Tiesa, kalnų slidininkė pastaruosius metus praleido studijuodama pagal mainų programą Austrijoje ir jaunimo žaidynės jai bus lyg sugrįžimas.

„Dalyvavau mainų programoje „Youth For Understanding“ ir sportui teko mažiau dėmesio, tačiau tai buvo patys įsimintiniausi metai. Labai daug išmokau. Galima sakyti, jog šie metai yra sugrįžimo“, – nusišypso E. Augustaitytė.

E. Augustaitytė slidinėjimu susidomėjo dar būdama visai maža, ją treniravo JAV lietuvė Jennifer Virškus.

„Kai buvau maža, pirmas pamokas man davė senelis, taip viskas ir prasidėjo“, – prisimena kalnų slidininkė. – Tiesa, vaikystėje buvo noras ir viską mesti, ypač tada, kai draugai veikdavo kažką smagaus, o man reikėdavo važinėti į treniruotes. Nuo 8 ar 9 metų treniruojuosi su Anžela Aleksandravičiene.“

E. Augustaitytės senelis yra ir vieno geriausių Lietuvos šachmatininko Šarūno Šulskio treneris, tad ar galėtume teigti, kad jaunoji slidininkė trasoje apgalvoja kelis ėjimus į priekį?

„Deja, senelis niekada manęs nemokė žaisti šachmatais, jis pasirinko būti mano pirmu kalnų slidinėjimo treneriu“, – juokėsi sportininkė.

Anksčiau slidinėjo ir Eglės brolis, tačiau šiuo metu ji sportuoja viena.

„Kalnų slidinėjimas, tai mano sporto šaka. Tai sportas, kuriame svarbiausia būti greičiausia. Nuo pat mažens dievinu kalnus. Džiaugiuosi, jog sportuodama galiu daug keliauti. O visų geriausias jausmas – leistis nuo kalno“, – sako jauna sportininkė.

E. Augustaitytei, kaip ir kitiems jaunimo žiemos olimpinių žaidynių dalyviams, treniruočių stovyklose ir varžybose tenka praleisti daugiau laiko nei mokyklos suole, tačiau kalnų slidininkė teigė, kad jai tai sunkumų nesukelia. Mergina yra itin veikli, mėgsta save išbandyti įvairiose veiklose. Domisi politika, patinka tinklinis ir kitos sporto šakos.

„Man mokykloje sekasi puikiai“, – džiaugiasi šešiolikmetė. – Mokausi Vilniaus jėzuitų gimnazijoje, kuri yra viena geriausių sostinės gimnazijų. Labai džiaugiuosi, kad mokausi būtent ten. Mokytojai ir mokyklos administracija mane labai palaiko. Smagu, kad galiu suderinti sportą ir mokslus.“

Lietuvoje nėra treniruotėms būtinų aukštų kalnų, tačiau perspektyvi sportininkė randa išeitį.

„Nors pas mus kalnų nėra, tačiau džiaugiuosi Druskininkų arena, kuri puikiai pritaikyta sportininkams. Taip pat neblogos sąlygos ir Vilniuje, Liepkalnyje. Mėgstamiausios savo vietos neturiu, daug treniruojuosi visoje Europoje – pradedant Austrija, Italija ir baigiant Latvija. Tačiau turbūt mano mėgstamiausia šalis yra Italija“, – pasakojo Eglė.

E. Augustaitytė su nekantrumu laukia jaunimo olimpinių žaidynių, pasak merginos, tai viena iš jos svajonių.

„Pamatysime žaidynėse kaip esu pasiruošusi ir kuo galiu būti pranašesnė už varžoves. Labai džiaugiuosi, kad galėsiu dalyvauti, tai mano svajonės išsipildymas. Šios varžybos tai didelis žingsnis į priekį, tikiuosi įgyti daug patirties, o ateityje – dalyvauti ir suaugusiųjų olimpinėse žaidynėse“, – optimistiškai į ateitį žvelgia jaunoji sportininkė.

***

Antrą kartą vyksiančiose jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse Lietuvai atstovaus 10 sportininkų: biatlonininkai Nadežda Derendiajeva, Vitalija Kutkauskaitė, Linas Banys, slidininkas Rokas Vaitkus, kalnų slidininkai Andrejus Drukarovas ir Eglė Augustaitytė, ledo ritulininkas Dino Mukovozas (individuali iššūkių turnyro rungtis), snieglentininkas Aras Arlauskas bei ledo šokėjų pora – Guostė Damulevičiūtė ir Deividas Kizala.

Jaunimo žiemos olimpinės žaidynės vyks antrą kartą. Pirmąjį kartą jos buvo surengtos 2012 metais Insbruke (Austrija). Žaidynes organizuoja Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) ir Lilehamerio jaunimo olimpinių žaidynių organizacinis komitetas (LYOGOC), kurį valdo Norvegijos kultūros ministerija, Norvegijos olimpinis ir parolimpinis komitetai bei Lilehamerio savivaldybė.

LTOK organizuoja ir finansuoja sportininkų dalyvavimą Lilehamerio jaunimo olimpinėse žaidynėse, bei prisideda prie sportininkų pasirengimo.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)