„Pilno kontakto karatė norima įtvirtinti kaip vienintelį ir visiems aiškų šio kovos stiliaus prekės ženklą. Privalumas tas, kad varžybos – atviros visiems. Tai yra proga išsiaiškinti, kas stipriausi“, – „Delfi“ teigė Lietuvos kiokušin karatė federacijos prezidentas Romas Vitkauskas, kuris yra ir Pasaulinės karatė organizacijos (WKO) tarybos narys.
Dvi dienas Antverpene vyksiančios Europos pilno kontakto karatė taurės varžybos – WKO vadovybės iniciatyva, prie kurios prisišliejo trys paralelinės organizacijos: IFK, KWF ir WKB.
Pradžia buvo padaryta karatė tėvynėje 2013 metais – tuomet įsteigta Japonijos pilno kontakto karatė federacija, nuo to laiko nacionaliniu mastu sujungusi, kaip skelbiama, per tris šimtus įvairių darinių.
Taip siekiama modernizuoti ir įpūsti naujos gyvybės M. Oyamos mokymui, o WKO prezidentas Kenji Midori nepraranda vilties nutiesti jam kelią iki olimpinių žaidynių.
Tiesa, geriausia proga jau buvo praleista. 2021 metų Tokijo olimpiadoje debiutavo nekontaktinė karatė, administruojama ne pačių japonų, o ispanų kontroliuojamos Pasaulinės karatė federacijos (WKF).
Atsarginis variantas pilno kontakto karatė – prisijungimas prie tiek olimpines, tiek neolimpines sporto šakas vienijančios „SportAccord“ organizacijos ir jos rengiamų pasaulio žaidynių.