„Jaučiuosi dėkinga, kad prezidentas norėjo mane pasikalbinti. Iki šios akimirkos buvo ilgas kelias, bet dabar esu labai laiminga. Aš manau, kad pavyko labai gerai“, – žurnalistams po susitikimo teigė A. Reed.

„Jis sakė, kad mūsų naujausi pasiekimai pakeitė jo mintis, lyginant su pastaraisiais keliais bandymais gauti pilietybę. Laukiu oficialaus teigiamo atsakymo, bet palauksiu kol jis pats apsispręs“, – dėstė ji.

Anot čiuožėjos, prezidentas domėjosi jos ateities planais ir praeities pasiekimais. Savo ruožtu ji pati tikino lietuviškai paklaususi G. Nausėdos apie jo turimą knygų kolekciją bei paprašė patarimų, kaip greičiau išmokti lietuvių kalbą.

„Tikiuosi, kad padariau jam įspūdį dėl savo lietuvių kalbos lygio. Buvo didelė garbė su juo susitikti ir labai vertinu, kad jis to susitikimo norėjo“, – dalinosi A. Reed.

„Atstovavau Lietuvai pastaruosius aštuonerius metus ir buvo labai ilgas kelias. Tačiau tikiuosi, kad trečias kartas bus laimingas“, – pridūrė ji, omenyje turėdama ankstesnius nesėkmingus bandymus išimties tvarka įgyti Lietuvos pilietybę.

Visgi, kol kas nėra aišku, kada prezidentas priims galutinį sprendimą dėl pilietybės suteikimo A. Reed.

Jeigu prezidentas suteiktų pilietybę A. Reed, tai būtų jau trečioji G. Nausėdos suteikta pilietybė išimties tvarka.

Iš Pilietybės reikalų komisijos – žalia šviesa

Spalio 22 d. posėdžiavusi Pilietybės reikalų komisija siūlė šalies vadovui išimties tvarka suteikti Lietuvos pilietybę ledo čiuožėjai Allison Reed. Galutinį sprendimą dėl pilietybės suteikimo turi priimti šalies prezidentas.

Tąkart komisijos pirmininkas Pranas Žukauskas nurodė, kad toks sprendimas priimtas vienbalsiai.

„Įvertinusi visas aplinkybes, išklausiusi pareiškėjos, kuri atvyko gyvai, dalyvavo komisijos posėdyje, komisija nusprendė siūlyti prezidentui suteikti A. Reed Lietuvos Respublikos pilietybę išimties tvarka“, – žurnalistams spalio pabaigoje sakė P. Žukauskas.

Anot P. Žukausko, A. Reed, atsakydama į komisijos klausimus, patikino, jog ketina sieti savo tolimesnį gyvenimą su Lietuva ir pasibaigus profesionaliai čiuožėjos karjerai.

„Trečias kartas nemeluoja“

Dailiojo čiuožimo atstovė, 30-metė Allison Reed spalio gale po apsilankymo Pilietybės komisijoje žurnalistams prabilo lietuviškai.

„Aš išreiškiau savo nuoširdų norą tapti Lietuvos piliete“, – teigė A. Reed.

Ji taip pat pažymėjo vis dar nenusprendusi, ar dar kartą kreiptųsi dėl pilietybės, jei ir šį kartą būtų sulaukusi neigiamo atsakymo.

„Man tai reikštų viską. Pasakiau jiems, kad man tai reikštų visą pasaulį. Saulius buvo šalia manęs visą šį laiką ir galimybė atstovauti Lietuvai mums reikštų labai daug“, – akcentavo ji.

Trečią kartą Lietuvos pilietybės siekianti čiuožėja manė, kad jos dalyvavimas posėdyje – teigiamas ženklas.

Į kelis klausimus lietuviškai atsakiusi čiuožėja tikino, kad jau kurį laiką mokosi lietuvių kalbos ir kas vakarą pasikartoja himno žodžius.

Dar birželio pabaigoje Pilietybės reikalų komisija ėmėsi svarstyti, ar reikėtų A. Reed išimties tvarka suteikti Lietuvos pilietybę. Tiesa, tuomet nuspręsta klausimą atidėti ir surinkti papildomos informacijos.

Apsvarsčiusi klausimą, Pilietybės reikalų komisija teikė savo rekomendaciją šalies vadovui, kuris ir turi priimti galutinį sprendimą dėl pilietybės suteikimo JAV gimusiai sportininkei.

ELTA primena, kad A. Reed jau du kartus yra prašiusi prezidento Gitano Nausėdos išimties tvarka suteikti jai Lietuvos pilietybę. Pastarąjį kartą lietuviško paso neturėjimas užkirto kelią A. Reed ir jos partneriui Sauliui Ambrulevičiui dalyvauti 2022 m. Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse.

Prezidentas G. Nausėda po šiais metais poros iškovotų laimėjimų pozityviai vertino galimybes A. Reed suteikti Lietuvos pilietybę. Anksčiau kelis kartus čiuožėjos prašymą gauti Lietuvos pilietybę atmetęs šalies vadovas tikina dabar, dėl poros demonstruojamų pasiekimų, į šį klausimą žiūrintis kitaip.

Sausio viduryje Kaune vykusiame Europos dailiojo čiuožimo čempionate A. Reed ir S. Ambrulevičius iškovojo bronzos medalius bei pagerino asmeninius rekordus. Paskutinį kartą šiame čempionate apdovanojimus pelnė Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas, 2006-aisiais iškovoję bronzos medalius.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)