5-oje atrankos grupėje žaidusi Lietuvos rinktinė viltis patekti tarp 24-ių geriausių Europos rinktinių išsaugojo iki paskutinių atrankos rungtynių. Tačiau paskutiniame ture lietuvės svečiuose turėjo pripažinti Šiaurės Makedonijos rinktinės pranašumą.
Rungtynės prasidėjo lygia kova ir 15 min. rezultatas buvo lygus 7:7. Tačiau vėliau makedonės pradėjo tolti nuo lietuvių ir pirmą kėlinį laimėjo 18:12. Antro kėlinio viduryje keturis įvarčius be atsako pelniusios Lietuvos rankininkės dar buvo priartėjusios prie varžovių 23:27. Bet persilaužimo pasiekti nepavyko ir Lietuvos rinktinė pralaimėjo lemiamą dvikovą 24:34.
Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinės gretose žaidė 10 įvarčių pelniusi Aušra Arciševskaja. Rita Rakauskienė ir Beatričė Ruseckaitė įmetė po 4 įvarčius, Dominyka Andronik – 3, Gabija Pilikauskaitė, Inesa Verbovik ir Vakarė Damulevičiūtė – 1.
„Nepasinaudojome galimybe iškovoti išsvajotą tašką, kuris būtų užtikrinęs kelialapį į Europos čempionatą. Aikštelėje nerealizavome pasiruoštų planų. Sunku pasiekti gerą rezultatą, kai tam tikros idėjos neveikia. Nebuvo taip, kad makedonės stebuklingai žaidė. Mes per daug klydome, suteikėme varžovėms galimybių bėgti į greitą puolimą, o pačios tuo pačiu neatsakėme. Buvo nesusikalbėjimo ir techninio broko. Koją labai kišo nerealizuoti metimai, nors turėjome gerų progų. Labai gaila, kad paleidome turėtą šansą“, – sakė Lietuvos rinktinės treneris Karolis Kaladinskas.
Lietuvos rinktinė per 6 rungtynes iškovojo 2 taškus ir atrankos grupėje užėmė trečią vietą. Kelialapius į Europos čempionatą iškovojo pirmas dvi vietas užėmusios Ispanijos (12 tšk.) ir Šiaurės Makedonijos (8 tšk.) rinktinės. Lietuvės dėl geresnio įvarčių skirtumo tarpusavio susitikimuose aplenkė paskutinėje grupės vietoje likusią Azerbaidžano rinktinę.
Lietuvos rankininkės dar galėjo patekti į Europos čempionatą kaip viena iš keturių geriausių trečią vietą grupėse užėmusių komandų. Tačiau skaičiuojant tik susitikimus su pirmąsias dvi vietas grupėje užėmusiomis ekipomis, lietuves pralenkė Turkijos, Slovakijos, Portugalijos ir Farerų salų rinktinės. Lietuvos rinktinė su įvarčių santykiu minus 60 (86:146) liko šeštoje vietoje tarp aštuonių komandų. Ketvirtą kelialapį nugvelbusi Farerų salų rinktinė turėjo įvarčių santykį minus 30.
Kartų kaitą išgyvenusi Lietuvos rinktinė į oficialias tarptautines varžybas grįžo po pusantrų metų pertraukos, nes praleido praėjusio pasaulio čempionato atrankos turnyrą.
Europos čempionato pirmose atrankos rungtynėse lietuvės svečiuose skaudžiai 14:47 pralaimėjo Ispanijos rinktinei, o antrame susitikime namuose po atkaklios kovos 28:31 nusileido Šiaurės Makedonijos komandai. Vėliau lietuvės apsikeitė pergalėmis su Azerbaidžano rinktine – 33:35 išvykoje ir 41:26 Vilniuje. Atrankos turnyrą lietuvės baigė pralaimėjimais namuose ispanėms 20:34 ir svečiuose makedonėms.
„Po pertraukos į tarptautines varžybas grįžusioje rinktinėje jau nusistovėjo branduolys. Bet jauna komanda dar nėra išsiugdžiusi nugalėtojo mentaliteto, dar trūksta tikėjimo savimi ir dar pasimetame tarptautinėse varžybose. Sveikintina, kad grįžome į tarptautines varžybas. Jos būtinos norint kelti Lietuvos moterų rankinio meistriškumą. Svarbu, kad mes tobulėtume, išmoktume savo klaidas, kad visi dirbtume kryptingai. Turime sąlyginai mažai tiek moterų rankinio klubų Lietuvoje, tiek lygiaverčių žaidėjų, kurios gali atstovauti nacionalinei rinktinei. Trūksta žaidėjų, rungtyniaujančių užsienio klubuose, kad jos gautų kuo daugiau tarptautinių varžybų patirties. Tikimės, kad tai mūsų laukia priešakyje, nes turime perspektyvaus jaunimo. Bet jaunimo moterų rinktinėje kol kas neužtenka. Jaunimą būtina grūdinti aukšto lygio tarptautiniuose turnyruose, o vyresnėms rankininkėms reikia noro atstovauti rinktinei ir ginti savo šalies garbę“, – tvirtino Lietuvos rinktinės treneris.
Šių metų lapkričio 28 d. prasidėsiančiame Europos moterų rankinio čempionate, kuris vyks Austrijoje, Vengrijoje ir Šveicarijoje, pirmą kartą istorijoje rungtyniaus net 24 rinktinės.