Pasak tituluotos plaukikės, dabar šioje sporto šakoje kur kas daugiau aiškumo.

FINA kongreso nariai šį sprendimą priėmė sekmadienį po to, išklausė translyčių asmenų darbo grupės ataskaitą medicinos, teisės ir sporto tema.

Penkiskart pasaulio čempionė Seebohm teigia, jog toks sprendimas paskatins sportininkes likti šioje sporto šakoje.

„Pagaliau džiaugiuosi šiuo priimtu sprendimu, dabar žinome, kuria linkme juda sportas ir ką darysime mes“, – pirmadienį „Sky News Australia“ teigė 30-metė plaukikė.

„Mes tiesiog nežinojome, kas nutiks, o kai kažko nežinome, sunku visiškai pasinerti į sportą, jei neįsivaizduojame, kuria linkme jis judės“, – kalbėjo tituluota atletė.

„Dabar galime judėti toliau. Visi galime grįžti į sportą, kurį mylime, ir žinoti, kad atsidūrus baseine lauks vienodos, sąžiningos sąlygos, kurių mes ir norime“, – kalbėjo australė.

Tačiau tokį FINA sprendimą, kritikavo „Athlete Ally“ grupė, ginanti LGBTQI+ atstovų teises sporte. Anot kritikuojančių, tai „diskriminacinis“ ir „žalingas“ sprendimas.

„Jei tikrai norime apsaugoti moterų sportą, privalome įtraukti visas moteris“, – teigiama „Tviteryje“.


Diskusijos šia tema paaštrėjo, kai Pensilvanijos universiteto plaukikė Lia Thomas tapo pirmąja translyte NCAA I diviziono čempione. Ji nugalėjo 500 jardų plaukimo laisvu stiliumi rungtyje.

FINA teigia, jog kai kuriuose renginiuose sukurs atskirą „atvirą“ kategoriją, kurioje galėtų varžytis translyčiai.

Lia Thomas
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją