2022-ųjų planetos pirmenybės birželį turėjo įvykti Kinijoje, tačiau šalis kovo mėnesį atsisakė rengti šį turnyrą, motyvuodama sudėtinga situacija dėl viruso COVID-19 pandemijos.
Lietuvos ir kitų pasaulio šalių rinktinės tris mėnesius nekantriai laukė žinių iš Tarptautinės aklųjų sporto federacijos, kuri galiausiai patvirtino: čempionatas įvyks gruodžio 5-17 d., o jį organizuos Portugalija.
„Tikėjomės, kad čempionatas šiemet įvyks ir labai jo laukėme. Gandus apie tai, kad čempionatas vyks gruodį, girdėjome jau porą mėnesių. Matėme portugalų prisistatymo vaizdo klipą, kuriame stulbinančios arenos ir visas šalies grožis. Pagaliau tai – oficialu“, – sakė Lietuvos rinktinės treneris Klaidas Janeika.
Praėjusių metų pabaigoje prie nacionalinės komandos vairo stojęs K. Janeika jau gali dėlioti pasirengimo planą kol kas rimčiausiam išbandymui rinktinės vyriausiojo trenerio pareigose.
„Šiam momentui yra suplanuoti bent du turnyrai. Taip pat turime planą bent savaitei išvykti stovyklauti į Druskininkus. Bandysime registruotis ir keliauti į dar vieną turnyrą Vokietijoje, kur jau tikrai dalyvaus JAV komanda. Tai toks pasirengimo čempionatui planas“, – dėstė komandos vairininkas.
Trenerio užduotis – ne tik pasirengimo planetos pirmenybėms planas, bet ir komandos veido dėlionė. K. Janeika atskleidė, kad rinktinėje išvysime senbuvius, o galbūt ir naujų veidų.
„Mariaus Zibolio situacija po kelio operacijos neaiški, bet jis turi didelį norą ir yra pretendentas į ekipą. Genrikas Pavliukianecas, tikiuosi, žais, jeigu neturės sveikatos problemų. Su karjeros pabaigą paskelbusiu Mantu Panovu labai noriu pasikalbėti, dar turime susiderinti laiką pokalbiui. Kitas veteranas Mindaugas Suchovejus sako, kad į rinktinę nepretenduoja, bet jeigu prireiktų, manau, jis tikrai padėtų komandai.
Kalbant apie jaunimą, manau, kad rinktinėje pamatysime naujokų. Juozas Eigminas labai patobulėjo, jis yra tikrai padaręs pažangą. Manau, kad galime jį pamatyti.
Vis tik konkretus šešetukas dar neaiškus, nes yra daug faktorių ir daug laiko iki čempionato. Aišku, keli žaidėjai, galima sakyti, turi rezervuotas vietas, bet viso vaizdo dar nėra“, – pasakojo K. Janeika.
Portugalijoje komandos grumsis su dviguba motyvacija, nes nugalėtojų laukia ne tik medaliai, tačiau ir kelialapiai į 2024 m. Paryžiaus vasaros paralimpines žaidynes. Tiesioginiai bilietai į Prancūziją atiteks pirmą ir antrą vietas pasaulio čempionate užimsiančioms rinktinėms.
„Kelialapis į žaidynes – pagrindinis tikslas. Gal net svarbesnis nei medalis, nes žaidynės yra vyšnia ant to sporto torto. Visi to siekia. Svarbu patekti į žaidynes ir tai padaryti kuo anksčiau, nes tada iki Paryžiaus lauks daug ramesni metai“, – nacionalinės komandos tikslus įvardijo K. Janeika.
Po Tokijo žaidynių, kuriose Lietuvos rinktinė iškovojo bronzos medalius, buvo sumažintas golbolo turnyro dalyvių skaičius, todėl Paryžiuje varžysis ne dešimt, o aštuonios komandos.
Lietuvos vyrų golbolo rinktinė paralimpinėse žaidynėse dalyvauja nuo 2000 m. ir jau keturis kartus tapo prizininke. Paryžiaus žaidynės mūsų šalies komandai būtų jau septintosios iš eilės.