U. Mažutaitytė sekmadienį socialiniame tinkle paskelbė buvusi įžeista trenerės iš Panevėžio replikos apie sportininkės kūno formas.
„I. Paipelienė priešais mano komandą, draugus bei personalą garsiai pakomentavo apie mano išvaizdą, pavadindama mano leškas storomis.
Buvo neprofesionalu ir žema komentuoti mano išvaizdą dieną prieš mano svarbiausią gyvenimo startą. Apskritai laidyti bet kokius komentarus apie žmogaus kūną prieš kitus yra nepriimtina“, – nusivylimą reiškė JAV gyvenanti 22-ejų atletė iš Kauno, kuri Gvangdžu startavo 200 m plaukimo nugara rungtyje ir užėmė 29-ą vietą.
Pirmadienį LPF savo interneto svetainėje paskelbė pranešimą, kuriame tvirtinama, kad I. Paipelienės ir U. Mažutaitytės pokalbio aplinkybes plaukikė nupasakojo netiksliai.
LPF taip pat ėmėsi kaltinti sportininkės komentarą paviešinusią žiniasklaidą. Pateikiame visą neredaguotą LPF pranešimą.
„Reaguodami į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją dėl Lietuvos rinktinės trenerei Inai Paipelienei plaukikės Ugnės Mažutaitytės metamų kaltinimų, informuojame, jog ji yra netiksli, šališka, klaidinanti ir šmeižikiška.
Spaudoje minimas pokalbis įvyko 2019 m. liepos 25 d. plaukikų apšilimo zonoje po pasibaigusios 4x100 m kombinuotos mišrios estafetės, kurioje Lietuvos rinktinės sudėtyje startavo ir Ugnė Mažutaitytė. Pokalbis vyko viešoje erdvėje, bet jis nebuvo viešas. Pokalbyje dalyvavo plaukikė U. Mažutaitytė, trenerė I. Papelienė ir Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Emilis Vaitkaitis. Kiek atokiau stovėjo rinktinės masažuotoja Lina Katelytė, kuri neišgirdo pokalbio. Dar atokiau mankštinosi kiti rinktinės plaukikai.
Tai buvo darbinis atsakymas į U. Mažutaitytės užduotą klausimą: „Koks buvo mano startas?“. Į užduotą klausimą trenerė I. Paipelienė atsakė: „Su tokiom leškom gero starto nepadarysi, aš esu sena, ir tai mano leškos turi daugiau raumenų“. Pokalbyje žodis „storos“ iš viso nebuvo vartojamas. Jokio tolimesnio pokalbio nebuvo.
Kitą dieną, po U. Mažutaitytės 200 m nugara parengiamųjų plaukimų, prezidentas E. Vaitkaitis kalbėjosi su plaukike. Prie jų priėjo Ina Paipelienė ir atsiprašė už vakar dieną išsakytus žodžius ir dar kartą paaiškino, kad plaukiant nugara kojos yra pagrindinis varikliukas. Norint pagerinti rezultatą, būtina stiprinti kojas – daryti šuoliukus, daryti pritūpimus, visur su savimi vežiotis šokdynę. Negalima laukiant starto vien gulėti lovoje ir valgyti.
Merginų plaukikių organizmas skiriasi nuo vaikinų – vaikinams poilsis veikia vienaip, o merginoms, norinčioms pasiekti rezultatų, būtina nuolat būti aktyvioms, tokiu būdu kaip galima palaikant aukštą testosterono lygį. Trenerė paaiškino, kad nori tik gero ir jeigu plaukikė nori įvykdyti normatyvą į olimpines žaidynes, ji turi įsiklausyti.
Plaukikė U. Mažutaitytė pasakė, kad priima atsiprašymą ir pykčio nelaiko. Taip pat pasakė, kad komentuoti kitų moterų kūnus nederėtų arba tai reiktų daryti kitokiu būdu. Pažymime, kad atsiprašymo pokalbis vyko iki žiniasklaidoje pasirodžiusios informacijos.
Pabrėžiame, jog Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymas įpareigoja žurnalistus ir žiniasklaidos priemones viešąją informaciją pateikti teisingai, tiksliai ir nešališkai, tačiau žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija buvo pateikta net nesistengiant gauti antros pusės komentaro.
Tuo pačiu pareiškiame, kad federacija netoleruoja diskriminacijos, priekabiavimo, šmeižto, fizinio ir psichologinio smurto bei kitokio piktnaudžiavimo apraiškų ir stengiasi užkirsti tam kelią.
Atsižvelgdama į išdėstytą informaciją, Lietuvos plaukimo federacija ketina kreiptis į atitinkamų žiniasklaidos priemonių leidėjus, dėl klaidinančios ir šmeižikiškos informacijos platinimo ir paneigimo. Lietuvos rinktinės tenėrė Ina Paipelienė taip pat ruošiasi privačiai ginti garbę ir orumą teisme.“