionaliu kultūristu ir vieną dieną būti įrašytas į kultūrizmo istoriją“, – sako perspektyvusis čempionas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (172)