Lietuvos irklavimo federacija griežtesnių sprendimų kol kas nesiima, todėl kai kurie irkluotojai jau svarsto apie karjeros pabaigą.
Mažiau nei prieš metus Lietuva sulaikiusi kvapą stebėjo, kai mūsų šalies porinė keturvietė finišavo pirma pasaulio čempionate. Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys, Rolandas Maščinskas ir Aurimas Adomavičius 2017-aisiais laimėjo visas varžybas, kuriose dalyvavo. Tačiau po auksinio triumfo rugsėjį irkluotojai į vieną valtį daugiau nebesėdo. Sportininkams nesuvokiamas trenerio-konsultanto G. Postiglione sprendimas išardyti įgulą ir šį sezoną irkluoti kitomis sudėtimis. Po savaitės prasidėsiančiame pirmame pasaulio taurės etape vietoje keturvietės išvysime dvi vyrų porines dvivietes.
„Bloga atmosfera, nes kai kurie federacijos atstovai ir mūsų italas konsultantas stengėsi įvesti diktatūrą, nesiklausė mūsų, tai dabar turime, ką turime - keturvietės nėra, yra dvi dvivietės.Yra žmonių, kurie išvis nevažiuoja, pavyzdžiui, Rolandas Maščinskas – LRT.lt]“, – sako pasaulio ir Europos čempionas Martynas Džiaugys.
Pernai keturvietę sustiprinęs R. Maščinskas, kaip ir kiti irkluotojai, pavargo nuo abejotinų trenerio-konsultanto ir kai kurių šalies irklavimo federacijos atstovų sprendimų, todėl nutarė bent kol kas treniruotis individualiai. Pasak R. Maščinsko, Tarptautinėje irklavimo federacijoje dirbantis ir dar Graikijos bei Baltarusijos rinktines treniruojantis G. Postiglione šiemet kur kas atsainiau žvelgia į Lietuvos irkluotojų pasirengimą.
„Per aštuonias savaites mes jį matėme gal tik dvi savaites ir tai buvo tiesiog susirinkimai, tiesiog ant kranto – diskutavo, kokie šio sezono tikslai, o kad būtų kažkoks treniravimas – to nebuvo, o kiti lietuvių treneriai tiesiog bijo kažką daryti, eksperimentuoti ir turėti savo nuomonę treniravimo atžvilgiu. Tiesiog visi juo pasikliauja, bet mes čia jo neturime, mes jo visus metus nematome“, – konstatuoja pasaulio ir Europos čempionas R. Maščinskas.
Dėl nuo 2013-ųjų su lietuviais dirbančio G. Postiglione šalies rinktinė priversta nuolat stovyklauti Graikijoje, nors sąlygos Trakų irklavimo bazėje bent šiltuoju metų laiku, pasak sportininkų, yra idealios, o rinktinės išlaikymas kainuoja kur kas pigiau. Todėl dalis irkluotojų atsisakė vykti į šiuo metu Graikijoje vykstančią treniruočių stovyklą. Jeigu situacija ir toliau nesikeis, R. Maščinsko pėdomis žada pasekti ir daugiau irkluotojų.
Ilgiausiai Lietuvos irklavimo rinktinėje esantis Mindaugas Griškonis neatsimena blogesnės situacijos komandoje. Jis pats šį sezoną buvo mestas į porinę keturvietę. Tačiau po nesėkmingų varžybų Italijoje irkluotojas persėdo į vienvietę, nes jo vieta porinėje dvivietėje, kurioje irklavo su Sauliumi Ritteriu, buvo atiduota iš keturvietės išimtam Dovydui Nemeravičiui.
Pasak Lietuvos irklavimo federacijos prezidento Dainiaus Pavilionio, federacijos rankos surištos, nes sutartis su treneriu-konsultantu G. Postiglione dar galioja iki sezono pabaigos ir apskritai federacija į treniruočių procesą kištis neturėtų.
Pats treneris-konsultantas G. Postiglione teigia turintis savo viziją dėl irkluotojų parengimo.
„Tik stengiamės sportininkus parengti individualiai ir galbūt skirtingose valtyse, nes, mano manymu, jeigu jie per ilgai irkluos vienoje valtyje, greitis gali sumažėti. Nusprendėme išskirstyti irkluotojus, o po pirmo ar antro pasaulio taurės etapo vėl susodinsime geriausius sportininkus į keturvietę arba paliksime dvivietėse“, – sako G. Postiglione.