Sužaistų rungtynių skaičius: 1. Vengrija – 6; 2. Lietuva – 4; 3-4. Baltarusija, Slovėnija – 3; 5. Kazachstanas – 2; 6. Korėja – 1.
Iškovotų pergalių procentas: 1. Lietuva – 75%; 2. Vengrija – 66%; 3. Kazachstanas – 50%; 4-5. Baltarusija, Slovėnija – 33%; 6. Korėja – 0%.
Aktyviausia šiame pasirengimo cikle buvo Vengrijos rinktinė. Ruošdamiesi pasaulio čempionatui vengrai sužaidė net šešis kontrolinius susitikimus.
Jau pačioje pasiruošimo pradžioje ši rinktinė stojo į iššūkį prieš Švedijos ledo ritulininkus.
Nors šios šalies rinktinės gretose dar trūko daugybės pajėgiausių žaidėjų, net ir ne visos sudėties žaidusių švedų gretose buvo ne vienas aukščiausios klasės žaidėjas, tad vengrų minimali nesėkmė 3:4 suteikė jiems dar daugiau pasitikėjimo savo jėgomis.
Vėliau sekė vengrų pergalių serija: 2:1 (po pratęsimo) ir 4:2 įveikta Lenkija, 7:4 palaužti būsimi varžovai slovėnai ir net 6:1 sutriuškinta elitiniame divizione kovosianti Italija.
Įsibėgėjusius vengrus sustabdė tik dar viena elite kovosianti, Didžiosios Britanijos rinktinė, paskutinėse Vengrijos rungtynėse nugalėdama juos 3:1.
Visiškai priešinga buvo Korėjos pasiruošimo stovykla. Nors korėjiečiai anksčiausiai atvyko į Kazachstaną, jų oficiali stovykla truko vos savaitę, per kurią jie sužaidė vienintelį mačą prieš pat čempionato pradžią, 0:3 nusileisdami šeimininkams Kazachstano ledo ritulininkams.
Kaip teigė patys Korėjos atstovai, ilga pertrauka be susitikimų neleido jiems pademonstruoti visko ką jie gali, o čempionato starte Azijos atstovai gali susidurti su tomis pačiomis problemomis.
Šeimininkai be šių rungtynių balandį sužaidė vienintelį kitą mačą, 4:5 po pratęsimo nusileisdami kitiems būsimiems varžovams – Baltarusijos ledo ritulininkams.
Nors šios šalies atstovai primygtinai teigė, jog čempionatui buvo ruošiamasi visus metus, o tai puikiai pademonstruoja devyni kontroliniai mačai sezono metu, balandį sužaistose dvikovose buvo akivaizdu, jog susižaidimo šiai rinktinei dar trūksta ir pasaulio čempionatą jie pradės tikrai ne optimalios formos.
Vidutiniškai pelnyta įvarčių: 1. Lietuva – 5,5; 2. Slovėnija – 4; 3. Vengrija – 3,83; 4. Kazachstanas 3,5; 5. Baltarusija – 2,33; 6. Korėja – 0.
Vidutiniškai praleista įvarčių: 1-2. Vengrija, Kazachstanas – 2,5; 3-4. Slovėnija, Korėja – 3; 5. Lietuva – 3,5; 6. Baltarusija – 3,83;
Lietuvos rinktinė lyginant su visomis IA diviziono rinktinėmis, pasiruošimo cikle buvo rezultatyviausia. Tiesa, lietuviai vieninteliai per savo pasiruošimą būsimoms kovoms žaidė tik su žemesnio diviziono rinktinėmis: 6:3 ir 8:5 įveikė Estiją bei 5:6 (po pratęsimo) bei 3:0 pasidalino pergalėmis su Lenkijos rinktine.
Pirmoji lietuvių varžovė Baltarusija pasiruošimo cikle nebuvo itin rezultatyvi, tačiau jie dėl to galėtų teisintis stipriais varžovais. Prieš išvyką į Kazachstaną ir savo statistikos pagerinimą mače su šeimininkais, baltarusiai namuose dukart 1:4 ir 1:3 turėjo pripažinti antrosios Rusijos rinktinės pranašumą.
Tuo metu slovėnai po patirto pralaimėjimo prieš Vengriją be pergalių neliko ir atsitiesė žaisdami prieš elitinio diviziono rinktinę.
Prisijungus Anže Kopitarui ir žaisdami pajėgiausios sudėties, slovėnai 2:3 ir 3:2 pasidalino po pergalę su Italijos rinktine.
Rezultatyviausi pasiruošimo ciklo komandų žaidėjai: Tadas Kumeliauskas (Lietuva) – 7 įvarčiai, 4 rezultatyvūs perdavimai; Istvanas Sofronas (Vengrija) – 5 įvarčiai, 1 rezultatyvus perdavimas; Antonas Sagadeyevas (Kazachstanas) – 2 įvarčiai, 1 rezultatyvus perdavimas; Robertas Saboličius ir Kenas Ograjensekas (Slovėnija) – po 1 įvartį ir 2 rezultatyvius perdavimus; Yegoras Sharangovičius (Baltarusija) – 2 įvarčiai.
Pasaulio čempionato IA diviziono pirmosios dienos grafikas:
09:30 val. Vengrija – Korėja
13:00 val. Lietuva – Baltarusija
17:00 val. Slovėnija – Kazachstanas