Už įspūdingą pasirodymą arenose R. Meilutytė skynė laurus įvairiuose rinkimuose.

2012 m. geriausia ir populiariausia Lietuvos sportininke R. Meilutytė išrinkta ir seniausiai mūsų šalyje rengiamuose rinkimuose, kuriuos organizuoja laikraštis „Sportas“, o pastaraisiais metais – ir portalas „sportas.info“.

Rūta Meilutytė

Antroji vieta atiteko šiuolaikinės penkiakovės olimpinei čempionei Laurai Asadauskaitei, trečioji – Londone sidabrą iškovojusiam kanojos irkluotojui Jevgenijui Šuklinui.

Į R. Meilutytės gyvenimą, praėjus aštuoniems mėnesiams nuo Londono olimpinių žaidynių, pažvelkime Didžiosios Britanijos žiniasklaidos akimis.

Dienotvarkė nepasikeitė

Praėjo aštuoni mėnesiai nuo tada, kai Rūta Meilutytė laimėjo 100 m plaukimo olimpinį auksą. Po šio triumfo lietuvės gyvenimas, atrodytų, turėtų būti jau kitoks, bet, kaip sako ji pati, iš tiesų niekas nepasikeitė. Ji vis dar keliasi 4.50 val. pasirengusi dviejų valandų ankstaus ryto treniruotei. Penkias dienas per savaitę vis dar eina į mokyklą. Vis dar nekenčia matematikos, fizikos ir mėgsta biologiją bei fizinį lavinimą. Po pamokų mergina vis dar eina į baseiną ir treniruojasi dvi valandas popiet. Tai skamba labai nedėkingai, bet ji turi vieną ar dvi nedideles privilegijas.

„Manau, – sako plaukikė krizendama. – Mokytojai dabar labiau linkę atleisti mano išdaigas.“

R. Meilutytės Plimuto koledžo mokslo draugai laiko jos sėkmę pavyzdžiu. Kartu su britų šuolių į vandenį pasididžiavimu Tomasu Daley jiedu buvo laikomi dviem mokyklos žvaigždėmis. Kitaip nei iš T. Daley, niekas prieš žaidynes iš R. Meilutytės labai daug nesitikėjo. Juk su ja varžėsi dvi šių laikų geriausios pasaulio plaukikės: australė Leisel Jones ir 11 olimpinių bei 14 pasaulio čempionato medalių iškovojusi amerikietė Rebecca Soni.

Rebecca Soni, Rūta Meilutytė ir Satomi Suzuki

„Buvo puiku rungtyniausi tame pačiame plaukimo take su jomis“, – sakė R. Meilutytė. Prieš žaidynes ji planavo patekti į finalą. Lietuvė būtų laiminga ir tuo. O laimėtas auksas ją šokiravo. Prieš plaukimą neatrodė, kad mergina nervintųsi, bet po to paauglei teko kovoti su galvos skausmu.

„Aš tikėjausi tik pasiekti geriausią savo laiką, maniau, kad jo patekti į finalą užteks. Aš būčiau buvusi laiminga atplaukusi aštunta. Tikrai negalvojau apie medalį. Nustebinau pati save“, – kraipė galvą sportininkė. Tą naktį ji negalėjo patikėti tuo, ką padarė, ir užmigo su medaliu pižamos kišenėje.

Didžiuojasi būdama lietuvė

Pirmas dalykas, kurį britų spauda norėjo sužinoti, – ar R. Meilutytė sutiktų pakeisti pilietybę. Jos šeima persikėlė į Plimutą 2010 m., nes Rūtos tėvas Saulius dirbo svetur. Nuo tada klube „Plymouth Leander“ lietuvę treniruoja Jonathanas Ruddas.

R. Meilutytė atsakė trumpai: „Aš labai didžiuojuosi, kad esu lietuvė. Gyvenau Lietuvoje beveik visą savo gyvenimą, mano visa šeima yra iš ten, ir aš nesuprantu, kodėl turėčiau keisti savo pilietybę.“

Plaukikė iki šiol ilgisi tėvynės, nors tėvas Saulius stengiasi nuslopinti ilgesį gamindamas silkių ar rūkytos šoninės patiekalus.

Specialistai nutildė kaltintojus

Olimpinių žaidynių metu atsirado tokių, kurie stebėjosi, kodėl Rūtai nemetami kaltinimai, persekioję 16 metų Kinijos plaukikę Ye Shiwen po šios laimėto olimpinių žaidynių medalio. JAV plaukimo trenerio Johno Leonardo, abejojusio dėl Ye, atsakymas buvo toks: „Niekas nėra įžvelgęs nieko tokio, kas kalbėtų apie Lietuvos plaukikės kūno anomalijas. Ji tiesiog yra gera ir labai greita plaukikė.“ Trumpai tariant, J. Leonardas matė užtektinai Rūtos pasirodymų jaunimo čempionatuose, kad suprastų, kokia gera plaukike ji yra, ir nemano, kad jos laikas olimpinėse žaidynėse buvo toks neįtikėtinas, kad leistų ją kuo nors įtarti.

Rūta Meilutytė

R. Meilutytė atsiriboja nuo viso to. Ji tiki, kad „sunkiausiai dirbantis asmuo laimi“. Maloniausias dalykas, jai nutikęs po olimpinių žaidynių, – sugrįžimas į baseiną Stambule, kur vyko trumpojo baseino pasaulio čempionatas. Jame lietuvė pagerino abiejų plaukimo krūtine distancijų (50 ir 100 m) Europos rekordus ir laimėjo sidabro medalį plaukdama 100 m distanciją kompleksiniu būdu. Sportininkė sako, kad plaukimas krūtine jai patinka, nes „viską lemia technika, o ne fizinė jėga.“ Tačiau ji gali konkuruoti ir kitose rungtyse. Britų universitetų čempionate Šefilde praėjusi mėnesį R. Meilutytė net 8 sek. pagerino Lietuvos 200 m kompleksiniu būdu plaukimo rekordą. Jos laiko (2 min. 13,69 sek.) būtų užtekę patekti į olimpinių žaidynių pusfinalį.

Sunkus triūsas atsiperka

Didžiojoje Britanijoje vykusiame „British Gas International“ čempionate R. Meilutytė laimėjo 50 ir 100 m plaukimo krūtine rungtis. Abejose ji pagerino sau priklausiusius Lietuvos rekordus. Ji dalyvavo ir plaukimuose laisvuoju stiliumi, nugara bei peteliške.

Visa tai yra tik dalis pasiruošimo pasaulio čempionatui, kuris vyks Barselonoje liepos ir rugpjūčio mėnesiais“, – teigė plaukikė.

Jeigu lietuvei ir toliau taip gerai seksis, ji Barselonoje plauks ne tik krūtine, bet ir kompleksiniu būdu. Tvarkaraštis sunkus, bet R. Meilutytė laiminga, taikstydamasi prie jo. „Po olimpinių žaidynių supratau vieną dalyką – sunkus triūsas atsiperka“, – sakė plaukikė.