V. Alekna disko metimo finalą pirmadienį stebėjo įsitaisęs sausakimšai užpildytame Nacionaliniame atletikos stadione Vengrijos sostinėje, Budapešte.
Čia buvusio sportininko ir visų sirgalių laukė tikra emocijų karuselė. My. Alekna diską triskart sviedė už 68 metrų ribos, o geriausiu bandymu užfiksavo 68,85 m rezultatą ir pasidabino bronzos medaliu.
Finalo puošmena galiausiai tapo paskutinieji metimai. Antras tuo metu buvęs slovėnas Kristjanas Čehas metė priešpaskutinis ir pakėlė ant kojų visą stadioną – 70,02 m. Sektorių slovėnas paliko pasitikėjimo ir triumfo nuotaikos kupinu veidu, bet netrukus švedas Danielis Stahlis iškrėtė stebuklą.
30-metis dar kartą gerino stadiono triukšmo rekordą ir pasiekė pasaulio čempionatų rekordą – 71,46 m.
Saving the best for last 💥
Daniel Stahl throws a massive 71.46m championship record to win his second #WorldAthleticsChamps discus throw title 😎 pic.twitter.com/706qFVWH54
— World Athletics (@WorldAthletics) August 21, 2023
V. Aleknos sąskaitoje – dešimt startų pasaulio čempionatuose ir du čempiono titulai, tačiau net jį pribloškė tai, ką išvydo.
„Bent jau man šis finalas – pats įspūdingiausias. Nieko panašaus nėra tekę matyti. Tai disko metimo istorija, pats įsimintiniausias finalas, ypač metikų pasiekti rezultatai“, – Delfi vertino V. Alekna.
Emocijas dar labiau kaitino sūnaus Mykolo kova dėl bronzos medalio. Iš šios jį trumpam buvo išstūmęs australas Matthew Danny, kuris ketvirtuoju bandymu pasiekė nacionalinį rekordą – 68,24 m.
Vis tik į sektorių netrukus žengęs My. Alekna taip pat pagerino savo rezultatą ir sugrįžo į trejetuką, kuriame išliko iki pat pabaigos.
„Užtikrintumo ir ramybės tikrai nebuvo. Nežinomybė iki paskutinio metimo. Tikrai buvo nerami emocija – Mykolas išsaugos bronzą ar ne. Viskas baigėsi laimingai. Šiuo medaliu be galo džiaugiamės“, – neslėpė 51-erių legenda.
Prieš metus vykusiame pasaulio čempionate Oregone (JAV) My. Alekna buvo nugriebęs sidabrą. Tačiau vertinant visumą ir kitų sportininkų pasiektus rezultatus, šį medalį galima vertinti kaip dar didesnę pergalę.
„Jis tik pernai įžengė į suaugusiųjų sportą. Iškovodamas bronzą tik patvirtino, kad yra tarp stipriausių metikų ir turbūt dar kurį laiką matysime jį kovojant dėl medalių įvairiuose čempionatuose.
Mykolas tikrai parodė, kad yra pakankamai pajėgus kovoti toliau su geriausiais“, – džiaugėsi V. Alekna.
Pastarųjų didžiųjų čempionatų istorija rodo, kad dabar norint laimėti auksą, diską sviesti reikia bent 70 metrų. My. Aleknos geriausias karjeros pasiekimas yra visu metru tolesnis, tačiau svarbiausiuose startuose šios žymos jam pasiekti dar nepavyko.
V. Alena įsitikinęs, kad tai tik laiko klausimas – dvidešimtmečiui sūnui tereikia dar sustiprėti, o tai ateis bręstant. Visi pagrindiniai lietuvio konkurentai – vyresni už jį. D. Stahliui – trisdešimt, K. Čehui – 24-eri.
„Visų pirma – sustiprėti. Vaikinas dar tik dvidešimties metų, viskas dar prieš akis. Suaugs, sustiprės fiziškai, įgaus daugiau patirties. Ateis laikas ir galės kovoti kaip lygus su lygiais. Nors ir dabar jau tą daro. Kartais čia yra ir laimės dalykas, pasirengimas“, – įsitikinęs tėtis.
Pasaulio čempionate debiutavo ir vyresnis sūnus Martynas. 22-ejų vaikinas atrankos varžybose toliausiai diską metė 62,57 m ir užėmė 20-ą vietą.
Įdomu tai, kad V. Alena pasaulio čempionate debiutavo būdamas 23-ejų ir tada diską numetė 59,20 m.
„Martyną dabar visi bando lyginti su Mykolu, bet jų karjeros keliai yra skirtingi. Martynas dar yra kylantis ir reikia tik laiko, kol jis sustiprės fiziškai, psichologiškai. Šis čempionatas jam buvo krikštas, jis tik pradeda karjerą. Pamenu save, kaip startavau ir tada numečiau 59 metrus. Martynas jau trimis metrais toliau numetė. Disko metikų branda yra 28–30 metų, tai jis dar turi laiko“, – pabrėžė dukart olimpinis čempionas.
Pasaulio čempionato disko metimo finale varžėsi ir kitas lietuvis – 32-ejų Andrius Gudžius geriausiu mėginimu numetė 66,16 m ir užėmė šeštąją vietą.
Pasaulio lengvosios atletikos čempionatas vyks iki rugpjūčio 27 d. Čia startuos dar dešimt lietuvių, šeši jau baigė pasirodymus.
Rugpjūčio 23 d., trečiadienis
- 11.05 val. Gabija Galvydytė (800 m atranka)
- 11.20 val. arba 12.55 val. Liveta Jasiūnaitė (ieties metimo kvalifikacija)
- 13.50 val. Gediminas Truskauskas (200 m atranka)
- 20.00 val. Aina Grikšaitė, Dovilė Kilty (trišuolio kvalifikacija)
- 20.45 val. Greta Karinauskaitė (3000 m kliūtinio bėgimo atranka)
Rugpjūčio 24 d., ketvirtadienis
- 8.00 val. Austėja Kavaliauskaitė (35 km sportinio ėjimo finalas)
- 21.20 val. Gediminas Truskauskas (200 m pusfinalis)*
Rugpjūčio 25 d., penktadienis
- 11.10 val. arba 12.45 val. Edis Matusevičius (ieties metimo kvalifikacija)
- 11.20 val. Airinė Palšytė (šuolio į aukštį kvalifikacija)
- 20.35 val. Aina Grikšaitė, Dovilė Kilty (trišuolio finalas)*
- 21.20 val. Liveta Jasiūnaitė (ieties metimo finalas)*
- 21.25 val. Gabija Galvydytė (800 m pusfinalis)*
- 22.50 val. Gediminas Truskauskas (200 m finalas)*
Rugpjūčio 26 d., šeštadienis
- 8:00 val. Loreta Kančytė (maratonas)
Rugpjūčio 27 d., sekmadienis
- 21.05 val. Airinė Palšytė (šuolio į aukštį finalas)*
- 21.20 val. Edis Matusevičius (ieties metimo finalas)*
- 21.45 val. Gabija Galvydytė (800 m finalas)*
- 22.10 val. Greta Karinauskaitė (3000 m kliūtinio bėgimo finalas)*
* jeigu pateks
Visa Lietuvos lengvaatlečių rinktinės sudėtis:
- Mykolas Alekna (disko metimas)
- Andrius Gudžius (disko metimas)
- Martynas Alekna (disko metimas)
- Ieva Zarankaitė (disko metimas)
- Edis Matusevičius (ieties metimas)
- Liveta Jasiūnaitė (ieties metimas)
- Aina Grikšaitė (trišuolis)
- Dovilė Kilty (trišuolis)
- Airinė Palšytė (šuolis į aukštį)
- Gediminas Truskauskas (200 m)
- Modesta Justė Morauskaitė (400 m)
- Gabija Galvydytė (800 m)
- Greta Karinauskaitė (3000 m kl/b)
- Marius Žiūkas (20 km sportinis ėjimas)
- Austėja Kavaliauskaitė (35 km sportinis ėjimas)
- Loreta Kančytė (maratonas).