Moterų varžybos sekmadienį tęsis nuo pusfinalių, vyrų – nuo ketvirtfinalių.

Lietuvos komanda buvo gausiausia prieš startą, tokia liko ir turnyrui įpusėjus. Be jos, didžiausią dalyvių kuopą išsaugoti pavyko Ukrainos ir Vengrijos rinktinėms, kurioms lemiamose kovose atstovaus po šešis sportininkus, taip pat švedams bei azerbaidžaniečiams (po penkis karatistus).

Bent laikinai susivienijusių keturių alternatyvių tarptautinių kiokušin karatė organizacijų – WKO, IFK, KWF ir WKB – atstovai grumiasi dėl vietų pirmajame pilno kontakto karatė pasaulio čempionate, kuris laukia Tokijuje ateinančių metų gegužės 31 – birželio 1 d.

Antverpene paskutinius bilietus į Japonijos sostinę pelnys 30 atletų – po tris geriausius kiekvienoje svorio kategorijoje.

„Kadangi čia suvažiavo skirtingų federacijų kovotojai, lygiai taip pat norintys patekti į pasaulio čempionatą, devyni lietuviai – vidutiniškai neblogas rezultatas. Daugiau bus galima pasakyti rytoj: jei iš to devyneto bent penki mūsiškiai prasimuštų, ir Tokijuje mes turėtume vieną didžiausių rinktinių. Tada nebūtų kuo skųstis. Bet galime ir likti su riestainiu – tuomet jau kitaip kalbėtume“, – kalbėdamas su „Delfi“, svarstė P. Klapatauskas.

Tiesą sakant, „riestainis“ lietuviams Antverpene nebegresia.

Pasaulio pirmenybių dalyvių kompanija bet kokiu atveju pasipildys moterų svorio kategorijoje iki 65 kg, kadangi pusfinalius čia pasiekė trys Lietuvos karatė meistrės. Tad kišenėje – jau mažiausiai du kelialapiai.

Tik vengrė Berta Szalay, prieš tai jau eliminavusi dvi lietuves, bandys įsiterpti tarp Agnės Lavrinovičiūtės, Anetos Meškauskienės ir Paulės Lavrinovičiūtės. Pastarosios dėl vietos finale sekmadienį grumsis tarpusavyje.

Lietuviškų akistatų buvo jau ketvirtfinalio etape, kuriame A. Lavrinovičiūtė eliminavo Rimą Lisinskaitę, o A. Meškauskienė – Jelizavetą Aleksandrovą.

Laimėjusi pirmas dvi kovas pusfinalį pasiekė ir sunkiasvorė Eglė Panavaitė. Ypač pakentėti jai teko ketvirtfinalyje, kuriame jėgos atrodė visiškai lygios – prireikė visų trijų pratęsimų, kol minimalia persvara 3:2 teisėjų sprendimu įveikta vengrė Henrieta Gergely.

Dviem pergalėmis startavo ir Valentyna Kurmin (iki 59 kg), kuriai dėl nepalankių burtų vienintelei iš tautiečių šeštadienį ant tatamio teko lipti tris kartus. Ketvirtfinalyje vilnietei kelią užkirto grėsmingoji olandė Valence Bickel, neseniai tapusi Europos kikbokso čempione.

Vyrų varžybose pranokę po du konkurentus duris į ketvirtfinalį atvėrė Tautvydas Šniaukas (iki 70 kg), Laurynas Vaičikauskas (iki 80 kg).

Svorio kategorijoje iki 90 kg dėl mažesnio dalyvių skaičiaus Orestui Abazoriui pakako ir vienos pergalės.

Labiausiai nuskilo sunkiasvoriams Pauliui Žimantui ir Antanui Klibavičiui, kuriems dėl palankių burtų šeštadienį apskritai nereikėjo vilktis kimono – prie favoritų priskiriami Lietuvos galiūnai galėjo ramiai atsidėti būsimų oponentų žvalgybai, kadangi patys jie turnyrą pradės iškart nuo ketvirtfinalio.

Pirmą kovą šeštadienį pralaimėjo Viktorija Dambrauskaitė (iki 50 kg), Dorota Širma, Ieva Budrytė, Evelina Bidžanova, Meda Balionytė, Greta Bagdonaitė (iki 59 kg), Erika Rukšėnaitė, Lolita Rubinienė, Giedrė Senikaitė (iki 65 kg), Augustė Uleckaitė (per 65 kg), Vilius Lipnickas (iki 60 kg), Donatas Zeigis (iki 70 kg), Justinas Kvietka, Žygimantas Šniaukas (iki 80 kg) ir Benas Čekanavičius (per 90 kg).

Viena pergale pasitenkino ir ties antru barjeru sustojo Simona Urbutytė, Justyna Vabalis (iki 54 kg), R. Lisinskaitė, J. Aleksandrova (iki 65 kg), Julija Balčiūtė, Gabija Gruzdytė, Miglė Sabaliauskaitė (per 65 kg), Lukas Rickevičius, Tadas Sirtautas (iki 70 kg), Daniilas Grigorjevas, Domas Sutkus ir Nojus Zakarauskas (iki 80 kg).

Belgijos uostamiestyje karatė kovotojai gina ne tik savo valstybės, bet ir atstovaujamo stiliaus garbę, kadangi tarpusavyje rungiasi skirtingų tarptautinių federacijų nariai.

Anot geriausio praėjusių metų šalies kiokušin karatė trenerio P. Klapatausko, konkurencinę kovą kol kas laimi Pasaulinės karatė organizacija (WKO), kurios žemėlapyje yra ir Lietuva.

„Daugiausiai koncentruojuosi į savo paties auklėtinius, o sprendžiant iš to, ką mačiau, mūsų federacijos sportininkai dominuoja. Bet gal kažką praleidau“, – apsidraudė karatė specialistas iš Vilniaus.

Beje, Atverpene jam talkina ir geriausias 2024-ųjų Lietuvos kovotojas – gimus vaikui karjerą ant tatamio pristabdęs Edgardas Sečinskis, dirbantis treneriu tame pačiame „Saulės ženklo“ klube.

„Nors pats šiuo metu nestartuoja varžybose, Edgardas yra puikios fizinės formos ir perėmė nuo manęs visą fizinį krūvį: padeda sportininkams atlikti apšilimą, prasimankštinti. Tai labai padeda, aš galiu koncentruotis į taktiką, psichologiją. Turime paruoštas metodikas, improvizacijų pas mus nėra“, – patikino P. Klapatauskas.

Pirmieji iš lietuvių kelialapiais į planetos pirmenybes apsirūpino lengvasvorė Brigita Svinkūnaitė, sunkiasvorė Brigita Gustaitytė bei sunkiasvoris Eventas Gužauskas, praėjusį pavasarį Valensijoje (Ispanija) tapę Europos čempionais.

Praėjusį mėnesį prie jų prisijungė Vroclave (Lenkija) vykusiose žemyno pirmenybėse be svorio kategorijų bronzą pelniusi Marija Sekunda.

Sekmadienio dvikovos, kuriose dalyvaus lietuviai:

Moterų pusfinaliai

(iki 65 kg) Agnė Lavrinovičiūtė – Berta Szalay (Vengrija); Aneta Meškauskienė – Paulė Lavrinovičiūtė

(per 65 kg) Eglė Panavaitė – Mette Nielsen (Švedija)

Vyrų ketvirtfinaliai

(iki 70 kg) Tautvydas Šniaukas – Data Puktaradzė (Gruzija)

(iki 80 kg) Laurynas Vaičikauskas – Krzysztofas Wolny (Lenkija)

(iki 90 kg) Orestas Abazorius – Kalojanas Taševas (Bulgarija)

(per 90 kg) Paulius Žimantas – Thomasas Ritteris (Vokietija); Antanas Klibavičius – Hannesas Drechsleris (Vokietija)

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją