Istorinis pasiekimas mišrios estafetės rungtyje
Pirmas pasaulio taurės etapas prasidėjo mišrios estafetės varžybomis, kuriose dvi moterys čiuožia po 6 km bei du vyrai įveikia po 7,5 km. Tarp 26 startavusių komandų lietuviai finišavo 15-i bei užėmė aukščiausią vietą šios estafetės istorijoje. Tiek vyrų, tiek moterų estafetėse Lietuvos biatlonininkai paprastai atsilieka ratu ir būna priversti pasitraukti iš varžybų po aštunto šaudymo. Šįkart komanda, kurią sudarė Diana Rasimovičiūtė, Natalija Kočergina, Tomas Kaukėnas ir Karolis Dombrovskis finišavo, aplenkdami pajėgias Suomijos bei Šveicarijos ekipas.
„Mačiau kaip merginos sukandusios dantis stengėsi kuo greičiau įveikti trasą, todėl negalėjau nedaryti to paties. Rezultatas yra puikus. Ar galėjome užimti aukštesnę vietą? Mes nebuvome pirmi, tad kilti dar buvo kur“, – po finišo teigė T. Kaukėnas.
Džiugina ir asmeniniai sportininkų pasirodymai: pagal taiklumą lietuviai nusileido tik Čekijos ir Ukrainos komandoms (pučiant stpriam vėjui vienintelį baudos ratą „uždirbo“ N. Kočergina).
„Oro sąlygos buvo tikrai sudėtingos, tačiau šiandien fortūna buvo mūsų pusėje. Nors Nataša ir turėjo sukt baudos ratuką, visi parodėme tikrai gerą šaudymą“, – džiaugėsi K. Dombrovskis.
Neišnaudotos galimybės asmeninėse lenktynėse
Šių metų pasaulio taurės etapas Švedijoje pasižymėjo itin nepalankiomis oro sąlygomis. Be nutrauktų, o vėliau ir atšauktų persekiojimo varžybų, dėl stipraus vėjo iš trečiadienio į ketvirtadienį nukeltos buvo ir moterų asmeninės lenktynės. Vis dėlto tai nesutrukdė D. Rasimovičiūtei patekti į geriausiųjų dvidešimtuką bei aplenkti praėjusio sezono taurės laimėtoją norvegę Torą Berger – lietuvė užėmė 19 vietą (3 netaiklūs šūviai). Tai buvo jau 29-as D. Rasimovičiūtės startas planetos taurės, olimpinių žaidynių ar pasaulio čempionato asmeninėse lenktynėse, tačiau iki šiol į šios rungties dvidešimtuką patekti nebuvo pavykę.
Kita Lietuvos biatlonininkė N. Kočergina finišavo 96-a (12 netaiklių šūvių).
„Kaip pirmam startui pasirodžiau labai gerai. Gaila dėl dviejų prašautų pirmame šaudyme stovint, šiek tiek nesusitvarkiau, – teigė D. Rasimovičiūtė. – Startui buvome nusiteikę jau vakar, bet vėjas viską sumaišė, gal ir Nataliją tai išmušė iš vėžių.“
Vyrų asmeninėse lenktynėse Lietuvos atstovų sėkmė nelydėjo. Greta lyderių žengęs T. Kaukėnas po trijų šaudymų dar buvo 32-as (2 baudos minutės), tačiau paskutinėje šūvių serijoje suklydo net keturis kartus bei užėmė 78 vietą. Nesėkmė ištiko ir K. Dombrovskį, kuris antrame rate krito, sulaužė slidės tvirtinimą bei prarado apie dvi minutes laiko. Naujas slides lietuviui paskolino Rusijos komandos treneriai. Po pirmo šaudymo 28 vietoje buvęs biatlonininkas šaudė gana užtikrintai bei suklydo tik triskart, tačiau finišavo 90-as.
Sprinte taikliai šaudė tik merginos
D. Rasimovičiūtės pasirodymas sprinto rungtyje įkvepia, jog šį sezoną lietuvaitė pagaliau šaudys taikliai. Per pirmas tris sezono varžybas biatlonininkė šaudė 87,8 proc. taiklumu – net 14,5 proc. taikliau nei pernai. Sprinte D. Rasimovičiūtė suklydo sykį bei finišavo 29-a. Pasak biatlonininkės, pasirodyti sėkmingiau sutrukdė... palankios sąlygos.
„Man tokia trasa, kokia buvo šiandien nelabai patinka. Visų pirma, ji labai greita, todėl visų sportininkių laikai buvo panašūs. Norėtųsi šiek tiek minkštesnio sniego, – pasakojo D. Rasimovičiūtė. – Su vienu netaikliu šūviu tikėjausi geresnio rezultato.“
Kitiems lietuviams sprinte sekėsi prasčiau: N. Kočergina buvo kur kas taiklesnė nei asmeninėse lenktynėse (2 netaiklūs šūviai), tačiau patekti į Top60 sportininkei nepavyko – ji liko 79-a, o vyrų varžybose startavę T. Kaukėnas (prašovė keturis kartus) ir K. Dombrovskis (trys baudos ratai) užėmė atitinkamai 71-ą ir 80-ą pozicijas.
Pasibaigus pirmam etapui vienintelė įskaitinių taškų pelniusi Lietuvos biatlonininkė yra D. Rasimovičiūtė (34 tšk.), kuri užima aukštą 21 vietą. Galutinėje pasaulio taurės įskaitoje sportininkei patekti į TOP-40 dar niekada nepavyko.
Hochfilcene estafečių nebus
Antras pasaulio taurės etapas penktadienį prasidės Hochfilcene (Austrija). Tądien sportininkai varžysis sprinte, šeštadienį – estafečių varžybose, o sekmadienį – persekiojimo rungtyje. Jau žinoma, jog Lietuvos estafečių komandų Austrijoje nebus, kadangi pasaulio taurės kvalifikaciją be keturių Švedijoje startavusių lietuvių turi tik Karolis Zlatkauskas.
Tvarkaraštis
Gruodžio 6 d., Penktadienis
11:30 – Moterų 7,5 km sprintas
14:30 – Vyrų 10 km sprintas
Gruodžio 7 d., Šeštadienis
12:30 – Moterų 4 x 6 km estafetė
15:30 – Vyrų 4 x 7,5 km estafetė
Gruodžio 8 d., Sekmadienis
12:30 – Moterų 10 km persekiojimas
14:30 – Vyrų 12,5 km persekiojimas
Pastaba: varžybų laikai priklausomai nuo oro sąlygų gali keistis.