Trečiadienį pristatytas projektas – Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ir Lietuvos oro uostų bendradarbiavimo vaisius. Prie A-15 vartų esančioje zonoje įrengta edukacinė Lietuvos šimtmečio pasiekimų siena, kurią taip pat įprasmins gatvės meno kūrinys.

„Šie metai mūsų šalies sportui yra ypatingi. Lietuvoje minime olimpinio judėjimo šimtmetį, o mūsų sportininkai vos už kelių mėnesių varžysis olimpiniame Paryžiuje, į kurį didžioji dalis atletų vyks būtent iš čia – Vilniaus oro uosto. Džiaugiuosi šiuo gražiu bendradarbiavimu ir galimybe keleivius supažindinti su Lietuvos olimpine istorija.

Sportininkai olimpinėse žaidynėse ne tik kovoja dėl medalių, jie sutelkia visą šalį. Ta vienybė – vienas didžiausių olimpinių laimėjimų. Todėl labai kviečiu palaikyti mūsų sportininkus olimpinėse žaidynėse, iki kurių liko vos 100 dienų“, – sakė olimpinė čempionė, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Paryžius Lietuvos sportui – išskirtinis miestas. Būtent čia prieš 100 metų prasidėjo Lietuvos olimpinio judėjimo istorija. 1924 m. olimpinėse žaidynėse pirmą kartą iškelta Lietuvos trispalvė, o mūsų šalies sportininkai varžėsi dvejose sporto šakose – futbolo ir dviračių sporto.

Būtent todėl, minint olimpinio judėjimo šimtmetį LTOK ir Lietuvos oro uostai kviečia keleivius Vilniuje įrengtoje specialioje „LTeam“ platformoje minti dviratį ir kartu surinkus 2 tūkst. km simboliškai pasiekti olimpinį Paryžių.

„Džiaugiamės šia bendra iniciatyva ir tuo, kad milijonai per Vilniaus oro uostą vykstančių keleivių ne tik galės geriau susipažinti su Lietuvos olimpinio šimtmečio pasiekimais, bet ir įsitraukti į sportišką bei sveiką pramogą. Gera keleivių patirtis yra vienas svarbiausių mūsų strateginių tikslų. Todėl nuolat siekiame plėsti mūsų paslaugų įvairovę“, - sakė Lietuvos oro uostų komercijos departamento direktorę Gintarę Norvilaitę – Tautevičę.

Kiekvienas, minsiantis dviratį, kviečiamas fiksuoti savo įveiktą atstumą, tai įamžinti nuotraukose ir jomis su grotažyme #LTeam dalintis socialiniuose tinkluose. Kas savaitę įveikusieji didžiausią atstumą ir pasidalinę savo pasiekimais gaus Lietuvos olimpinę komandą vienijančio „LTeam“ prizus.

Pirmoji dviratį išbandė penkių olimpinių žaidynių dalyvė, legendinė Lietuvos treko dviratininkė Simona Krupeckaitė.

„Labai smagu, tikiu, kad Paryžių šiuo simboliniu dviračiu pasieksime labai greitai. O jis bus ypatingas. Olimpinių žaidynių metu tiek visas miestas, tiek olimpinis kaimelis tiesiog dūzgia nuo sportininkų entuziazmo, noro ir siekio būti geriausiais. Ta atmosfera ir bendrystė, suteikia pasitikėjimo ir įkvepia“, – pasakojo šiuo metu Lietuvos dviračių sporto federacijos sporto direktorės pareigas užimanti olimpietė.

Olimpinių vartų pristatymo renginyje žvilgsniai krypo į gatvės menininkų grupės „Spray Way Art“ nario Dariaus Janonio kūrinį, kuriame įamžintos auksinės Lietuvos olimpinės pergalės.

„Esu sporto mylėtojas ir man atrodo, kad sporto pasiekimai mus labiausiai garsina pasaulyje. Be to, sportas ir pergalės mus suvienija, todėl neatsitiktinai trispalvė ir pergalės momentas yra užfiksuoti piešinio centre. Noriu visus pakviesti prisiminti gražiausias sporto mums dovanotas akimirkas“, – sakė D. Janonis.

Šiuo metu Lietuvos olimpinėje rinktinėje yra 29 sportininkai. Vienas jų, jau trečiosiose olimpinėse žaidynėse dalyvausiantis disko metikas Andrius Gudžius. Renginio metu atletas patikino, kad intensyviai ruošiasi žaidynėms ir laukia sirgalių palaikymo.

„Oro uostas yra simbolinė vieta, kurioje ir išlydime sportininkus į olimpines žaidynes, ir pasitinkame sugrįžtant. Norisi padėkoti ne tik tiems, kurie paruošė šias instaliacijas, bet ir tiems, kurie dažniausiai lieka už kadro: treneriai, medikai, misijos vadovai, kurie akimirksniu išsprendžia kylančias problemas ir rūpinasi, kad sportininkai turėtų geriausias sąlygas.

Olimpinės žaidynės yra šventė, kuri vyksta tik kas ketverius metus, todėl visi labai stipriai ruošiamės ir džiaugiamės, jei savo pasirodymą pavyksta vainikuoti geru rezultatu“, - sakė A. Gudžius.

Tokijo olimpinėse žaidynėse Lietuvos trispalvę nešusi dziudo imtynininkė Sandra Jablonskytė kvietė sporto gerbėjus oro uoste ne tik susipažinti su Lietuvos olimpine istorija, bet ir vieningai palaikyti Lietuvos olimpinę rinktinę Paryžiuje.

„Esame maža šalis, tačiau turime iškilią olimpinę istoriją, kuria galime ir turime didžiuotis. Labai kviečiu oro uosto keleivius pasinaudoti šia galimybe ir sužinoti daugiau apie mūsų olimpiečių pasiekimus. Vasarą mūsų laukia didžiausia pasaulyje sporto šventė, visi kartu palaikykime Paryžiuje Lietuvos garbę ginsiančius sportininkus“, – kalbėjo S. Jablonskytė.

Olimpiniai vartai Vilniaus oro uoste veiks iki pat Paryžiaus olimpinių žaidynių pabaigos. Jos vyks liepos 26 – rugpjūčio 11 dienomis.