Spalio 11-ąją vykusių LTOK vykdomojo komiteto narių rinkimų metu prieš pat balsavimą buvo pašalinti kandidatai, kurie atstovavo perrinktos LTOK prezidentės Dainos Gudzinevičiūtės oponento Manto Marcinkevičiaus komandai.

Apeliaciją pateikusios LTF prezidentas M. Marcinkevičius teigia, kad žengti tokį žingsnį jį paskatino ne tik galimybės rinkimuose dalyvauti nesulaukę asmenys, bet ir teisininkų bendruomenė.

„Po LTOK prezidento ir vykdomojo komiteto narių rinkimų sulaukiau ne vieno teisininko raginimo kreiptis į sporto arbitražo teismą dėl pažeidimų organizuojant šiuos rinkimus. Teikdami ieškinį nurodome, jog nebuvo sudarytos sąlygos skaidriems rinkimams, kai prieš pat vykdomojo komiteto narių rinkimus iš patvirtintų kandidatų sąrašo buvo išbraukti su mano komanda susiję asmenys“, – sakė M. Marcinkevičius.

Anot M. Marcinkevičiaus, nors apeliacinį skundą arbitražo teismui pateikti gali tik LTOK narys – šiuo atveju, LTF, jis skundo pateikimo mokestį apmokės asmeninėmis lėšomis.

„Olimpinių vertybių ir sąžiningos kovos principai, manau, turėtų būti svarbūs kiekvienam sportininkui. Siekiu apginti šią pamatinę vertybę. Negaliu leisti, kad dėl nesąžiningų dabartinės LTOK vadovybės veiksmų nukentėtų mano atstovaujama federacija, todėl apeliacinio skundo pateikimą finansuosiu savo lėšomis“, – kalbėjo M. Marcinkevičius.

Lozanoje (Šveicarija) įsikūrusiam CAS nustačius, jog buvo padaryta pažeidimų organizuojant LTOK prezidento ir vykdomojo komiteto narių rinkimus, arbitražas gali įpareigoti LTOK organizuoti naujus rinkimus.

Tai – antras skundas, kurį nagrinės arbitražas, vadovaujant LTOK prezidentei D. Gudzinevičiūtei. 2018 metais Lietuvos laipiojimo sporto asociacija į Lozaną kreipėsi dėl to, jog LTOK generalinei asamblėjai nebuvo pristatytos audituotos finansinės ataskaitos. Tai padaryta po kelių mėnesių sušaukus neeilinę sesiją, ir skundas buvo atsiimtas.

Įdomu, jog tąsyk audituotoje ataskaitoje LTOK administracijos išlaikymo kaštai išaugo dvigubai. LTOK tuomet tokį pokytį aiškino skirtinga skaičiavimo metodika.

Primename, kad nuo 2012 metų LTOK vadovaujanti D. Gudzinevičiūtė spalį buvo perrinkta ketvirtai kadencijai. Buvusi šaulė sulaukė 48 balsų, vienintelį jos konkurentą M. Marcinkevičių palaikė 16 LTOK narių.

Pastarasis tikėjosi didesnės sėkmės vykdomojo komiteto rinkimuose, tačiau prieš pat balsavimą buvo pašalintas kartu su visais kandidatais, kuriuos įvardijo kaip savo komandą.

Iš pretendentų sąrašo kartu su M. Marcinkevičiumi išbraukti Vytautas Janušaitis, Eglė Balčiūnaitė, Giedrius Gustas, Elijus Čivilis, Vilius Aleliūnas ir Rokas Milevičius, o taip pat Simona Krupeckaitė.

Buvusio golfo federacijos prezidento Česlavo Okinčico vadovauta rinkimų komisija nusprendė, kad pašalinti kandidatai negali pretenduoti į vykdomąjį komitetą, nes neturi LTOK narių patvirtintų įgaliojimų.

Likus kelioms savaitėms iki generalinės asamblėjos sesijos ta pati LTOK rinkimų komisija pašalintus asmenis buvo patvirtinusi kandidatais. Bet kitas LTOK įstatų punktas numato, jog vykdomojo komiteto nariais gali būti renkami LTOK nariai – fiziniai asmenys ar sporto organizacijų prezidentai – arba pastarųjų įgalioti asmenys. Nė vienas iš M. Marcinkevičiaus suburtos komandos tokių įgaliojimų nebuvo pateikę.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)