Pergalę mače iškovojo labiau patyrę britai rezultatu 6:0.

Lietuvos tenisininkams pirmuosius taškus pavyko pelnyti trečiame geime. Jie dar sykį pasižymėjo trečiame bei po kartą - ketvirtame, penktame ir šeštame geimuose.

Buvo sutarta žaisti iki dviejų laimėtų partijų, bet bendru sutarimu nutarta mačą nutraukti. Vietoje to britai surengė bendrą treniruotę.

„Aš žaidžiu tenisą 20 metų, todėl mūsų meistriškumas skirtingas. Tačiau jūsų vyrai yra perspektyvūs ir ateityje žais dar geriau. Momentais jie demonstravo įdomų tenisą. Mūsų tikslas ir yra mokyti kitų šalių tenisininkus tobulėti“, - pastebėjo prieš porą metų buvusi 10-oji pasaulio raketė J. Mistry.

„Mes pralaimėjome tik skaičiais, bet mačo nauda – didžiulė. Turėjome progą palyginti savo ir britų meistriškumą ir paaiškėjo, kad turime dar labai daug dirbti. Ateityje mes ir skaičiais nepralaimėsime“, - optimizmo neslėpė A. Olechnovičius.

Neįgaliųjų tenisas buvo sumanytas 1976 metais, kai amerikietis Bradas Sparksas pirmą kartą numušė kamuoliuką sėdėdamas neįgaliojo vežimėlyje. Tai viena sparčiausiai besivystančių neįgaliųjų sporto šakų pasaulyje.

Šis sportas yra žaidžiamas įprastinėje teniso aikštėje, su įprastiniais kamuoliukais ir raketėmis. Vienintelis skirtumas yra tas, kad leidžiami du kamuoliuko atšokimai.

Lietuvoje pirmą kartą neįgaliųjų tenisą pradėta žaisti 2006-taisiais metais.

Neįgaliųjų tenisas turi savo čempionatą – „NEC Wheelchair Tennis Tour", kuris startavo 1992 metais su 11 tarptautinių turnyrų, o dabar jau išaugo iki 20 turnyrų visam pasaulyje.

2010 metų gegužės 13-16 dienomis įvyks pirmasis neįgaliųjų ITF „Futures Series“ turnyras „Lithuanian Open”.

Prieš trečiadienio mačą vyko spaudos konferencija. Lietuvos teniso sąjungos (LTS) prezidentas Ramūnas Grušas pasidžiaugė ITF parama Lietuvai.

„Laukiame iš tarptautinės federacijos 8 vežimėlių tenisininkams. Tai padės įtraukti į tenisą daugiau sportininkų. Tai taip pat svarbu teniso vystymui ir populiarinimui Lietuvoje“, - sakė LTS vadovas R. Grušas.

Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentas Vytautas Kvietkauskas atskleidė mūsų šalies neįgaliųjų tenisininkų planus dalyvauti 2012 metų Londono parolimpiadoje.

„Mūsiškiai norėtų dalyvauti Londono parolimpiadoje ir tai fantastiška idėja. Tačiau nors ji atsirado vos prieš du mėnesius, dabar Vilniuje jau turime svečius iš D. Britanijos, o gegužę Lietuvos sostinėje vyks ir „Futures“ serijos tarptautinis turnyras. Taigi fantastika po truputį tampa tikrove“, - pažymėjo V. Kvietkauskas.

Lietuvos neįgalieji tenisininkai Vilniaus SEB arenoje gali treniruotis nemokamai tris kartus per savaitę.

„Mes dabar organizuojame naujas neįgaliųjų teniso programas visame pasaulyje. Plečiame plėtrą įvairiose šalyse. Sveikiname ir lietuvius įsijungusius į mūsų šeimą", - kalbėjo britų tenisininkas, ITF reitingo žaidėjas J. Mistry.

„Smagu išmėginti jėgas su su pajėgiais varžovais. Pažiūrėjome, kaip žaidžiame mes ir kaip rungtyniauja svečiai. Mes siekiame tobulėti ir norime rodyti gerus rezultatus. Mūsų tikslas - 2012 metų Londono parolimpiada", - pabrėžė A. Olechnovičius.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją