„Stengiamės, kad šiuolaikinė penkiakovė būtų patraukli verslui sporto šaka. Mūsų sportininkai yra gerai žinomi, matomi, LŠPF siekė teisės rengti 2017 metų pasaulio taurės finalą ir ją gavo, labai tikiuosi, kad pavyks surengti šių metų pasaulio čempionato tiesioginę transliaciją. Buvome susitarę su viena Lietuvos televizija ir dėl varžybų iš Minsko transliacijos, deja, patys baltarusiai nevykdys tiesioginės transliacijos.

Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė

Džiaugiamės, kad verslininkai vertina mūsų sportininkų ir federacijos pastangas, nori su mumis bendradarbiauti. Tikriausiai dar nė vienos sporto šakos atstovai Lietuvoje nėra gavę premijų už olimpinius kelialapius, todėl labai džiaugiuosi parodyta iniciatyva. Džiugu, kad atsiranda vis daugiau socialiai atsakingų įmonių, besidalijančių savo sėkme su sportininkais“, - sakė LŠPF prezidentas Vaidas Barakauskas.

„Šių metų pirmi startai parodė, kad esu geros sportinės formos. Šiuolaikinė penkiakovė yra nenuspėjamas sportas, niekada nežinai, kaip pasiseks, bet per kiekvienas varžybas kovoju iš visų jėgų tik dėl aukščiausių vietų, dabar taip pat tikslas yra pats aukščiausias. Kuo anksčiau iškovosi teisę dalyvauti olimpinėse žaidynėse, tuo mažiau įtampos slėgs vėliau“, - prieš kelionę į Minską sakė 2012-ų olimpinė čempionė L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

Pirmą kartą šiuolaikinės penkiakovės varžybas į savo pasiūlą įtraukusi bendrovė mūsų olimpinę čempionę laiko ir pasaulio taurės finalo favorite.

„Manau, visi sporto gerbėjai matė įspūdingą Lauros finišą pasaulio taurės III etape Romoje, kai ji bėgimo ir šaudymo rungtyje pakilo iš 21-os vietos į 1-ą ir finiše dar galėjo pataupyti jėgas, nes artimiausia persekiotoja buvo likusi tolokai už nugaros. Tokie epizodai džiugina visus Lietuvos sporto gerbėjus“, - sakė „TOP sport“ vadovas Gintaras Staniulis. - Šiuolaikinė penkiakovė mus visus žavi kaip sporto šaka, nuolat išugdanti aukščiausio lygio sportininkus. Apie Lietuvos krepšininkus buvo kalbama, kad pasitrauks kuri nors karta ir baigsis pergalės. Tačiau taip niekada nenutiko. Tą patį galima pasakyti ir apie šiuolaikinę penkiakovę.

Viskas prasidėjo dar nuo Stasio Šaparnio, vėliau išaugo Andrejus Zadneprovskis ir Edvinas Krungolcas, juos pakeitė L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Justinas Kinderis. Už šių sportininkų nugaros jau yra būrelis labai perspektyvaus jaunimo, kovojančio dėl aukščiausių vietų savo amžiaus grupėse. Mūsų bendrovė stengiasi prisidėti prie įvairių sporto šakų vystymo, todėl džiaugiamės ir bendradarbiavimu su tokia čempioniška sporto šaka kaip šiuolaikinė penkiakovė. Taip pat tikiuosi, kad mūsų skiriamos premijos taps nedidele papildoma motyvacija sportininkams.“

G. Venčkauskaitei žadama vieta pasaulio taurės finalo dalyvių galutinės rikiuotės viduryje. Vis dėlto Londono olimpinių žaidynių 12-os vietos laimėtoja sau taip pat kelia labai aukštus tikslus.

„Pasaulio taurės II etape Kaire, kai pirmą vietą taip pat užėmė L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė patekau į geriausiųjų šešetuką. Sėkmingai susiklosčius aplinkybėms, manau, ir Minske galiu būti tarp geriausiųjų“, - ambicijų neslėpė kaunietė.

Minske olimpinius kelialapius iškovos tik vyrų ir moterų varžybų nugalėtojai. Vėliau olimpinius kelialapius pelnys pasaulio čempionato prizininkai (birželio 28-liepos 6 d., Vokietija), dar 8 kelialapių savininkai paaiškės Europos čempionate (rugpjūčio 17-23 d., Anglija). Kiekviena šalis į olimpines žaidynes gali deleguoti daugiausia po du vyrus ir moteris.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją