„Šįvakar ant scenos atėjau ne viena, o su savo ilgamečiu treneriu Jevgenijumi Kliosovu, su kuriuo pradėjome ir jau pabaigiame mano ilgą, 30 metų trukusią sportininkės karjerą. Būtent šitam žmogui noriu padėkoti už visas mūsų iškovotas pergales ir užkoptą olimpo viršūnę.
Taip pat noriu padėkoti visiems kitiems, kas prisidėjo. Labiausiai tėvams, savo šeimai, taip pat federacijai, sporto institucijoms ir visiems jums, kurie sirgote, palaikėte ir vedėte mane į priekį“, – prieš paskelbdama geriausią šių metų Lietuvos paralimpietę jausmingai atsidėkojo olimpietė.
Dar šią vasarą 40-metė šiuolaikinės penkiakovės žvaigždė varžėsi Paryžiaus žaidynėse, kur užėmė 16-ąją vietą. Tada ji dar nedrįso skelbti karjeros pabaigos, bet tą padarė gruodžio 19 d. per geriausių šalies sportininkų apdovanojimus.
Per savo šlovingą karjerą ji tapo olimpine čempione Londono žaidynėse, o Tokijuje į kolekciją pridėjo olimpinį sidabrą.
Ji taip pat varžėsi dar dvejose – Pekino ir Rio de Žaneiro žaidynėse. L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė keturis kartus yra pripažinta geriausia šalies sportininke.
Po Paryžiaus olimpinių žaidynių įstojo į retą klubą – tapo ketvirta Lietuvos sportininke, dalyvavusia 5 vasaros olimpinėse žaidynėse. Kiti tiek kartų dalyvavę yra disko metikas Virgilijus Alekna, šaulė Daina Gudzinevičiūtė, treko dviratininkė Simona Krupeckaitė).
Galutinio taško po varžybų Paryžiuje dėti ji neskubėjo, bet leido apie tai suprasti.
„Dar ne. Apie tai sužinosite šiek tiek vėliau. Bet šiai dienai galvoju, kad tai galbūt mano paskutiniai potyriai“, – pripažino ji. – Kažkiek pasportuosiu, jeigu bus dar noras, sveikata ir visa kita. Bet jaučiu, kad jaunimui reikia užleisti vietą. Gintarė pakankamai gerai startuoja, auga kitos mergaitės ir berniukai. Reikia duoti kelią jiems. Ir taip ant manęs visi pyksta, galvoja, ką aš čia darau, kada baigsiu.
Nėra paprasta traukti tiek metų. Sporte esu trisdešimt metų ir būti viršūnėje nėra lengva. Būkime teisingi, amžius yra amžius. Net ir Eliudas Kipchoge (dukart olimpinis maratono čempionas, nebaigęs distancijos Paryžiuje, – aut. past.) pasitraukė. Tikiesi geriausio, darai, ką gali geriausio, bet vis tiek žinai savo ribas. Nuojauta atitinkamai ir sako, kaip gali būti“, – tada kalbėjo L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė.
Sportininkė taip pat yra tapusi pasaulio ir Europos čempione, prizininke.
2007 metais ji apdovanota Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu, 2012 metais – Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didžiuoju kryžiumi.
Šiais metais ji išrinkta į Lietuvos Respublikos Seimą.
Jos kelias į penkiakovę buvo kupinas netikėtumų ir vingiuotų posūkių. Vaikystėje ir paauglystėje Laurą traukė įvairios veiklos: ji lankė skautų būrelį, dainavo chore, ir netgi svajojo tapti balerina ar pramoginių šokių šokėja. Tačiau laiko viskam neužteko.
Laura prisipažino, kad pradėjusi lankyti plaukimo treniruotes, slapta svajojo jas iškeisti į dailųjį čiuožimą. Plaukimo treniruotes jai pasiūlė tėtis, kuris pats, nors ir ne profesionaliai, aktyviai sportavo. Iš pradžių Laurai sekėsi puikiai – ji laimėjo medalius visose nacionalinėse ir Baltijos šalių varžybose. Tačiau vėliau suprato, kad plaukime nepasieks aukštų rezultatų.
Be plaukimo, Laura pradėjo lankyti bėgimo treniruotes. Kai tapo aišku, kad rimta plaukike ji netaps, treneriai pasiūlė išbandyti šiuolaikinę penkiakovę. Nenoriai, bet pabandė. Ir šis sprendimas buvo lemtingas – Laura liko ir pasiekė didžiulių aukštumų.
Pirmoji plaukimo trenerė Irena Jurevič, vėliau – šiuolaikinės penkiakovės treneris Jevgenijus Kliosovas ir vyras Andrejus Zadneprovskis.