Vis dėlto bene visus medalius Rusijai laimėjo ne plaukikai, o sinchronistai. Tuo metu vienu pagrindinių favoritu plaukimo varžybose laikytas Vladimiras Morozovas vyrų 100 metrų laisvuoju stiliumi rungtyje buvo diskvalifikuotas dar pusfinalyje, o moterų 200 m krūtine čempionės titulą gynusi Julija Jefimova įsigudrino net neįveikti atrankos varžybų barjero ir tenkinosi 17-ta pozicija.
„Tai – absoliutus „pravalas“. Viskas galėjo būti visai kitaip, tuo labiau, kad pirmenybės vyko namuose. Nesuprantu, kodėl šiam čempionatui negalima buvo pasiruošti žmoniškai. Tas pats bus ir Rio, niekas nepasikeis. O mano medaliai Rusijos plaukimo federacijai (RPF) nepriklauso. Jie – Rusijos“, – leidiniui „Sport Ekspress“ rėžė du medalius (aukso ir bronzos) laimėjusi J. Jefimova, pažėrusi daug kritikos pačiai RPF ir rinktinės treneriams.
„Prieš 200 m plaukimą aš tikrai nebuvau per daug nusiraminusi ir atsipalaidavusi. Po 100 m plaukimo finalo kaip tik labai pykau ant savęs dėl blogo laiko. Mano užduotis buvo trys aukso medaliai 50, 100 ir 200 m krūtine rungtyse. To dar niekam nėra pavykę. Man nedaug trūko Barselonoje, tad šis tikslas man vis dar aktualus“, – tikino ji.
„O Vovai (V. Morozovui – DELFI) aš apskritai patarčiau bėgti iš Volgogrado ir kuo toliau. Kai jis treniravosi JAV, atrodė visai kitaip. Bet spręsti, žinoma, jam pačiam“, – prastas sąlygas plaukikams tobulėti Rusijoje akcentavo J. Jefimova.
Paklausta apie tai, kas nutiko jos pagrindinei konkurentei 18-metei lietuvei Rūtai Meilutytei, kuri Kazanėje tenkinosi vienu sidabru ir viena ketvirta vieta, rusė tam turėjo paaiškinimą.
Primename, kad R. Meilutytė (1:06,36 min.) 100 m plaukimo krūtine finale nusileido tik J. Jefimovai (1:05,66 min.) ir iškovojo sidabrą, o 50 m rungtyje finišavo ketvirta. Lietuvė (30,14 sek.) vos keliomis šimtosiomis sekundės dalimis į priekį praleido netikėtai triumfavusią švedę Jennie Johansson (30,05 sek.), jamaikietę Alią Atkinson (30,11 sek.) ir rusę J. Jefimovą (30,13 sek.).
Prieš dvejus metus Barselonoje R. Meilutytė 100 m rungtyje laimėjo auksą, o 50 m – sidabrą ir pasiekė iki šiol nepagerintą pasaulio rekordą (29,48 sek.).
Pirmadienį 22 val. 20 min. visa Lietuvos plaukimo rinktinė skrydžiu iš Maskvos grįš į Vilnių.