Įdomu ir tai, kad paremti Latvijos biatlonininkus kviečiama ne pervedant pinigų tiesiogiai į LBF sąskaitą, o naudojantis „PayPal“ platforma.
„Kad galėtume sėkmingai startuoti paskutiniuose dviejuose pasaulio taurės etapuose, mums reikia 60 tūkst. eurų. Visa mūsų komanda bus labai dėkinga už jūsų paramą. Būkite mūsų komandos dalimi ir padėkite pasiekti naujas aukštumas“, – tokiais žodžiais į biatlono mėgėjus kreipėsi LBF generalinis sekretorius Juris Pipkalejus.
Vasarį biatlonas kaimyninėje šalyje sulaukė savo šlovės valandos, kadangi rinktinės lyderis A. Rastorgujevas Čekijoje tapo pasaulio vicečempionu.
35-erių veteranas pirmąjį karjeroje planetos pirmenybių medalį laimėjo prestižinėse bendro starto lenktynėse, praleidęs į priekį tik biatlono superžvaigždę iš Norvegijos Johannesą Thingnesą Bo.
Negana to, galingai startavo ir pajėgiausia latvė Baiba Bendika, užėmusi penktą vietą sprinte. Mišrių duetų estafetėse latviai taip pat finišavo garbingai – aštunti.
Bet LBF noras pasinaudoti atletų sėkme susilaukė dviprasmiškų vertinimų.
Šią savaitę stipriausi biatlonininkai vėl varžysis tarpusavyje pasaulio taurės etape Osle (Norvegija), o kovą užbaigs sezoną JAV ir Kanadoje.
LBF teigia renkanti pinigus būtent tolimai kelionei per Atlantą, kurios pasaulio taurės kalendoriuje nebuvo nuo 2019 metų.
Tačiau varžybų dalyviams pagalbos ranką pirmiausia tiesia IBU, kurios generalinis sekretorius Maxas Cobbas interviu LTV stebėjosi latvių sprendimu rinkti aukas.
Anot jo, IBU nacionalinėms federacijoms už kiekvieno sportininko dalyvavimą konkrečiame pasaulio taurės etape skiria 1,7 tūkst. eurų išmoką. Europiečiams, susiruošusiems į etapus JAV bei Kanadoje, ji bus padvigubinta.
O bendrosios įskaitos lyderių dvidešimtuke esančiam A. Rastorgujevui dar ir padengiamos nakvynės bei maitinimosi išlaidos.
Iš viso per praėjusius metus IBU latviams išmokėjo 372 tūkst. eurų paramos.
„Laikome tai labai rimta paspirtimi. Esame nustebę dėl LBF finansinių sunkumų, apie kuriuos mūsų niekas nėra informavęs“, – atsiliepė M. Cobbas.
Pačioje Latvijoje biatlonas patenka į dosniausiai finansuojamų sporto šakų penketą.
Delfi.lv atkreipė dėmesį ir į tai, kokiu būdu renkamos aukos iš gerbėjų.
Pinigų prašoma pervesti naudojantis „PayPal“ platforma – donorams joje nenurodoma, į kokią sąskaitą patenka paaukotos lėšos.
„Nekalbant konkrečiai apie šį atvejį, tokioje praktikoje galima įžvelgti tam tikrų rizikų. Norime suprasti, kodėl taip daroma, galbūt tam yra objektyvių priežasčių. O jei bus signalų apie pažeidimus ar kokių nors įtarimų, aiškinsimės situaciją“, – komentavo sporto sritį reguliuojančios Latvijos švietimo ir mokslo ministerijos atstovas Juris Zivartas.
LBF teigimu, po kreipimosi į visuomenę buvo surinkta 13,5 tūkst. eurų.
J. Pipkalejus neslepia: nors iki užsibrėžtos 60 tūkst. sumos – toloka, tai niekaip nepaveiks sportininkų planų.
„Galvojame apie išeitis. Savivaldybės padeda saviems atletams, vyksta derybos su rėmėjais. Kalbant apie tai, kodėl aukos renkamos per „PayPal“, norėjome pasiūlyti patogų būdą padėti biatlonui. Tokį, kad būtų lengva pervesti pinigų ne tik būnant Europoje, bet ir visame pasaulyje – paramos sulaukiame ir iš Amerikos latvių.
Bet kokiu atveju, man tai – naujas dalykas. Konsultuosimės su ministerija, kad viskas būtų padaryta teisingai. Matome, kad turėsime patys paprašyti aukojančių asmens kodų, kuriuos reikės nurodyti ataskaitoje, kadangi dabar mes tokių duomenų negauname“, – aiškino LBF generalinis sekretorius.
Beje, Lietuvos biatlono rinktinė pasaulio taurės etapuose Šiaurės Amerikoje ketina startuoti visa apimtimi – tokia pačia septynių sportininkų sudėtimi, kokia dalyvavo planetos pirmenybėse Čekijoje.
Primename, jog pastarosiose iš lietuvių aukščiausiai pakilo Vytautas Strolia, asmeninėse lenktynėse užėmęs 15-ą poziciją.