25-erių R. Meilutytė laimėjo trečiąjį moterų 100 m krūtine atrankos plaukimą ir finišavo per 1 min. 4,74 sek. Bendroje dalyvių rikiuotėje lietuvė buvo ketvirta ir sėkmingai pateko į finalą.

Atrankoje greičiausia buvo vokietė Anna Elendt (1:04.54). Finale taip pat plauks ir dvi amerikietės – Lilly King (1:04.62) ir Lydia Jacoby (1:04.70).

R. Meilutytei vis dar priklauso šios rungties pasaulio rekordas (1:02.36). Identišką laiką yra fiksavusi tik karjerą baigusi jamaikietė Alia Atkinson.

D. Rapšys vyrų 200 m plaukimo kompleksiniu būdu atrankoje buvo šeštas (1:55.29) ir sėkmingai pateko į dar vieną finalą.

27-erių panevėžietis savo plaukime nusileido tik PAR sportininkui Matthew Sates (1:54.27), o geriausią laiką užfiksavo amerikietis Shaine Casas (1:54.23).

Priminsime, kad pirmajame pasaulio taurės etape Berlyne D. Rapšys šioje rungtyje iškovojo bronzą.

Lietuvio asmeninis rekordas – 1 min. 53,74 sek., o šalies rekordas iki šiol priklauso Vytautui Janušaičiui (1:52.22).

Pirmąjį vyrų 50 m krūtine atrankos plaukimą laimėjęs A. Šidlauskas (26.93) taip pat pateko į finalą.

Bendroje įskaitoje 25-erių panevėžiečio laikas buvo šeštas tarp 28 dalyvių. Atrankos lyderiu tapo JAV plaukikas Nicas Finkas (26.15).

A. Šidlauskui priklausantis Lietuvos rekordas šioje rungtyje yra 26,22 sek.

15-metė varžybų debiutantė Silvija Statkevičius nuotolį įveikė per 2 min. 1,86 sek. ir bendroje įskaitoje tarp 29 dalyvių užėmė 20 vietą. Finale plauks aštuonios greičiausios sportininkės.

Savo plaukime lietuvė finišavo septinta. Su geriausiu rezultatu į finalą pateko australė Madison Maree Wilson (1:54.32).

Lietuvos rekordas šioje rungtyje priklauso Jūratei Ščerbinskaitei (1:59.90).

Tomas Navikonis šeštadienį startavo vyrų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje. Savajame plaukime 19-metis lietuvis finišavo šeštas (47.96) ir vėl pasigerino asmeninį rekordą (48.11).

Bendroje įskaitoje panevėžietis užėmė 16 vietą ir į finalą nepateko. Geriausią laiką atrankoje pademonstravo australas Kyle Chalmers (46.96).

Šios rungties Lietuvos rekordas priklauso Simonui Biliui (46.11).

Finalinių plaukimų pradžia – 01:00 val. naktį iš šeštadienio į sekmadienį.

Lietuviai finale

01:48 val. – Danas Rapšys – 200 m kompl. b.
02:02 val. – Andrius Šidlauskas – 50 m krūtine
02:20 val. – Rūta Meilutytė – 100 m krūtine

Šio sezono pasaulio taurės nugalėtojai paaiškės lapkričio 3-5 dienomis Indianapolyje (JAV).