Talentinga Lietuvos golfo žaidėja šiuo metu studijuoja ir sportuoja Arizonos universitete JAV. Dėl šių Europos pirmenybių ji specialiai atskris į Europą, todėl lūkesčiai yra nemaži. Sportininkės galimybes Europos čempionate buvo galima išvysti praėjusiais metais „Parkstone“ golfo aikštyne Didžiojoje Britanijoje, kuomet ji po pirmųjų trijų raundų buvo tarp lyderių ir tik po paskutinės dienos smuktelėjo bendroje rikiuotėje.

Prieš mėnesį G. B. Starkutė apie save garsiai pranešė seniausiose ir labiausiai prestižinėse golfo moterų mėgėjų varžybose „The Women‘s Amateur Championship“, kurios dar laikomos neoficialiu pasaulio mėgėjų čempionatu. „West Lancashire“ golfo aikštyne (Didžioji Britanija) vykusiose varžybose ji užėmė penktąją vietą ir pasiekė geriausią karjeros rezultatą.

Po šių varžybų ji iškart išskrido į JAV ir pradėjo sezoną su Arizonos universiteto komanda. Prieš dar vieną kelionę į Europą, pokalbis su G. B. Starkute.

– Kaip vyksta pasiruošimas Europos čempionatui ir kaip sekasi suderinti jį su studijų reikalais?

– Žinoma, kad studijų reikalai užima kažkiek laiko, bet kai grįžau į JAV, iškart prisijungiau prie komandos ir prisitaikiau prie trenerio treniravimo protokolo. Dabar didžiausią dėmesį skiriu grįžimui į žaidybinę formą. Kai baigėsi varžybos Europoje, pradėjau daugiau treniruoti techniką, trumpus žaidimus – tuos dalykus, kuriems nereikia daug erdvės. Pastarąsias dvi savaites jau nemažai sportuoju lauke, kad grįžčiau į gerą formą, galėčiau mąstyti ir priimti gerus sprendimus. Žinoma, smūgių technika tobulinama nuolat.

– Kokia situacija su sportavimo sąlygomis JAV šiuo pandemijos laikotarpiu?

– Šiuo metu JAV yra nemažai apribojimų, į viską žiūrima labai rimtai. Kiekvieną savaitę mes esame testuojamos dėl COVID-19, kad galėtume treniruotis. Du kartus per savaitę turime fizinį pasiruošimą, kuris yra labai reikalingas, ypač stiprinant ištvermę varžyboms. Nėra lengva, nes fizinis pasiruošimas vyksta su kaukėmis, o su jomis sunku kvėpuoti. Golfui sąlygos yra neblogos, nes jam daug apribojimų nėra. Galime važiuoti į golfo laukus, treniruotis. Tereikia laikytis atstumo tarp žmonių.

– Kokių procedūrų reikės norint atvykti į Slovėniją?

– Slovėnijoje dabar yra nustatyta, kad reikia turėti neigiamą koronaviruso testą. Dėl to netrukus turėsiu jau trečią testą per savaitę, kad įrodyčiau, jog nesergu. Į Slovėniją atskrisiu kiek anksčiau, kad turėčiau dvi-tris dienas aklimatizuotis iki pirmų treniruočių. Taigi, pagrindinis reikalavimas yra testai. Skrydžius galima rasti ir niekas nedraudžia atvykti žaisti į Europą.

– Jums tai bus jau trečias Europos čempionatas. Ko pasimokėte iš buvusių?

– Pats pirmas čempionatas buvo man nauja patirtis žaisti su tokio aukšto lygio varžovėmis. Tada neturėjau jokių nusistatymų. Praėjusiais metais supratau, kad gal ir įmanoma pakovoti dėl aukštesnių vietų. Tuomet įgijau daugiausiai patirties per savo karjerą. Buvimas tarp lyderių per pirmąsias tris dienas sukėlė didelį spaudimą, atsirado nemaža psichologinė įtampa.

Galėjau išmokti, kaip reaguoti į kiekvieną žaidimo situaciją – tiek atsiliekant, tiek pirmaujant. Šiais metais jau nebėra taip baisu matyti kaip žaidžiu. Tiesiog labiau save perprantu ir žinau, kas bus jei žaisiu prastai, arba ką daryti, kai viskas seksis. Nebėra tokios baimės dėl to, kaip reikės atlaikyti spaudimą.

– Ar domėjaisi, kokios varžovės dalyvaus čempionate? Kurių šalių sportininkės bus favoritės?

– Varžovių sąrašas yra labai rimtas. Net nemaniau, kad tiek daug pajėgių žaidėjų bus. Slovėnijoje startuos visos favoritės iš Prancūzijos, Italijos, Ispanijos, Anglijos. Vakarų šalys visada yra stiprios ir kovoja dėl aukščiausių vietų. Visos žaidėjos yra savo šalių čempionės arba užima aukščiausias vietas reitinguose. Golfas yra toks žaidimas, kai nepasisekti gali bet kam, todėl sunku prognozuoti, kas turėtų būtų lyderėmis, bet manyčiau, kad čempionate dominuos minėtų šalių žaidėjos.

– Europos čempionatas vyks Slovėnijoje su vaizdais į Alpes. Ar domėjaisi, kokiame aikštyne reikės žaisti bei kokios jo ypatybės?

– Domėtis reikia ir visada yra didelis skirtumas, kokiame aikštyne žaisti. Laukas pasirodė gana siauras, su nemažai bunkerių. Dėl to turbūt reikės susidaryti gerą žaidimo planą ir strategiją, bet tas jau bus daroma per treniruotes. Turėsime vieną-dvi dienas tam, kad galėtume susirašyti visus komentarus apie kiekvieną duobutę. Tik nuvažiavus paaiškės, ar aikštynas yra aukštai kalnuose, nes nuo to keičiasi kamuoliuko skrydžio atstumas. Oro sąlygos tikriausiai irgi nebus tobuliausios. Bet kokiu atveju, laukas atrodo labai gerai paruoštas ir metantis iššūkį.

– Na ir legendinis klausimas. Kokius tikslus keli Europos čempionate?

– Labai nemėgstu išsikelti konkrečius tikslus, nes tada yra labai lengva nusivilti arba daryti tai, ko net nesitiki iš savęs. Svarbiausi tikslai – žaisti stabiliai, laikytis kuo arčiau „PAR‘o“, kad nebūtų didelių išsišokimų ir baisių skaičių, kurie viską sugadintų, ir, žinoma, patekti į finalinę dieną. Iš JAV atskrendu ne veltui. Daug žmonių prisidėjo prie to, kad galėčiau dalyvauti Europos čempionate. Manau, kad stabilus žaidimas ir patekimas į finalinę dieną garantuotų neblogą vietą, bet skaičiais mėtytis tikrai negaliu (šypsosi, – red. past.).

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją