Donaldas Bleifertas, paprastai skraidantis Lietuvoje ir užsienyje aukštesnio lygio čempionatuose, renginiui ruošėsi, kaip pats sako, iš anksto.

„Tai kas, kad visas didžiųjų varžybų sezonas pasibaigęs ir lėšų nėra iš kur gauti. Juk mūsų jaunimas irgi skraidė, rengėsi varžyboms“, – kalbėjo D. Bleifertas. – Du iš sportininkų visiškai jauni, tik pernai pirmąkart dalyvavę A kategorijos varžybose, o trečias – Šarūnas Staniulis, į Lietuvos padangę įsiveržė su nuosavu lėktuvu „Extra 300”.

Į Varžybas atvyko ir du patyrę lakūnai iš Kauno. Tai - Vladimiras Nikonovas jau kelinti metai iš eilės laimintis šios kategorijos varžybas ir Eugenijus Raubickas, aktyviai skraidantis lakūnas šou programose ir kituose renginiuose.

Vilniaus miesto akrobatinio skraidymo B kategorijos taurė atiteko būtent E. Raubickui. Jo patirties „neišmušė“ nei visos savaitės liga, dėl kurios į Kyviškių aerodromą jis atvyko neturėdamas geros sportinės formos, nei ištraukti nepalankūs burtai – pirmame pratime jis skrido pirmu numeriu, nei gerokai prastesnės klasės lėktuvas „Jak-52”, kuriuo čempionas atliko abi varžybų programas.

Kitam jo komandos draugui V. Nikonovui sostinės padangė šiemet nebuvo tokia palanki. Jį akrobatikos gerbėjai dėl nuolat laimėtų B kategorijos čempionatų jau buvo pradėję vadinti antruoju Eltonu. Pastarasis yra aukščiausio lygio varžybų, kurios rengiamos Lietuvoje, favoritas.

Eltonui Meleckiui varžybose išpuolė teisėjo pareigos. Jis turi respublikinę teisėjo kategoriją ir šį darbą dirbo taip teisingai, kad nerodė jokio gailesčio net savo mokiniams. Mat, vienas iš jo mokinių yra ir Šarūnas Staniulis, skridęs su svajonių lėktuvu „Extra” ir parodęs geriausius rezultatus visose programose, pagal teisėjų surašytus balus.

Š. Staniulis neturi varžybų patirties, todėl ir „sudegė“ bandomojoje figūroje. Visiškai logiška, kad negali būti vertinamas lakūnas, įskridęs į vadinamąjį erdvinį varžybų kubą patikrinti „scenos“ ir apsidairyti (kur link vėjas neša, kokie aplink orientyrai ir kaip ženklai išdėstyti). Apsidairęs pilotas, dar turi teisę atlikti dvi bandomąsias figūras. Jei neturi ūpo, jis gali tų figūrų ir nedaryti.

Aišku, teisėjai šio apsiskraidymo nevertina. Balus jie pradeda rašyti tik po to, kai trimis lėktuvo sparno mostais lakūnas pasisveikina ir tai reiškia artisto programos pradžią. Tačiau taisyklėse yra labai tiksliai nustatyta, kokias bandomąsias figūras gali pilotas atlikti apšilimo metu. Š. Staniulis puikiai atliko akrobatų vadinamąjį „čebatą“. Tik antroje figūroje, kurią galima įvardyti kaip statinės dalimi, švelniai tariant, apsivertęs Š. Staniulis nestabtelėjo. Su savo greita „Extra“ jis susuko visą statinę horizonte, tad, teisėjai už tai jį nubaudė 30 taškų bauda. Šie taškai nulėmė ir bendrą antros vietos rezultatą, nepaisant to, kad visiems buvo aišku, jog antrame pratime „Extros“ favoritas neužleis pozicijos niekam, kad ir dangus užsivertų.

„Šios varžybos mūsų lakūnams yra labai svarbios“, – pabrėžė vyriausioji varžybų teisėja Violeta Gedminaitė. – Svarbios tuo, kad akrobatika yra pats brangiausias sportas ir nepaisant to, Lietuvos padangėje pasirodė visiškai nauja vakarietiška technika“.

Trečią vietą atskirose programose, beje ir susumavus bendrus rezultatus, užėmė taip pat vilnietis, neseniai „apsiplunksnavęs“ akrobatas Tadas Maciulevičius. Šis jaunuolis nėra atsitiktinis aerodrome. Jo skrydžių trajektorijas, matyt, stebi Viktoras Ašmenskas, įžymusis aviacijos patriarchas, rezistencijos dalyvis, žiemą atšventęs savo 100 metų jubiliejų, kuris Tyra Tado senelis. T. Maciulevičius aplenkė Valentiną Vaicekauską, palikdamas jį ketvirtoje vietoje.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)